بلیط هواپیما

معرفی بیمارستان ها و مراکز درمانی دهلی + آدرس

کلینیک ها، مراکز درمانی و بیمارستان های دهلی

هنگامی که برای سفر به هند برنامه می ریزید و با روحیه باز به سمت شهرها و مثلث طلایی هند، حرکت می کنید، هیچ ایده ای از اینکه ممکن است به کلینیک ها، مراکز درمانی و بیمارستان های دهلی نیاز پیدا کنید، ندارید. قطعا همه مسافران انتظار سفری بدون بیماری و ناراحتی را دارند و می خواهند که خستگی را از خود دور کنند. دهلی از جمله شهرهای شلوغ هند است که پر از خیابان های پر سر و صدا و بازارهای جذاب است. درون این بازارها هم که پر است از غذاهای خیابانی دهلی با طعم ها و عطرهای خوشمزه! با این حال، برای بسیاری از گردشگرانی که به طعم غذاهای هندی عادت ندارند ممکن است مشکل مسمومیت غذایی پیش بیاید یا به هر دلیل دیگری احتمال اینکه بیمار شوند وجود دارد. مجله ی گردشگری الی گشت برای خاطر جمعی مسافران و گردشگرانی که وارد هند و دهلی می شوند، به معرفی بیمارستان های دهلی می پردازد.

معرفی بیمارستان های دهلی و مراکز درمانی برای گردشگران هند
مطالب مرتبط:
قلعه قدیمی یا پورانا کویلا، قدیمی ترین بنای دهلی
معرفی بهترین هتل های ۳ ستاره دهلی در هند
معرفی کامل رستوران های حلال دهلی

این روزها، گردشگری پزشکی در دهلی بسیار رشد کرده و به دلیل قیمت های ارزان تر درمانی به نسبت دیگر کشورهای توسعه یافته، گردشگران بسیاری را به خود جذب می کنند. از این بابت به مراکز درمانی و بیمارستان های دهلی توجه بیشتری می کنیم. گفته شده است که بیشتر گردشگران پزشکی هند از کشورهای آفریقایی، آسیایی و خاورمیانه هستند. مراکز درمانی و کلینیک های بسیاری را در این شهر که پایتخت هند است، پیدا خواهید نمود که با مهم ترین آن ها آشنا می شوید.

بهترین مراکز درمانی و بیمارستان های دهلی

بیمارستان فوق تخصص BLK با خدمات شبانه روزی

این بیمارستان نه تنها یکی از بهترین بیمارستان های دهلی است؛ بلکه یکی از بهترین بیمارستان های منطقه و هند هم محسوب می شود. این بیمارستان ۶۵۰ تخته که در دهلی نو قرار گرفته، طیف گسترده ای از درمان های سرپایی و جراحی های تخصصی را انجام می دهد. از ویژگی های خوب این بیمارستان تخصص دادن ۱۲۵ تخت به بیماران قلبی و ICU است. بیمارستان فوق تخصصی Blk دارای خدماتی مانند بانک خون، سی تی اسکن، آزمایشگاه های  MRI، تست های جراحی آزمایشگاهی و X-Rays هستند که خدماتی شبانه روزی را برای هفت روز هفته ارائه می دهند. بیماران هندی و البته گردشگران خارجی برای دریافت خدمات پزشکی برای بسیاری از درمان ها به این بیمارستان مراجعه می کنند.

