حقایق جالبی که بوتان را به شادترین کشور دنیا تبدیل کرده است

کشور بوتان

شاید کمتر کسی در مورد این کشور اطلاعات زیادی داشته باشد. حتی افرادی شاید بپرسند که بوتان کجاست؟ بوتان کشوری در آسیا بین کشورهای عظیم هند و چین قرار گرفته و مردمی دارد که شادترین افراد روی زمینند. طبیعت این کشور بسیار زیباست و ساختمان های با معماری مذهبی بسیاری نیز دارد. در این مطلب می خواهیم عواملی که باعث شده شاخص خوشحالی این کشور تا این اندازه بالا باشد را بیان کنیم. با الی گشت باشید.

کودکان کشور بوتان

آنها به شادمانی معنوی و مادی به یک اندازه اهمیت می دهند

مطالب مرتبط: 
۵ کشور منحصر بفرد برای سفر که تابحال نامشان را نشنیده اید
یک دقیقه با مردم هندوستان + ویدیو

در دنیای مدرن امروز، ما بیش از حد به مادیات بها می دهیم. وقتی که آخرین مدل یک گوشی هوشمند یا لباس های مد روز خریداری کنیم، شاد می شویم. این راه بسیار خوبی برای خوشحالی نیست زیرا اگر که از لحاظ مالی قادر به خرید آن ها نباشیم، این موضوع باعث ایجاد استرس و ناراحتی می شود. در بوتان، این نوع مدرنیزه و جهانی شدن تنها در ده سال گذشته بر آنها تاثیر گذاشته، اما آنها جهانی شدن را به گونه ای اداره می کنند که شهروندان را قادر می سازد تا اموال مادی و معنویشان را متعادل سازند و این آن ها را شاد می‌کند. مردم بوتان اهمیتی نمی دهند که آخرین مدل گوشی هوشمند را ندارند. آنها فقط از زنده بودن، خوشحال هستند.

کشور بوتان

بوتان کشوری است که تولید ناخالص داخلی اش همواره رو به پیشرفت است

وقتی افراد درآمد کسب کنند، همیشه خوشحالند. تولید ناخالص داخلی بوتان طی چندین سال گذشته به طور پیوسته رشد کرده است. بوتان به هند اجازه می دهد سرمایه گذاری زیادی در نیروگاه های آبی کشور خود انجام دهد. پس خود بوتان مجبور به اداره آن نیست. صحبت از مدیریت منابع به روش درست است!

مردم بوتان

آن ها به تلویزیون، رادیو یا حتی اینترنت اهمیتی نمی دهند

بهتر است با این قضیه روبرو شویم! این ها باعث می شوند که احساسات ناخوش آیندی در مورد خودمان داشته باشیم. در تلویزیون، افراد زیبایی را می بینیم که بسیار پولدار هستند و این باعث حسادت ما می شود. در اینترنت خبرهای بدی از سراسر جهان را می شنویم که احساس خوبی برایمان به ارمغان نمی آورند. به شبکه های اجتماعی معتاد می شویم و وقتی بازخورد مناسبی از مطالب یا عکسهایمان نمیگیریم به شدت ناراحت می شویم. بوتانی‌ها اعتقاد دارند که وقتی از این نام ها فاصله بگیریم، جهان به مراتب بهتری داریم.

منظره ای از کشور بوتان

 قسمت اعظمی از کشورجزو پارک های ملی است

محیط زیست برای مردم بوتان اهمیت ویژه ای دارد. جنگل ها، حیوانات و محیط زیست تحت حفاظت شدیدی هستند و کشور از عواملی مثل جنگل زدایی و تخریب محیط زیست در امان است. اهمیت زیاد به محیط زیست مردم بوتان را راضی و خوشحال نگه می دارد.

 

مردم کشور انسانیت را جزو موارد مهم می دانند

بوتان یکی از آرام ترین و شادترین کشورهای دنیاست زیرا مردمش به اعمالشان آگاه هستند. آن‌ها اعتقاد دارند که هر کاری که در دنیا می‌کنند، به خودشان بر می‌گردد و اگر با مردم و طبیعت مهربان باشند، این مهربانی در زندگی‌شان تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. وقتی آن‌ها در برابر همدیگر مهربانند، این قضیه، به طور کلی خوشحالترشان میکند.

مردم بوتان آسیا

آن ها خوشحالی خود را اندازه گیری می کنند!

در بوتان یک واحدی به نام شاخص ملی (Gross National Happiness or GNH) وجود دارد. این شاخص نشان می دهد که مردم چقدر در زندگی شان خوشحال هستند. این تست چیزی نیست که مردم از آن تعجب کنند. زیرا همواره باعث خوشحال تر شدنشان شده است.

 

جایی که زندگی می کنند بسیار زیباست

بوتان در کوه های هیمالیا واقع شده و در بیش از ۶۰% کشور مناطق طبیعی بکر و دست نخورده وجود دارد، مکان هایی که ما برای تعطیلات به آنجا سفر می کنیم! اما به نظر می رسد، زندگی در این مناطق به مراتب آرامش بخش تر است. مردم بوتان از آلودگی های صوتی، تنفسی و … در امانند. آن ها هر روزه چشمشان به مناظری باز می گردد که باعث شادی و آرامششان می شود.

طبیعت بوتان

فاصله طبقاتی در بوتان بسیار کم است

به خاطر اولویت هایشان، مردم بوتان بسیار نزدیک به یکدیگرند. خبرنگار روزنامه ی معتبری گفته که روزی مرد جوانی را دیدم که با افراد دیگر در حال بسکتبال بازی کردن بود. چندی بعد او به مرد معرفی شد و حتی با او بسکتبال بازی کرد. سپس آشکار شد که این مرد، در حقیقت یکی از افراد مهم بوتان است. “جو بیدن” از بازی کردن با دیگر بچه ها هراسی ندارد. این سطح از صمیمیت، منجر به این شده است که همه شبیه یکدیگر باشند.

 

آن ها به استراحت کافی می پردازند

طبق یک تحقیق ملی، حدود دو سوم مردم حداقل هشت ساعت در طول شب می خوابند. این خیلی بهتر از بیشتر کشورها، خصوصا کشورهای صنعتی است. تاثیر مثبت اسراحت کافی بر شادی، خلاقیت و سلامت عمومی به خوبی ثابت شده است. وقتی بیشتر مردم یک کشور این تاثیر مثبت را دریافت می کنند، بدون شک منجر به فرهنگی می شود که مردم دیگر کشورها را ترغیب به استراحت کافی می کند.

بوتان آسیا

آن ها آلودگی کمتری دارند

یکی از خوبی های آگاهی از محیط زیست این است که مردم بوتان در آلودگی کمتری از هر کس دیگری زندگی می کنند. آنها مطمئنا چیزهایی مانند خودرو در اطراف دارند که سبب آلودگی می شوند. اما بوتان کارخانه و شرکت های تولید ضایعات بسیار کمی دارد. این امر باعث می شود که در کل کشور آن ها بسیار تمیز باشد. اینکه طبیعت وحشی بوتان بسیار زیباست،  به این دلیل است که این طبیعت با گازهای مضر شیمیایی آلوده نیست.

کودکان خوشحال بوتان

بوتان نسبتا به تازگی در جهان معروف شده است چرا که آنها برای مدت طولانی تصمیم به جدا باقی ماندن از دیگران داشتند.  این باعث شده که برخی ارزش های خاص تری داشته باشند، ارزش هایی که از نظر استانداردهای امروز بسیار کهنه هستند. بعضی از آن ها حتی از لحاظ اخلاقی شاید به نظر درست نرسند اما مهم این است که چیزی در فرهنگ قدیمیشان وجود دارد که می تواند به ما آموزش داده شود. دیگر اینکه بوتان کجاست مهم نیست. موضوع قابل بحث مواردی است که می توان از نوع زندگیشانی آموخت.

منبع: lifehack.org

معرفی بهترین فرودگاه های خاورمیانه در سال ۲۰۱۷
معرفی بهترین فرودگاه های خاورمیانه در سال ۲۰۱۷
شکوه ایتالیایی در ویتنام
شکوه ایتالیایی در ویتنام
نکات ضروری سفر در سنگاپور
نکات ضروری سفر در سنگاپور
بهترین نقاط جنوب شرقی آسیا برای موج سواری
بهترین نقاط جنوب شرقی آسیا برای موج سواری

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code