به مسجد دیدنی جمیرا در دبی بروید

مسجد جمیرا در دبی

مسجد جمیرا یکی از نشانه های غالب شهر دبی است. این سازه سنگی،  ادای احترامی به معماری مدرن اسلامی می باشد که در سنت فاطمی و قرون وسطی ساخته شده است. برای آشنایی با این مسجد الی گشت را همراهی کنید.

مسجد جمیرا در دبی
مطالب مرتبط:
دبی در یک نگاه
محله های دبی را بشناسید

مسجد جمیرا با مواد ساختمانی مدرن ترکیب شده و یکی از جذاب ترین مساجد دبی در نظر گرفته می شود. مرکز فرهنگی شیخ محمد  بازدید از مسجد جمیرا را برای غیر مسلمانان با هدف ترویج فرهنگی و تجربه دست اول بینش به دین اسلام سازماندهی می کند. تورهای مسجد جمیرا که توسط مرکز فرهنگی شیخ محمد سازمان یافته است دنباله رو طرحی سیاسی با نام درهای باز، ذهن باز طراحی شده تا ملیت های مختلف را گرد هم آورد. این تور هر شنبه، یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه در ساعت ۱۰:۰۰ صبح برگزار می شود.

مسجد مقدس جمیرای دبی

واژه عربی مسجد، به معنی محل سجده است. روز مقدس هفته اسلامی جمعه یا همان یوم الجمعه است که در آن روز به همه مردان مسلمان بزرگسال توصیه شده برای نماز به مسجد جمیرا بروند (زنان می توانند نماز خود را در خانه بخوانند). مسجد جمیرا که در آن مسلمانان به خصوص برای نماز جمعه جمع می شوند، مسجد جامع یا مسجد جمعه است.

مسجد زیبای دبی

معماری داخلی مسجد جمیرا

دیوار قبله مسجد جمیرا دیواری است که رو به مکه است چرا که این سمت جهت قبله است و مسلمانان باید در هنگام نماز بدان جهت بایستند. محراب در مرکز دیوار قبله نشان دهنده جهت دقیق دعا است. همچنین این محلمقدس ترین مکان در مسجد جمیرا است.

منبر در  مسجد جمیرا سکویی در سمت راست محراب از جایی است که امام، کسی که نماز را رهبری می کند، خطبه های نماز جمعه را ارائه می دهد که می تواند به موضوعات مذهبی، اجتماعی و سیاسی مربوط باشد.

خداوند در مسجد جمیرا

در مسجد جمیرای اسلامی ایجاد هر گونه تصاویر از موجودات زنده به جز گیاهان، که می تواند پرستش شود، منع شده است. بر این اساس به ندرت می توان عکسی را در مساجد یافت. در عوض، طراحی داخلی معمولا با الگوهای تزئینی غنی و خوشنویسی عرب تزئین شده است. قبل از ورود به مسجد جمیرا برای نماز، مراسم پاکسازی (وضو) باید انجام شود.

مسجد جمیرای در دبی امارات

تاریخچه مختصری از جمیرا

مدت ها قبل از اعراب، در مناطق جمیرا ماهیگیران، غواصان مروارید و تاجران زندگی می کردند. اما بعد از سال ۱۹۶۰ جمیرا منطقه اصلی برای خوابگاه خارج از کشور غربی افراد ثروتمند بود، اما گسترش عظیم امارات از سال ۱۹۹۵ شاهد رشد در تحولات مسکن در سراسر دبی بوده است.

چطور سفر ارزان به دبی داشته باشیم؟
مسجد باشکوه شیخ زاید ابوظبی
موزه لوور ابوظبی به زودی افتتاح می‌شود
جاذبه های تفریحی دبی مخصوص کودکان!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code