 • آدرس: Pusa Rd, Radha Soami Satsang, Rajendra Place, New Delhi, Delhi 110005, India
 • تلفن: ۳۰۴۰ ۳۰۴۰ ۱۱ ۹۱+
بیمارستان فوق تخصص BLK-بیمارستان های دهلی

بیمارستان مرجع کلمبیا آسیا و دسترسی آسان به مترو | Columbia Asia Referral Hospital

از مزیت های بیمارستان مرجع کلمبیا آسیا در میان دیگر بیمارستان های دهلی دسترسی آسان به آن بوده، چرا که در نزدیکی مترو مالشوارام (Malleshwaram) قرار گرفته است. همچنین از بیمارستان های هند که آن را در دیگر شهرهای این کشور هم پیدا خواهید نمود، بیمارستان دولتی کلمبیا آسیاست. در استان هایی مانند بنگلور، کلکته، مهاراشترا، گجرات، گورگائون، یوتار، پراداش و پنجاب می توانید دیگر شعب این بیمارستان را بیابید. درمان های ویژه و عملیات های نجاتی که هیچ بیمارستانی، عمل آن را قبول نمی کند در این مرکز، انجام می شود.

بنابراین استانداردها و امکانات درون این بیمارستان بسیار بالا و در سطح بین المللی است.

همچنین جدای از درمان های اورژانسی، مراکز مخصوص فیزیوتراپی، گفتاردرمانی و روانپزشکی هم ارائه می دهد. همچنین مراقبت های ویژه ۲۴ ساعته برای تمام بیمارانش در نظر می گیرد. فضاها و طراحی درون اتاق ها و راهروها این بیمارستان هم، بسیار آرامش بخش و شاد انجام شده است.

 • آدرس: ۲۶/۴, Brigade Gateway, 1st Main Road, beside Metro Station, Malleshwaram, Bengaluru, Karnataka 560055, India
 • تلفن: ۶۲۶۲ ۶۱۶۵ ۸۰ ۹۱+
بیمارستان مرجع کلمبیا آسیا-بیمارستان های دهلی

بیمارستان فورتیس لا فم دهلی نو | Fortis La Femme, Greater Kailash

بیمارستان فورتیس لا فم طیف گسترده ای از خدمات درمانی و دارویی را ارائه می دهد. این بیمارستان که در دهلی نو قرار گرفته به جمعیت ۳۰۲ هزار نفری این شهر خدمات رسانی می کند. جالب است بدانید که شهر دهلی نو نه تنها خدمات درمانی به ساکنین خودش، بلکه به تمام جمعیت کشور هند و جهان هم ارائه می دهد. این شهردر حال پیشرفت از چنین بیمارستان هایی حمایت می کند و درمان های تخصصی ارائه می دهد. معرفی این بیمارستان برای گردشگرانی مفید است که می خواهند مراقبت های درمانی خود را در بیمارستان معتبر و در خارج از کشور دنبال کنند.

تمام خدمات دیگر را برای گردشگران از جمله ترانسفر فروگاهی، رزرو هتل، امکانات درون اتاق های خصوصی، داروخانه، دفتر ویزا و بسیاری را  فراهم می نماید.

بیمارستان فورتیس لا فم یکی از بزرگترین بیمارستان های بین المللی است که با تجهیزات مدرن و پیشرفته مجهز شده و انواع جراحی های مهم در آن انجام می شود.

برای مهمانانی که وارد این مرکز به عنوان یکی از بیمارستان های دهلی می شوند، فروشگاه و سوپرمارکت، کافه تریا و مکان هایی برای استراحت و حتی اقامت نیز، در نظر گرفته اند. بنابراین همراهان بیمار هم می توانند در مدت درمان، از امکانات راحتی مناسبی برخوردار باشند.

این بیمارستان همچنان بیمه درمانی بین المللی آژانس های مسافرتی را قبول می کند و گردشگران برای درمان می توانند به این مرکز بروند.

 • آدرس: S – 549 Alakananda, Alaknanda Don Bosco Rd, Greater Kailash II, New Delhi, Delhi 110048, India
 • تلفن: ۹۴۰۰ ۴۰۵۷ ۱۱ ۹۱+
فورتیس-لافم-بیمارستان های دهلی

بیمارستان تخصصی قلب فورتیس اسکورتس | Fortis Escorts Heart Institute

این بیمارستان با نام مخفف (FEHI) یکی از تخصصی ترین و بهترین بیمارستان های دهلی است که برای بیمارانی که مشکل قلبی-عروقی دارند، بهترین خدمات درمانی را ارائه می دهد. این مرکز در دهلی نو قرار گرفته و دسترسی راحت به همراه آمبولانس و اورژانس دارد. بسیاری از جراحی های قلب باز و پیوند قلب سالانه در این بیمارستان انجام می شود و بیماران بین المللی را هم می پذیرد.

