بوتیک هتل ها چه ویژگی هایی دارند؟

بوتیک هتل ها

بوتیک هتل | اقامت موقت مسافران در هتل ها قدمت زیادی دارد و حتی پیش از اینکه هتل ها و اقامتگاه های لوکس احداث گردند، در قدیم الایام کاروانسراهای بین راهی خدماتی همانند هتل ها اما با امکانات کم آن دوره ارائه می دادند. در گذشته رومی ها به سران دولتی مسافر امکانات اقامت به همراه حمام آب گرم ارائه می دادند.

همچنین در طول قرون وسطی کلیساها به عنوان پناهگاه و محل استراحت در اختیار مسافران زیارتی قرار داده می شدند. در قرن ۲۱ بود که هتل ها کم کم به محل اقامت لوکس بدل گشتند و امکانات بی نقص را در اختیار گردشگران قرار دادند.

پس از چندی استایل و سبک برخی از هتل ها تغییر کرد و برای ایجاد تنوع و تمایز هتل هایی با معماری خاص و امکانات بی نظیر و حتی در برخی موارد عجیب و غریب احداث گشتند. امروزه نیز مسافران به طور مداوم در حال جستجوی هتل های جدید و متفاوت هستند.

از این حیث بوتیک هتل ها از محبوبیت خاصی برخوردار شده اند و در میان هتل های مدرن هنری با دکوراسیون های جالب قرار گرفته اند. حال سوالی که اینجا مطرح می شود این است:

بوتیک هتل چه معنایی دارد و این بوتیک هتل ها چه ویژگی هایی دارند؟

مطالب مرتبط:
آشنایی با عجیب ترین هتل های جهان! +تصویر
این ساختمان های عجیب هتل هستند!
هتل های عجیب غریب

بوتیک هتل ابتدا در هتل اینترکنتیننتال لندن معرفی گردید و پس از آن رفته رفته به کشورها و قاره های دیگر رسید. تعداد اتاق های بوتیک هتل ها محدود هستند و دکوراسیون داخلی آن ها به صورت خاص و متمایز و به نحوی می توان گفت الهام بخش است.

سبک خاص صمیمی و گرم فضای بوتیک هتل ها آن ها را از هتل های معمولی متمایز می سازد. بوتیک هتل ها بیشتر همانند اثری هنری هستند و برخی از آن ها قدمت تاریخی دارند؛ مثل هتل عباسی اصفهان.

در مجموع تعریف خاصی برای بوتیک هتل ها وجود ندارد اما این دسته هتل ها چند ویژگی دارند که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد. پس با الی گشت همراه باشید تا شما را با ویژگی های بوتیک هتل ها آشنا سازیم.

اندازه ی بوتیک هتل ها

معمولا تفاوت بوتیک هتل ها با هتل های عادی در اندازه ی آن ها است. تعداد اتاق های این هتل حدودا از حداقل ۱۰ اتاق تا ۱۰۰ اتاق می باشد. مقیاس کوچک بوتیک هتل ها فضایی صمیمی ایجاد می کند و گویی یک مهمان در خانه ای شخصی هستید. بعضی از این هتل ها اتاقی مخصوص برای گپ و گفتگوی مسافران هتل نیز دارند.

ویژگی های بوتیک هتل

فضای خصوصی بوتیک هتل ها

اتاق بوتیک هتل ها متمایز هستند و مانند هتل های معمولی چسبیده به هم و نزدیک نیستند. این اتاق ها حتی بعضی اوقات به طور مستقل و در فضایی جدا احداث می شوند تا فضایی خیلی خصوصی مشابه منزل خود مسافر به وجود آورند.

نمونه ای از این نوع هتل ها که در دنیا با عنوان بزرگترین اپراتور بوتیک هتل شناخته می شود، برند هتل کیمپتون است. صاحب بزرگترین اپراتور بوتیک هتل دنیا اقامتگاه ها و هتل های زنجیره ای اینترکنتیننتال می باشد که شهرتی جهانی دارد.

ویژگی های بوتیک هتل

طراحی بوتیک هتل ها

معماری و طراحی داخلی بوتیک هتل ها بی نظیر هستند و همیشه کیفیت خدمات آن ها عالی است. برخی از این هتل ها تلفیقی از جزئیات تاریخی، با ظرافتی مدرن و شیک هستند. معمولا المان هایی از هنر معاصر با زرق و برق و حتی ادغامی از آثار هنری در دکوراسیون و طراحی داخلی آن ها قابل مشاهده است.

جالب است بدانید که اتاق های این دسته از هتل های هنری هر یک دکوراسیون ویژه ای دارند و شبیه هم نیستند.

بوتیک هتل آرژانتین

ویژگی های بوتیک هتل ها

بوتیک هتل ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند که در جای دیگر نمی توانید ببینید. این نوع هتل ها سرگرم کننده و بامزه هستند و همانند هتل های دیگر یکنواخت نمی باشند. در برخی از اتاق های آن ممکن است از طبع طنز گونه و خلاقانه استفاده شده باشد و خدمات آن ها نیز ویژه می باشند.

بوتیک هتل

خدمات در بوتیک هتل

از ویژگی های دیگر بوتیک هتل ها خدمات بسیار شخصی و خاص آن ها هستند. کارکنان از روز اول نام مسافر را به خاطر می سپارند  و همیشه در دسترس و آماده ی خدمات دهی هستند. این نوع هتل های هنری خاص امکانات خدماتی رفاهی خیلی لوکس ارائه می دهند.

بوتیک هتل های ایران

همانطور که در بالا گفتیم ویژگی ها و خدمات بوتیک هتل ها در کل با هتل های معمولی متفاوت هستند. این هتل ها با سبک های خلاق هنری و دکوراسیون داخلی ویژه فضایی گرم تر و صمیمی تر را با خدماتی لوکس و عالی برای مسافران فراهم کرده اند.

اقامت در بوتیک هتل ها را در هر جایی از دنیا و حتی ایران نیز می توانید تجربه کنید. این دسته از هتل ها بدون شک تجربه ی اقامتی فراموش نشدنی را برای مسافران رقم می زنند. چند نمونه بوتیک هتل های ایران از قبیل هتل بین المللی لاله کندوان، هتل سرای عامری ها و هتل عباسی اصفهان هستند.

منبع: covingtontravel

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد