معرفی بهترین کتاب های راهنمای سفر در دنیا

کتاب های راهنمای سفر

امروزه با در دسترس شدن سفر هوایی برای همه و راحت تر شدن سفر شمار مسافران و جهانگردان ماجراجو افزایش پیدا کرده است. دیگر با یک بلیط هواپیما می توان در عرض چند ساعت خود را به کشوری در آن سوی اقیانوس ها رساند و دیگر سفر یک آرزوی محال و دست نیافتنی نیست. با افزایش تعداد مسافران نیاز به کتاب های راهنمای سفر بیش از پیش احساس می شود. مسافرانی که برای اولین بار به کشوری سفر می کنند دوست دارند در مورد آن کشور، جاذبه های گردشگری، هتل ها و اقامتگاه ها و … اطلاعات کسب کنند تا بهتر بتوانند سفرشان را برنامه ریزی کنند. در حال حاضر کتاب های راهنمای سفر بسیار خوب و کاملی در دنیا وجود دارد که منبع اطلاعاتی بسیاری از مسافران به شمار می روند. علاوه بر این، منابع آنلاین و وبسایت های متعددی نیز در زمینه سفر و گردشگری فعالیت دارند که بسیاری از اطلاعاتشان کاملا معتبر و مستند است. در این مطلب می خواهیم برخی از بهترین کتاب های راهنمای سفر و همین طور منابع آنلاین راهنمای مسافرت و سفر را به شما معرفی کنیم تا برای سفر بعدی تان بتوانید از آن ها کمک بگیرید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

برنامه ریزی سفر

آیا واقعا به کتاب راهنما نیاز داریم؟

مطالب مرتبط:
کتاب‌ لونلی پلنت، راهنمای دقیق سفرهای کم هزینه
چه زمانی برای سفر به تفلیس مناسب تر است؟
معرفی بهترین اپلیکیشن های سفری سال ۲۰۱۸

حتما بارها از بسیاری افراد شنیده اید که نباید برای سفر برنامه ریزی کرد و بهترین اتفاقات اتفاقاتی هستند که یهویی و بدون برنامه ریزی پیش می آیند. بله، این هم شاید سبکی برای سفر کردن باشد، اما مطمئنا بهترین روش نیست. مخصوصا اگر می خواهید در هزینه های سفر صرفه جویی کنید و در مدت زمانی محدود از مکان های زیادی دیدن کنید حتما نیاز به برنامه ریزی سفر دارید. اطلاعات و دانش بزرگ ترین ثروت است و در طول سفر این موضوع را کاملا متوجه می شوید. قبل از آن که بهترین کتاب های راهنمای سفر را معرفی کنیم باید بدانید که هر مجموعه کتاب در یک زمینه خاص تخصص دارد و به صورت تخصصی اطلاعاتی را به مسافران ارائه می کند. علاوه بر کتاب های چاپی، کتاب های راهنمای سفر به صورت پی دی اف، ای بوک و … هم وجود دارد و همین طور وبسایت ها و فروم های مختلف به ارائه اطلاعات کاربردی به مسافران می پردازند. خوشبختانه گسترش اینترنت و دردسترس بودن آن باعث شده تا مسافران سرتاسر جهان بتوانند تجربیاتشان را با هم به اشتراک بگذارند. البته این کتاب ها همگی به زبان انگلیسی هستند و قبل از هرچیز باید زبان انگلیسیتان را تقویت کنید. هرچه باشد اگر می خواهید یک مسافر حرفه ای باشید و به سرتاسر جهان سفر کنید باید زبان بین المللی را هم بلد باشید.

