بهترین گالری ‌های هنر معاصر در دوبی (بخش اول)

گالری های دبی

امارات متحده عربی و به خصوص شهر دوبی را می ‌‌شود یکی از مراکز هنری و فرهنگی خاورمیانه امروزی دانست که یک ویترین مهم برای هنرمندان منطقه به ‌حساب می‌آید.

می‌ توان وضعیت نوپای فرهنگی دوبی را در مثالی به نام نمایشگاه هنر دوبی مشاهده کرد. این نمایشگاه میزبان برترین موارد قابل ‌ارائه توسط امارات است. آثار و گالری‌ های هنرهای معاصر را به نمایش می گذارد و به همین دلیل نیز در زمان سفر به دبی، بازدید از آن برای هر یک از عاشقان هنر ضروری است.

مطالب مرتبط:
رویدادهای برتر تابستانی دبی
سوغات رنگارنگ شهر دبی

حس و حال هنرهای معاصر در دوبی را می ‌توان یکی از هیجان‌ انگیزترین نمونه ‌های موجود در جهان دانست. این شهر میزبان گالری ‌های جدیدی است که تمرکز آن‌ ها بر روی آثار هنری نوآورانه و استعدادهای محلی است. درعین‌حال نیز هنرمندان بین ‌المللی نیز جذب پرستیژ فرهنگی این شهر مرتفع می ‌شوند. نمایشگاه هنر دبی بزرگ ‌ترین نمایشگاه هنری خاورمیانه، آفریقای شمالی و جنوب آسیا به ‌حساب می‌آید و دلیل موفقیت آن نیز این است که حس شکوفایی هنری را منعکس می‌کند. این نمایشگاه میزبان پروژه ‌ها و اجراهای سفارشی، هنرمندان، موزه‌ داران، مراکز اقامتی، کارگروه ‌های آموزشی است. این نمایشگاه همچنین رونمایی از آثار هنری برنده جایزه سالانه هنر گروه ابراج و آثار تحسین‌شده توسط منتقدان در قالب های هنری جهانی را نیز به عهده می‌ گیرد. به‌ منظور ارج نهادن به این نمایشگاه بزرگ، دو گالری از هیجان ‌انگیزترین گالری‌ های هنر معاصر در دبی که همگی در بزرگ‌ ترین نمایشگاه هنری امارات شرکت خواهند داشت را به شما معرفی می کنیم. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

گالری خط سوم (The Third Line)

این گالری به ‌صورت ویژه ‌ای بر روی هنر خاورمیانه تمرکز دارد. گالری خط سوم نقشی مهم در احیای حس هنر محلی در دوبی و نمایش هنر خاورمیانه در کشورهای خارجی داشته و هنرهای معاصر خاورمیانه را در سه رده محلی، منطقه ‌ای و بین ‌المللی عرضه می ‌کند و یک انجمن ویژه را نیز برای هنرمندان ارائه کرده است که می ‌توانند در آن به گفتگو و ارائه اطلاعات درباره هنر خود دست بزنند. این گالری همچنین میزبان برنامه ‌های جانبی و غیرانتفاعی زیادی است تا بتواند میزان علاقه، توجه و ارتباطات هنری در منطقه را افزایش داده و همچنین ارتباطی بین فعالان هنری در سراسر خاورمیانه با خارج از این منطقه برقرار نماید. به‌منظور این کار نیز کتاب ‌هایی با مشارکت هنرمندان منطقه توسط این گالری چاپ می ‌شوند.

گالری تشکیل

گالری تشکیل در سال ۲۰۰۸ تاسیس شده  و به‌عنوان یک عنصر باارزش به صحنه رو به رشد هنری دوبی افزوده شده است. این گالری به‌ صورت همزمان به نمایش کارهای هنرمندان محلی و بین ‌المللی حاضر در امارات متحده عربی و سایر کشورها می ‌پردازد. گالری تشکیل همچنین بر روی پرورش ارتباط با سایر سازمان ‌های فرهنگی و هنری جهان تمرکز دارد و به دنبال ایجاد یک ارتباط و تبادل فرهنگی و ترویج مبادله فرهنگ و هنر است. این گالری دارای یک طرح عضویت برای دسترسی به استودیوی اختصاصی آنها و حمایت از رویه کاری هنرمندانی با زمینه ‌های هنری مختلف است. به ‌منظور انجام این کار نیز هدف این گالری ساخت یک سری منابع مستقل را برای هنرمندان و طراحانی که در امارات متحده عربی ساکن بوده و فعالیت می‌کنند، است تا بتوانند در آن بر روی آثار خود کارکرده و همچنین راهنمایی و نصایح حرفه‌ای در این زمینه را دریافت کنند.

معرفی فرودگاه آل مکتوم دبی
معرفی هتل امگا دبی | ۴ ستاره
با کودکتان این ۱۰ کار هیجان انگیز را در دبی انجام دهید
چطور سفری ۳ روزه به دبی را برنامه ریزی کنیم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code