بلیط هواپیما

کمپینگ در ۳ نقطه مرموز و خطرناک آمریکا

مکان های مرموز آمریکا برای کمپینگ

اینکه به آمریکا، «آمریکای زیبا» می گویند بی دلیل نیست. این کشور پر است از چشم اندازهای طبیعی شگفت انگیز، از کوه های بلند و پوشیده از برف گرفته تا بیابان ها ی برهوتی که حتی به ندرت جانداری در آن زنگی می کند. بخش وسیعی از زمین های آمریکا را پارک های ملی بسیار وسیع تشکیل می دهد که سالانه حدود ۳۰۰ میلیون گردشگر دارند. این مکان ها برای بعضی از  افراد باتجربه، درست مثل بهشت هایی بر روی زمین هستند در صورتیکه از نظر ماجراجوهای بی تجربه، یک جهنم واقعی محسوب می شوند. در اینجا می خواهیم به شما مکان های مرموز آمریکا برای کمپینگ را معرفی کنیم، با الی گشت باشید.

مکان های مرموز آمریکا برای کمپینگ

دریاچه مید (Lake Mead) منطقه تفریحی  و ملی

مطالب مرتبط:
۴ عجایب طبیعی آمریکا که هوش از سرتان می برد
دره شگفت انگیز گرند کانیون در آمریکا + تصویر

دریاچه مید تا مرزهای نوادا و آریزونا کشیده شده است و بخشی از رودخانه کلرادو محسوب می شود. این رودخانه که در دل بیابان  های مشهور نوادا و آریزونا قرار دارد درست مثل آبادی ای در وسط یک واحه ی خشک و بی آب و علف است. این پارک به اندازه ای بازدید کننده دارد که در فهرست ۱۰ پارک پر بازدید دنیا قرار گرفته است اما به دلایل زیادی در فهرست مرموزترین و خطرناک ترین مناطق آمریکا برای چادر زدن هم هست. تعداد  تصادف ها و مرگ و میرهایی که بر اثر غرق شدن از این دریاچه به گوش می رسد به طرز عجیبی بالا است. یکی از مسئولان طبیعت گردی این دریاچه گفته است که این موارد ربطی به دریاچه ندارد و فقط تقصیر افرادی است که قدرت دریاچه را درک نمی کنند و فکر می کنند مثل یک استخر معمولی است.

دریاچه مید

دره مرگ (Death Valley)

نام این دره به خوبی نشان دهنده ی واقعیت آن است. این پارک ملی در کالیفرنیا قرار گرفته است و برخلاف نامش جایگاه جانداران زیادی است از گوسفندهای شاخ دار گرفته تا نوعی از مار که می تواند تا ۸۰ سال زنده بماند. علاوه براین، دره ی مرگ یک مکان عالی برای دوچرخه سواری، پیاده روی، کوهنوردی، کمپینگ و دیدن پرنده هاست. علاوه براین افرادی که به ستاره ها علاقه مندند شب ها به این دره می روند تا کهکشان راه شیری را با میلیون ها ستاره اش تماشا کنند. پس این دره به چه دلیل به این اسم نامگذاری شده است؟

دمای هوا در این دره، وحشتناک و غیر قابل توصیف است و برای توریست هایی که از شرایط آب و هوای آنجا آگاهی نداشته باشند مرگ آور است. در فصل تابستان دمای هوا در این دره به ۱۲۰ درجه سانتیگراد هم می رسد و باعث خشکسالی و قحطی و مرگ هر موجود زنده ای می شود. در سال ۱۹۹۶ یک خانواده ی توریست آلمانی به این دره رفتند و هیچ گاه دیگر برنگشتند تا اینکه در سال ۲۰۰۹ استخوان های آنها پیدا شد.

دره مرگ

پارک ملی کوه های دودی (Great Smoky Mountains)

پارک ملی کوه های بزرگ دودی که در ایالت های تنسی و کارولینای شمالی واقع است،  پر گردشگرترین پارک آمریکاست. مناطق کوهستانی و جنگل های متراکم، منطقه ای چشمگیر را بوجود آورده اند که در آنها می توان انواع فعالیت ها را داشت از کوهنوردی گرفته تا پیاده روی، کمپینگ، اسکی، اسب سواری و… و مخصوصا در زمان هایی که سرتاسر این پارک در مه غلیظی فرو می رود به یک منطقه ی واقعا رویایی تبدیل می شود. این پراک بسیار مورد علاقه ی موتورسوارن هم هست اما به اندازه ای مرگبار است که به آن پارک کوه های مرگ بار می گویند. هر ساله تعداد چشمگیری تصائف و مرگ در اثر رانندگی در این کوه ها اتفاق می افتد که دلیل آن لیز بودن مسیر، شیب های تند و پیچ های ناگهانی است. اما موردی که این پارک را مرموز کرده است، گم شدن تعداد زیاد افراد بدون هیچ دلیلی در آن است. مثلا در سال ۱۹۸۱، خانم تلما پلی (Thelma “Polly” Melton) 58 ساله که با دوستانش در حال پیاده روی بود ناگهان ناپدید شد و دیگر هیچ وقت پیدا نشد. این خانم کاملا با مسیرهای این پارک آشنا بود و تا آن زمان چندین بار به آنجا رفته بود و این یکی از صدها مورد گمشدگان این پارک است.

پارک ملی کوه های دودی
معرفی برترین جاذبه های گردشگری آمریکا
معرفی برترین جاذبه های گردشگری آمریکا
چرا این خانه خود به خود جا به جا می شود؟
چرا این خانه خود به خود جا به جا می شود؟
تاکنون از شهری با رکوردهای فراوان گینس و اشیای غول آسا شنیده اید؟
تاکنون از شهری با رکوردهای فراوان گینس و اشیای غول آسا شنیده اید؟
کوهی که سردترین آب و هوای جهان را دارد!
کوهی که سردترین آب و هوای جهان را دارد!