کتاب راهنمای سفر در دنیا

لونلی پلانت | Lonely Planet

اولین و مشهورترین کتاب در لیست کتاب های راهنمای سفر بدون شک لونلی پلانت است. این انتشاراتی بزرگ و معتبر مجموعه کتاب های راهنمای سفر را به طور منظم منتشر می کند و در مورد هر کشور و شهر و دیاری که فکرش را بکنید کتاب راهنما دارد. در این کتاب ها جاذبه های گردشگری، اطلاعات بازدید و قیمت ورودی، ساعت بازدید، اقامتگاه ها و هتل و هاستل، آدرس مکان های مختلف، دسترسی به شهرها و هرآنچه که یک مسافر در سفرش نیاز داشته باشد توضیح داده شده است. به جرات می توان گفت که با در دست داشتن کتاب های لونلی پلانت بدون نیاز به کسی و کاملا مستقل می توانید به کشوری غریبه سفر کنید و جواب تمام پرسش هایتان را در همین کتاب ها پیدا کنید. لونلی پلانت در حال حاضر یک انتشاراتی بزرگ است و وبسایت لونلی پلانت نیز مرجعی آنلاین برای مسافران به شمار می رود. با مراجعه به وبسایت می توانید کتاب های لونلی پلانت را به صورت آنلاین بخرید، از مطالب گردشگری اش استفاده کنید و نکات سفر و توضیحات دیگر را در سفرتان به کار ببندید. هدف اصلی مجموعه کتاب های راهنمای سفر کمک به کوله گردان و مسافرانی است که دوست دارند با هزینه ارزان سفر کنند. علاوه بر نسخه های چاپی، کتاب های لونلی پلانت به صورت پی دی اف هم موجود است که مسافران می توانند با دانلود آن ها از اطلاعاتشان استفاده کنند.

آدرس وبسایت: lonelyplanet.com

کتاب لونلی پلانت

کتاب های مون | Moon Handbooks

یکی دیگر از کتاب های راهنمای سفر مجموعه کتاب های مون است. این کتاب ها یکی از بهترین کتاب های راهنما برای مسافران به حساب می آیند. این کتاب ها در زمینه اطلاعات محلی در کشورهای آمریکایی، آسیا و اقیانوسیه تخصص دارند و صدها جلد کتاب با عنوان راهنمای سفر مون به بازار عرضه کرده اند. انتشاراتی مون جدیدا تغییراتی در فرمت کتاب هایش اعمال کرده تا خلاصه تر و موجزتر باشند و نیازگوی مسافرانی باشند که وقت زیادی برای مطالعه کتاب ندارند. این کتاب ها اطلاعات و نکات بسیار خوبی ارائه می دهند که برای صرفه جویی در هزینه های سفر بسیار کارآمد و کاربردی هستند. کتاب های راهنمای سفر مون با توجه به زمانی که در اختیار دارید حتی مسیرهای سفر هم پیشنهاد می دهند تا بتوانید در مدتی کوتاه از بهترین و مهم ترین جاذبه های گردشگری مقصد دیدن کنید.

آدرس وبسایت: moon.com

نشنال جئوگرافیک تراولر | National Geographic Traveler

نشنال جئوگرافیک را همه با مستندهای فوق العاده ای که تهیه می کند می شناسیم. اما جالب است بدانید که نشنال جئوگرافیک در زمینه تهیه و نشر کتاب های راهنمای سفر هم فعال است. کتاب های نشنال جئوگرافیک با اطلاعات منتخب و چکیده، مسیر سفرهای حساب شده و عکس ها و تصاویر باکیفیت و زیبا برای برنامه ریزی سفر بسیار مناسب و به درد بخور است.

آدرس وبسایت: nationalgeographic.com

کتاب نشنال جئوگرافیک

کتاب های راهنمای سفر فودور | Fodor’s

فودور نیز یکی از معتبرترین انتشاراتی ها در زمینه تهیه کتاب های راهنمای سفر است و کتاب هایش همیشه جزء پرفروش ترین ها قرار دارند. دلیل فروش بالای کتاب های فودور این است که علاوه بر این که مثل کتاب های راهنمای سفر دیگر تمام اطلاعات ابتدایی و ضروری، نکات کلیدی و … را ارائه می دهند قسمت هایی را به لیست کارهایی که باید در سفر انجام بدهید و مکان هایی که حتما باید ببینید هم اختصاص داده است. بهترین فعالیت هایی که در هر شهر و کشوری می توانید انجام بدهید در این کتاب ها آورده شده اند تا بتوانید به بهترین شکل و به نحو احسن از تجربه سفرتان لذت ببرید.

