آخر هفته برای صرف صبحانه در تهران به این مکان ها بروید!

بهترین صبحانه‌ها در تهران

یکی از دلچسب ترین وعده های غذایی برای هر کسی می تواند وعده ی صبحانه باشد! البته شاید همین الان با خودتان بگویید که من خیلی ها را می شناسم که صبح ها اصلا میلی به خوردن صبحانه ندارند اما با شما شرط می بندیم که اگر این افراد را به یکی از مکان هایی به عنوان بهترین صبحانه‌ها در تهران  را دارند ببرید، نه تنها نظرشان کلا درباره ی صرف صبحانه عوض می شود بلکه کلا در هر شرایط سعی می کنند تا خودشان را برای خوردن صبحانه برسانند حالا به هر کدام این مناطق! در حال حاضر هم که در آستانه ی آخر هفته هستیم و بهترین زمان برای صرف صبحانه در خارج از خانه! در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، با  بهترین صبحانه‌ها در تهران  آشنا شوید.

بهترین صبحانه‌ها در تهران

درکه، یکی از مکان های دارای بهترین صبحانه‌ها در تهران

مطالب مرتبط:
بهترین و خوشمزه ترین دیزی تهران را کجا بخوریم؟
بهترین پل‌های عابر پیاده جهان همانند پل طبیعت تهران!
اجرای طرح «پنج شنبه های گردشگری بدون خودرو» در تهران

با این که نام بردن از درکه یکی از کلیشه ای ترین گزینه هاست اما نمی توان از خصوصیات این مکان برای این که در زمره ی یکی از بهترین صبحانه‌ها در تهران  باشد، گذشت. هوای بهاری و حال و هوای خوب و صبحانه ی خوشمزه و تازه را در درکه می توانید پیدا کنید. در درکه پر است از رستوران ها و کافه های مختلف، از مدرن گرفته تا سنتی. هر مدل از صبحانه ای هم که بخواهید می توانید در این رستوران ها پیدا کنید. به نظر می آید که با رقفتن به درکه می توانید سر صبحی دلی از عزا دربیاورید و الباقی روزتان را به خوبی بگذرانید.

قهوه خانه ی آذربایجان

رستوران یحیی

غیر ممکن است که هم شکم گرد باشید و هم طرفدار صبحانه بعد آن وقت نام رستوران عمو یحیی را نشنیده باشید! رستوران یحیی که یکی از بهترین صبحانه‌ها در تهران  است، در واقع رستورانی کوچک و قدیمی با فضای کاملاْ نوستالژیک و کلاسیک در محله ی نیاوران در شمال تهران است. در این رستوران غذا و املت را در ظروف روی و یا همانروحی خودمان، سرو می کنند و خود شخص عمو یحیی وظیفه ی پخت آنان را دارد. این رستوران کوچک و خودمانی هم غذاها و صبحانه های خیلی خوبی دارد و هم قیمت های آن مناسب و خوب است. برای رفتن به رستوران عمو یحیی می توانید به آدرس؛ تجریش، خیابان شهیدابراهیم دربندی، چهاررراه حسابی، پلاک ۸ از ساعت ۸ صبح تا ۱۱ شب مراجعه کنید.

رستوران یحیی

قهوه خانه ی آذربایجان

قهوه خانه ی آذرزباجان یکی از قدیمی ترین قهوه خانه ها و یا به عبارتی دیگر املت سراهای تهران است که خیلی ها بالاتفاق درباره ی طعم املت هایش می گویند که مزه ی غذاهای بهشتی را می دهد. قهوه خانه ی آذربایجان که درست در مرکز شهر قرار دارد یکی از پرطرفدار ترین قهوه خانه های سنتی تهران است و دلیل این همه محبوبیت آن، املت ها و صبحانه هایی است که به مشتریانش می دهد. فضای این قهوه خانه همانند رستوران سنتی عمو یحیی قدیمی و کاملا سنتی است. این مکان اصلا شبیه به یک رستوران شیک و پیک نیست و نباید انتظار تجمل در آن را داشته باشید. برای رفتن به این قهوه خانه می توانید به خیابان انقلاب، خیابان وصال شیرازی، ابتدای خیابان بزرگمهر بروید.

