به این کشورها «تنها» سفر کنید!

اگر می خواهید تنها سفر کنید بخوانید

آیا دوست دارید در زندگی تجربه زیادی بدست بیاورید؟ باید سفر کنید. یک ضرب المثل معروف هم هست که می گوید «بسیار سفر باید تا پخته شود آدمی»، و واقعا هم درست است چون سفر کردن و دیدن مناطق مختلف و آشنایی با فرهنگ های جدید، تاثیر بسیار مثبتی روی فرد و زندگی افراد می گذارد. سفر همیشه هم با دوستان و خانوده نمی شود، لحظاتی در زندگی هر کسی پیش می آید که دوست دارد تنها باشد و حتی یک سفر یک نفره برود. اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید، این مقاله برای شماست. الی گشت در اینجا سعی کرده تا چند تا از مقاصد سفری برتر برای سفرهای مجردی یا همان تک نفره را به شما معرفی کند؛ در ادامه با ما باشید:
مطالب مرتبط:
آب های عجیب در سرتاسر جهان!
هتل های عجیب غریب

کشور زیبای هند

هند را می توان یکی از رنگارنگ‌ ترین و پر جنب و جوش ترین کشورهای دنیا دانست که با سفر به این کشور باید خودتان را برای سرو کله زدن با انواع و اقسام شلوغی ها آماده کنید، اما یادتان باشد که سفر با ترس به این کشور ممکن نیست. بین کوله‌ گردان با تجربه، جمله ی بسیار معروفی هست که می گوید «وقتی توانستید به هند سفر کنید، می توانید به همه ی نقاط دیگر جهان به راحتی سفر کنید.» پس اگر کسی می‌ خواهد سفر انفرادی به بقیه جاهای دنیا برایش آسان ‌تر شود، باید سفر به هند را حتما در برنامه اش داشته باشد.

هندمراکش

احتمالا برایتان جالب است اگر بدانید در بیشتر مناطق مراکش، جو اروپایی وجود دارد و این کشور چندان شناخته نشده ی سالهای پیش، حالا مسافران زیادی دارد. در مراکش باید خیالتان از نظر امنیت راحت باشد چون پادشاه این کشور، قوانین سخت گیرانه ای برای حفظ امنیت بازارها و مناطق و خیابان ها وضع کرده است تا مسافران بتوانند با خیال راحت از گشت و گذار در آن لذت ببرند. شهر ساحلی صویره که فاصله ‌ای ۳ ساعته با پایتخت مراکش دارد، یکی از آرام‌ ترین و البته زیباترین دیدنی ‌های این کشور است. مراکش بهشت عاشقان عکاسی هم هست چون افرادی که عاشق عکاسی باشند می‌ توانند در هر پیاده‌ روی، سوژه‌‌های زیادی برای عکاسی پیدا کنند. اگر می خواهید تنهایی سفرکنید و به دنبال ماجراجویی هستید، مراکش می‌ تواند یک گزینه فراموش‌ نشدنی برایتان باشد.

مراکشایسلند

شاید ایسلند برای ایرانیها چندان مقصد شناخته شده ای نباشد اما این کشور آنقدر شگفت انگیز است که هر کسی با هر سلیقه ای را محو طبیعت حیرت آور خود می کند؛ از شفق‌های قطبی گرفته تا دریاچه‌ها و دشت‌های بی‌نظیر، ایسلند یکی از کشورهایی است که باعث می‌شود افراد تجربه سفر خود را تا آخر عمر از یاد نبرند. آتش ‌فشان ‌‌های فعال این کشور، یکی دیگر از زیبایی ‌های پرهیجان آن است و با اینکه این آتش‌ فشان ‌ها در طول سال بارها فعالیت می ‌کنند اما مردم ایسلند به آن‌ها عادت کرده ‌اند و یاد گرفته ‌اند که چطور در کنار آن‌ ها زندگی کنند. در ضمن ایسلند یکی از امن ‌ترین کشورهای جهان هم هست؛ آمار جرم بسیار پایینی دارد و کیفیت بالای خدمات پزشکی آن، این کشور را برای یک ماجراجویی تک نفره تضمین می ‌کند. تنها چیزی که در سفر به ایسلند باید به آن دقت کنید، آگاهی نسبت به وضعیت آب و هوایی این کشور است.ایسلندمنبع: travelchannel.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد