بلیط هواپیما

بیابان هایی با چشم انداز حیرت آور

۶ بیابان زیبای جهان

یکی از جالب ترین مناظر جهان در متروک ترین و خشک ترین نواحی دنیا قرار گرفته است. بیابان ها وسعت گسترده ای از تپه های شنی باشکوه و نمک هایی است که نور خورشید را منعکس می کنند. ۱/۳ سطح کره زمین را بیابان ها پوشانده اند با الی گشت همراه باشید تا بیابان هایی با چشم انداز حیرت آور را به شما معرفی کنیم

مطالب مرتبط:
دبی، تجربه اسکی در بیابان
بیابان گردی در مصر

دره مرگ

دره مرگ منظره ای متفاوت از بیابان است و تا قسمت هایی از نودا و کالیفرنیا امتداد یافته است. این بیابان به عنوان هموارترین، گرم ترین و خشک ترین محل آمریکای شمالی شناخته می شود و در آن دمای هوا به گرمای ۱۳۰ درجه هم رسیده است. چشم انداز این بیابان با کوه های برف پوشیده و  تپه های شنی رنگارنگ، منظره ای  منحصر بفرد است و  شبیه هیچ مکان دیگری در آمریکا نیست.

دره مرگ

بیابان سینا

بیایان سینا در مرز اسرائیل و مصر قرار دارد و به دلیل زیبایی ظاهری و تاریخچه مذهبی آن، از مهمترین مقاصد گردشگری می باشد. کوه های ناهموار، شن های طلایی و آسمان آبی تصاویری تماشایی از بیابان را در پیش روی بازدید کنندگان قرار می دهد. شاخه های این بیابان تا سواحل دریای سرخ ادامه دارد و در آنجا با ساحل ترکیب می شود.

بیابان سینا

بیابان نازکا

بیابان نازکا به دلیل خطوطی که دارد از زیبایی خاصی برخوردار است. خطوط معروف نازکا بین شهرهای نازکا و پالپا قرار دارند و بین سال های ۲۰۰ قبل از میلاد و ۷۰۰ بعد از میلاد ایجاد شده اند. شکل هایی که بر روی این بیابان ترسیم شده اند شامل خطوط ساده، عنکبوت، میمون، ماهی، لاما، مارمولک و تصاویر انسان می باشد. این خطوط آنچنان در مقیاس های بسیار بزرگ کشیده شده اند که تا دهه ۱۹۲۰ شناسایی نشده بودند. در آن سال افرادی که با هواپیمایی از لیما عازم ارکیپا بود متوجه شدند که این خطوط شکل هایی را ایجاد کرده اند. آب و هوای خشک، بدون باد و ثابت بیابان نازکا باعث شده که روی این خطوط تا الان پوشیده نشود.

بیابان نازکا

بیابان وادی رم

دره وادی رم ، حیات وحش و صخره های فوق العاده ای دارد. این بیابان در کشور اردن قرار دارد و از مقاصد گردشگری تماشایی می باشد. گردشگران می توانند در این بیابان حیرت آور شتر سواری و اسب سواری کنند و یا در زیر آسمان صاف و پر ستاره اردوهای تفریحی و اکتشافی تشکیل دهند. جبل رم که دومین قله بلند اردن است در این بیابان قرار دارد و ماجراجویان می توانند مهارت های صخره نوردی خود را در صخره های با عظمت این محل امتحان کنند.

بیابان وادی رم

بیابان سالار دو ییونی

 بیابان سالار دو ییونی در کوه های آندوس بولیوی قرار دارد و بزرگ ترین کویر نمک در جهان می باشد. در فصل های خشک سال، حجم گسترده نمک، منظره سفید بی پایانی را ایجاد می کند اما این محل در فصل های بارانی سال وقتی پوشیده از آب است بسیار هیجان امگیز خواهد بود بطوری که انعکاس آسمان آبی در این آب ها، چشم اندازی خیالی را ایجاد می کند اما بسیاری از مردم اصرار دارند که در فصول گرم به این ناحیه آمده و نمک را ببینند.

بیابان سالار دو ییونی

تپه های شنی ارگ چبی

تپه های شنی ارگ چبی در بیابان صحرا قرار دارد و از برترین جاذبه های گردشگری مراکش است این تپه ها ۱۵۰ متر ارتفاع دارند ولی  با سایه هایی که در کنار آن ها ایجاد می شوند بسیار کوتاه تر به نظر می آیند. سفر با شتر محبوب ترین گزینه در این ناحیه است با اینکه راحت ترین راه مسافرت نیست.

منبع: touropia.com

دانستنی های شهری دیدنی بنام مارسی ; فرزند ارشد مدیترانه
دانستنی های شهری دیدنی بنام مارسی ; فرزند ارشد مدیترانه
به این دلایل باید یکبار هم که شده به ترکیه سفر کنید!
به این دلایل باید یکبار هم که شده به ترکیه سفر کنید!
کیمونو، نماد فرهنگ ژاپن (بخش اول)
کیمونو، نماد فرهنگ ژاپن (بخش اول)
گزینه های ساحلی در شهر ریودوژانیرو(بخش دوم)
گزینه های ساحلی در شهر ریودوژانیرو(بخش دوم)