بلیط هواپیما

بهترین موزه های جهان را بشناسید

موزه های معروف جهان

همانطور که صنعت گردشگری در سراسر جهان رشد می‌کند، علاقه مردم به جاذبه‌های متنوع فرهنگی، طبیعی، تاریخی و .. زیاد می‌شود. در این بین گردشگران زیادی در دنیا هستند که علاقه‌ی خاصی به موزه های مختلف دارند. موزه های معمولا بناهایی هستند که آثار متفاوتی را به نمایش می گذارند. در این مطلب سعی شده که به معرفی بهترین موزه های جهان پرداخته شود. با الی گشت همراه باشید.

موزه لوور

موزه لوور

مطالب مرتبط:
نگاهی به موزه لوور ابوظبی
هفت موزه دیدنی در سفر به نروژ

پاریس، فرانسه

لوور قبل از این که به موزه تبدیل شود، یک قلعه متعلق به قرون وسطی و کاخ پادشاه فرانسه بود. هرم آی.ام.پی زمانی که در سال ۱۹۸۹ به عنوان ورودی اصلی جدید به نمایش گذاشته شد توجه بسیاری را جلب کرد و می توان از آن به عنوان المان اصلی موزه یاد کرد. آثار موزه، که از دوران قرون وسطی تا نیمه اول قرن نوزدهم را شامل می شود، از مهمترین مجموعه ها در جهان است. سالن سالی وینگ محل خوبی برای شروع بازدید است که در پایه های قرون وسطی فیلیپ-آگوست نگهداری می‌شود، بچه ها آن را دوست دارند و مستقیم به اتاق‌های مصری منتهی می شوند.

جاذبه های اصلی: “ونوس د میلو”، ” و “مونا لیزا” اثر لئوناردو داوینچی.

لوور

موزه آکروپولیس

آتن، یونان

گالری ارزشمند طبقه همکف این موزه، یافته های تاریخی آکروپولیس را نگه داری می کند. کفپوش شیشه ای شفافش قدم زنی در میان تاریخ را برایتان فراهم کرده که می توانید از حفاری های باستان شناسی در حالی لذت ببرید که به طرف بالا سوق داده شده و به آثار آکروپولیس در دوره های مختلف تاریخی می رسید. شهرک های کوچک تری که کشف شده اند به نظر می رسد که چشم انداز زندگی در آتن هستند. برای اولین بار، نمایشگاه ها در گالری بایگانی اجازه می دهند که بازدیدکنندگان در همه طرف اشیاء قدم بزنند، در حالی که در فضاهای باز با تغییر نور طبیعی نمایش داده می شوند.

جاذبه های اصلی: فریزر پارتنون بر روی یک ساختار با ابعادی دقیقا مانند سلاطین پارتنون نصب شده است، و نمایش جامعی از هر جزئیات را ارائه می‌دهد.

موزه آکروپولیس

موزه استیت هرمیتیج

سنت پترزبورگ، روسیه

روسیه شاید از مراکز هنری مثل پاریس، رم و لندن دور باشد اما موزه استیت هرمیتیج که یکی از بهترین موزه های جهان محسوب می شود، طوری برنامه ریزی شده که مجموعه بی نظیری از هنر جهان (بیشتر از ۳ میلیون اثر)، از عصر سنگی تا اوایل قرن ۲۰ را در خود جای دهد. موزه شامل ۶ ساختمان در کنار رودخانه نوا است و مهمترین ساختمان آن شبیه به یک کاخ زمستانی ساخته شده است. سازه باروک فوق العاده اش که به رنگ آبی و سفید می باشد در سال ۱۷۶۴ به اتمام رسید و برای قرن های متمادی، محل اقامت سزارها بوده است. کاترین بزرگ موزه را در همان سالی تاسیس کرد که ۲۵۵ نقاشی را از برلین خریداری کرد. نقطه کانونی موزه، هنر اروپای غربی است که در ۱۲۰ اتاق چهار ساختمان از قرون وسطی تا امروز نمایش داده می شود. رامبراند، روبنس، تیپولو، تیتان، داوینچی، پیکاسو، گوگن، سزان، ون گوگ و گویا همه در اینجا حضور دارند.

جاذبه های اصلی: گالری گنجینه طلایی، دارای شاهکارهای طلا از اوراسیا، دریای سیاه در عهد باستان و شرق است. موزه نیز قطعاتی از مجموعه خصوصی نیکلاس دوم را شامل می شود، از جمله نقاشی ها، نقاشی ها و مدال هایی که به منظور افتخار پادشاهی او ساخته شده است.