تهران WEATHER

بام تهران

دربند

در دربند هم رستوران ها و املت سراهای بسیاری برای صرف کردن وعده ی صبحانه وجود دارد که می توانید به آن ها مراجعه کنید. پیشنهاد دربند به عنوان بهترین صبحانه‌ها در تهران  پیشنهادی هوشمندانه است. دربند مکانی عالی برای کوهنوردی، دورهمی و قرارهای دوستانه، تماشای مناظر زیبا و همینطور خوردن خوراکی های خوشمزه ای که قدم به قدم این منطقه وجود دارد. در نظرسنجی های مختلفی که انجام شده است، مردم تهران در اولین انتخاب خود برای پذیرایی از میهمانان خارجی و شهرستانی مخصوصا برای وعده ی صبحانه، دربند را پیشنهاد می دهند. محیط کوهستانی، گذر رودخانه‌ باصفای دربند از میان پیچ و خم دره، رستوران‌ها و دکه‌های کوچک و بزرگ، امامزاده ابراهیم و سورتمه دربند، آبشار دوقلو و پناهگاه شیرپلا در مسیر فتح قله توچال دارای رستوران های زیادی است که برای خوردن صبحانه مناسب هستند.

درکه، یکی از مناطق به عنوان بهترین صبحانه‌ها در تهران

بام تهران

همانطور که می دانید، اختلاف ارتفاع دشت های پست جنوب تهران با دامنه های کوه های البرز در شمال آن به قدری زیاد است، که دمای این دو نقطه کاملا با هم متفاوت هستند. بام تهران یکی از بهترین پیشنهادها در زمره ی بهترین صبحانه‌ها در تهران  است. این نقطه از تهران هم همانند درکه و دربند پر است از رستوران ها و کافه های مختلف که مخصوصا برای وعده ی صبحانه، پیشنهادهای خوبی برای هر کسی در آن وجود دارد. از آن جایی هم که، بسیاری از مردم تهران، آخر هفته های خود را در ارتفاعات شمال این شهر می گذرانند. شمال شهر تهران تفرجگاه های بسیاری دارد. دلیل این که بیشتر این تفرجگاه ها در دامنه های کوه های شمال آن قرار دارند، آب و هوای خنک و باغ های سرسبز آن است. در این محیط و در این آب و هوا بیشتر هم می چسبد که اصلا بند و بساط صبحانه ای جمع و جور را با خود ببرید و در دل طبیعت، صبحانه نوش جان کنید.

چای بار

رستوران عمو سهراب

این رستوران اصلا هم قدیمی نیست بلکه هم جدید است اما آن قدر موفق و خوب بوده است که معروفیتش با رستوران های قدیمی برابر است. البته عوامل دیگری هم در معروفیت این رستوران دخیل هستند اما کیفیت در این رستوران عاملی است که ما آن را به عنوان یکی از گزینه های پیشنهادی برای بهترین صبحانه‌ها در تهران  مطرح کرده ایم. در این رستوران پلو خورشت و کباب نیز یافت می شود اما بیشتر  به خاطر املت ها و صبحانه های بی نظیرش معروف شده است. این رستوران کوچک است اما به خاطر دکور سنتی و ایرانیش و همچنین صمصمت آن خیلی دلنشین است. برای رفتن به این رستوران باید به آدرس؛ بلوار اندرزگو، خیابان اشکستان پور، خیابان خامی مراجعه فرمایید.

رستوران عمو سهراب

چای بار

حالا که در پیشنهادهایمان کلی فضای سنتی و صمیمی معرفی کردیم، نوبت به معرفی مکانی جالب تر رسیده است. کافی شاپ چای بار در باغ زیبا و تاریخی انجمن خوشنویسان ایران قرار گرفته است. ساختمان این چای خانه در عمارت کلاه فرنگی است که در دوران قاجار ساخته شده است. محیط بسیار دنج و باصفا و میز و صندلی‌های چیده شده در فضای باز این کافه را تبدیل به یکی از بهترین صبحانه‌ها در تهران  کرده است. اگر به این کافه رفتید، نیمروی خرمای آن را حتما امتحان کنید.

دربند

ادامه دارد…

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد