۵ کشور منحصر بفرد برای سفر که تابحال نامشان را نشنیده اید

کشورهایی ناشناخته از آسیا و اروپا

کشورهایی مثل فرانسه، ایتالیا، تایلند در سرتاسر دنیا شناخته شده هستند و هر سال میلیونها گردشگر را به خود جذب می کنند. تا بحال نوشته های زیادی را درباره توریست پذیرترین کشورهای دنیا دیده یا خوانده اید.
اما نفس گیرترین مناطق دیدنی دنیا، سواحل فوق العده و زیبایی های طبیعی الزاما در کشورهای شناخته شده نیستند. در واقع کشورهای زیادی در دنیا وجود دارند که برای بسیاری افراد ناشناخته هستند اما پتانسیل بسیار بالایی در جذب گردشگر دارند. این کشورها در کوه های بزرگ، جزایر استوایی ناشناخته یا جایی میان کشورهای سرشناس دیگر قرار گرفته اند بنابراین شانس زیادی برای معرفی شدن نداشته اند. برای مثال آیا اصلا می دانسته اید که کشوری به نام Lichtenstein وجود دارد؟ مطمئنا نه، اما مطمئن هستیم که با کوه های پرهیبت و به یاد ماندنی آن، قلعه های کهن و آب و هوای تمیز آن حیرت زده می شوید. کشورهای زیادی مانند این وجود دارند که در اینجا به معرفی آنها پراداخته ایم. با الی گشت همراه باشید:

مطالیب مرتبط:
حقایقی جالب درباره سنگاپور که باور نمی کنید!
۸ اتفاق باورنکردنی که الان در چین در حال رخ دادن است

نارو
Nauru
این کشور در قسمت مرکزی اقیانوس آرام قرار گرفته است و سومین کشور کوچک دنیاست. این کشور، کوچک اما حیات دریایی فوق العاده و صخره های مرجانی زیبا و رنگارنگی دارد و سواحل گرم و دیدنی، آن را به یک مرکز گردشگری عالی برای گذراندن تعطیلات تابستان تبدیل کرده است. از تفریحات فوق العاده ی این کشور، غواصی و شنا در آب های فوق العاده تمیز آن است.

Lichtenstein
مهم ترین دلیلی که باعث شده که توریست ها زیاد اسم این کشور را نشنیده باشند، لوکیشن آن است. این کشور مرتفع کوچک بوسیله ی آلمان، اتریش و سوییس محاصره شده است که هر ۳، کشورهای قدرتمندی در جذب گردشگر هستند. این کشور کوچک، بناهای تاریخی زیادی از جمله قلعه های فراوان دارد و علاوه بر این یکی از تمیزترین آب و هواهای دنیا را هم دارد.

مالتا
مالتا
کشور مالتا تنها ۳۱۶ کیلومتر مربع مساحت دارد و بنابراین یکی از کوچکترین کشورهای دنیا محسوب می شود. اما این کشور کوچک مدیترانه ای، تاریخ غنی ای در پس خود دارد و از نظر استراتژیکی هم موقعیت مهمی دارد. آب و هوای کشور مالتا به طور کلی گرم و معتدل است. مالتا معماری منحصر بفرد و سواحل شگفت انگیزی دارد و تعادد زیادی سایت گردشگری میراث جهانی یونسکو را در خود جای داده است.

جزایر Faroe
این جزایر بطور رسمی بخشی از قلمروی دانمارک هستند اما یک کشور خودمختار است که بین دریای نروژ و اقیانوس آتلانتیک شمالی واقع شده است. این کشور هم مانند چند کشور بالا، یکی از تمیزترین آب و هواهای اروپا را دارد و یک سرزمین بسیار تمیز با سنتی دیرینه و غذاهای محلی خوش طعم است.

بوتان
بوتان
بوتان تنها کشوری در دنیا است که شاخص خوشحالی مردم آن را به طور رسمی توسط ساکنانش اندازه گیری کرده اند. بوتان کشوری است که بین دو غول آسیا یعنی هند و چین قرار گرفته است. به خاطر موقعیت قرار گیری اش در هیمالیای شرقی، شرایط فوق العاده ای برای پیاده روی، قدم زدن، کوهنوری و دیگر فعالیت های ورزشی دارد. در این کشور همچنین تعداد بسیار زیادی مکان مذهبی قرار دارد.

منبع: list25.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code