آدرس وبسایت: fodors.com

کتاب های راهنمای سفر ریک استیو | Rick Steve’s

ریک استیو شاید از تمام مردم دنیا بیشتر سفر کرده باشد و یک جهانگرد واقعی و تمام عیار باشد. استیو تجربیات و خاطرات سفرهای مختلف را به صورت کتاب درآورده که در عین حال که خواندنی و جذاب است اطلاعات بسیار مفید و کاربردی را به شما ارائه می دهد. اگر شما هم اهل سفرنامه نویسی هستید و دوست دارید تجربیات سفرتان را به صورت نوشته با دیگران اشتراک بگذارید خواندن کتاب های ریک استیو می تواند دید بهتری در این مورد به شما بدهد. ریک استیو تجربیاتش از سفر را از دیدگاه خودش بیان می کند و اطلاعات و نکات سفری که تجربه کرده را با ما و شما درمیان می گذارد.

آدرس وبسایت: ricksteves.com

کتاب راهنمای سفر استیو

منابع آنلاین راهنمای سفر

همان طور که در بالا گفتیم علاوه بر کتاب های راهنمای سفر که به صورت کاملا و مبسوط اطلاعاتی را در مورد یک شهر یا کشور ارائه می دهد وبسایت ها و منابع آنلاینی هم وجود دارند که بسیار مفید و سودمند هستند. در ادامه دو مورد از معروف ترین آن ها را به شما معرفی می کنیم:

  • تریپ ادوایزر | TripAdvisor

تنها کافیست کمی اهل سفر باشید تا نام تریپ ادوایزر را شنیده باشید. تریپ ادوایزر یک وبسایت معتبر است که نظرات و امتیازدهی های مسافران، کارشناسان و متخصصین سفر را به اشتراک می گذارد. این وبسایت در زمینه امتیازدهی به رستوران ها و هتل ها هم فعال است و بسیاری از مسافران قبل از رزرو هتل یا مراجعه به رستوران حتما نظرات این وبسایت را هم مطالعه می کنند. این وبسایت که کاملا مبتنی بر تولید محتوای کاربران مدیریت می شود به یکی از اصلی ترین منابع راهنمای سفر در چند سال اخیر تبدیل شده است. هر کاربری می تواند پرسشی را مطرح کند و از دیگران در مورد یک شهر، جاذبه یا نحوه دسترسی به یک مکان سوال کند و بعد بقیه مسافرانی که این تجربه را داشته اند یا حتی مردم محلی آن منطقه به کمک او می آیند و با جواب های کامل و دقیقشان هم آن کاربر و هم سایر کاربران را راهنمایی می کنند. مشارکت بالای کاربران باعث افزایش اعتبار این وبسایت شده و در بسیاری زمینه ها می توان به اطلاعات ارائه شده در آن اعتماد کرد.

آدرس وبسایت: tripadvisor.com

تریپ ادوایزر
  • ویکی سفر | WikiVoyage

همه ما با وبسایت ویکی پدیا آشنا هستیم و در بسیاری موارد اولین مرجع ما برای جستجو در یک زمینه خاص است. ویکی وایج که در ایران به نام ویکی سفر شهرت پیدا کرده در حقیقت ویکی پدیای سفر است. این وبسایت هم اطلاعات بسیار خوب، کامل و مفیدی در مورد کشورها و شهرهای اروپایی ارائه می کند و خوشبختانه زبان فارسی را هم پشتیبانی می کند. کلیه اطلاعاتی که مسافران در هنگام سفر به یک شهر یا کشور نیاز دارند شامل اطلاعات فرودگاهی، نحوه دسترسی به شهر، حمل و نقل عمومی در شهر، جاذبه های گردشگری و … به صورت موجز و مختصر در این وبسایت ارائه می شوند.

وبسایت: wikivoyage.org

 

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code