موزه استیت هرمیتیج

موزه بریتیش

لندن، انگلیس

بزرگترین موزه بریتانیا، موزه بریتیش است که با جمع آوری ملی باستان شناسی و قوم شناسی ساخته شده و بیش از هشت میلیون اثر از استخوان های دوران قبل از میلاد تا تکه های پارتنون آتن، از کاخ‌های عاشوری تا جواهرات طلای عالی را در خود جای داده است.

جاذبه های اصلی: گالری مصر دارای دومین مجموعه خوب در جهان از آثار باستانی مصر در خارج از مصر است، که آثاری مانند سنگ روزتا را دار می باشد.

موزه بریتیش

موزه پرادو

مادری، اسپانیا

خانواده سلطنتی اسپانیا مسئول اهدای شاهکارهای کلاسیک پرادو هستند. در طول قرن ها، حاکمان زیادی که به هنر علاقه داشتند، با شور و شوق آثار خوبی را جمع آوری کردند. پرادو علاوه بر آثار ارزشمندی از نقاشان برتر اسپانیایی مانند دیه گو ولاسکس، گویا، ریبرا و فرانسیسکو دی زورباران ، مجموعه‌های زیادی از هنرمندان ایتالیایی (از جمله تیتان و رافائل) و هنرمندان فلاندی است. فرناندو هفتم این مجموعه را برای بازدید عموم در سال ۱۸۱۹ افتتاح کرد. این موزه که یکی از بهترین موزه های جهان است در همان شکل و شمالی نئوکلاسیک دیده می شود و توسط خوان دِ ویلانوئوا طراحی شده است.

جاذبه های اصلی: مجسمه سه زیبایی از روبنز

موزه پرادو

موزه واتیکان

واتیکان سیتی، ایتالیا

در موزه واتیکان ۲۲ مجموعه مختلف که یکی از یکی ارزشمندتر هستند دیده می شود. معروف ترین آن ها احتمالا موزه کلمنتینو، با مجسمه های کلاسیک باشکوه اش، اتاق های رافائل، که تمام آن ها توسط رافائل نقاشی شده اند، پیناکتکا (گالری عکس)، مجموعه نقاشی های عصر رنسانس و قرون وسطی در واتیکان و در آخر نقاشی های فوق العاده میکل آنژ هستند. موزه واتیکان جزو بهترین موزه های جهان است زیرا علاوه بر این ها، آثار نمایشی از مصر باستان (موزه گریگوریانو اگیزیو) می باشد که البته می توان گفت این تازه یک شروع برای دیدنی تری آثار این موزه است.

جاذبه های اصلی: کلیسای سیستاین مشهور و اتاق های رافائل است که به هیچ وجه نباید آن ها را از دست بدهید.

موزه واتیکان

موزه گالری اوفیزی

فلورانس، ایتالیا

اگر بگوییم که این موزه فوق العاده است، اشتباه نکرده ایم زیرا بنا و آثار هنری شکوهمندی از ایتالیا در این موزه قرار گرفته است. در موزه گالری اوفیزی می توانیم بگوییم که یک گالری است که بهترین مجموعه جهان از نقاشی های رنسانس را نگه می دارد. تمام نام های معروف هنر ایتالیایی در اینجا نه تنها در رشته های رنسانس، بلکه همچنین نقاشانی از اوایل قرون وسطی، باروک، و … به چشم می خورد.

جاذبه اصلی: “تولد زهره” توسط بوتیچلی

موزه گالری اوفیزی

موزه ملی آمستردام

آمستردام، هلند

یکی دیگر از بهترین موزه های جهان، موزه ملی آمستردام است که در آن حدود ۹۰۰ هزار اثر از هنرمندان مختلف در بزرگ ترین مجموعه هنری تاریخی در هلند به چشم می خورد. این موزه بیشتر به خاطر نقاشی های معروفی از هنرمندان هلندی قرن ۱۷، مانند فرانس هالس، یوهانس ورمیر و رامبراند ون ریان، معروف است.

موزه ملی آمستردام

جاذبه های اصلی: گشت شبانه یا نگهبان شب از رامبراند

منبع: nationalgeographic.com

دروازه درب کوشک، دروازه ای تاریخی در قزوین
دروازه درب کوشک، دروازه ای تاریخی در قزوین
میدان تیمور لنگ، اولین پادشاه گورکانی
میدان تیمور لنگ، اولین پادشاه گورکانی
۴ طبیعت خیره کننده در آسیا از دید نشنال جئوگرافیک
۴ طبیعت خیره کننده در آسیا از دید نشنال جئوگرافیک
۱۵ مورد از عجیب ترین ساختارهای زمین شناسی در جهان
۱۵ مورد از عجیب ترین ساختارهای زمین شناسی در جهان