 • آدرس: Okhla road, Sukhdev Vihar Metro Station, New Delhi, Delhi 110025, India
 • تلفن: ۵۰۰۰ ۴۷۱۳ ۱۱ ۹۱+
فورتیس-اسکورتس-بیمارستان های دهلی

بیمارستان راکلند دهلی نو و شعبه های آن | Rockland Hospital

یکی از اولین مراکز درمانی و بیمارستان های دهلی نو که به صورت خصوصی اداره می شود، بیمارستان راکلند است. این مرکز درمانی نه تنها انواع جراحی ها و عمل های زیبایی را انجام می دهد بلکه در هند نیز بسیار مشهور است. هم اکنون ۳ شعبه از این بیمارستان را در محله های مانسار، قطاب و دوارکا پیدا می کنید و شعبه دیگری نیز در نویدا در حال ساخت و ساز است. هر چند که در هر یک از این شعبه ها به صورت تخصصی خدمات و درمان های مجزایی ارائه می شود اما می توانید خدمات کلی دارویی و درمانی را در تمام آن ها دریافت کنید. آدرس مرکز اصلی بیمارستان راکلند را در ادامه پیدا می کنید.

 • آدرس: B-33-34, Block B, Qutab Institutional Area, New Delhi, Delhi 110016, India
 • تلفن: ۲۲۲۲ ۴۱۲۲ ۱۱ ۹۱+
بیمارستان راکلند دهلی نو از بیمارستان های دهلی

بیمارستان فوق تخصصی پریموس در دهلی نو | Primus Super Specialty Hospital

بیمارستان فوق تخصصی پریموس نه تنها از سراسر هند بلکه از تمام جهان پذیرش دارد. این بیمارستان در میان بیمارستان های دهلی به خاطر تمیزی فضا و بدون آلودگی اش معروف است. انواع جراحی هاب تخصصی و بسیار مهم در این مرکز زیر نظر بهترین متخصصین انجام می شود و همین موضوع باعث شهرت مثبت این بیمارستان شده است.

این بیمارستان نزدیک به سفارت ایتالیا و چندین دانشگاه در دهلی واقع شده است.

جراحی های مهمی همانند جراحی های مغز و پیوند اعضا در این مکان انجام می گیرد. خدمات خود را به صورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته ارائه می دهد و داروخانه هم دارد. بیماران و گردشگران خارجی هم که بیمه درمانی بین المللی داشته باشند می توانند از خدمات این بیمارستان بهره مند شوند.

 • آدرس: Chandragupta Marg, Opp Russian Embassy, Chanakyapuri, New Delhi, Delhi 110021, India
 • تلفن: ۶۶۲۰ ۶۶۲۰ ۱۱ ۹۱+
بیمارستان فوق تخصصی پریموس

بیمارستان سنت استپان با خدمات درمانی ویژه | St Stephen’s Hospital

یکی از بزرگترین بیمارستان های خصوصی دهلی که بهترین خدمات را به مراجعین خود ارائه می دهد، بیمارستان سنت استپان است. هر چند که هزینه های این بیمارستان برای شمایی که به عنوان گردشگر وارد دهلی شده اید، ممکن است گران تمام شود اما بهترین امکانات و خدمات درمانی را دریافت خواهید کرد. یکی از ویژگی های این بیمارستان هنگامی که وارد آن می شوید، نمای داخلی زیبا و مبلمان های عالی برای نشستن و استراحت است. خدمات اورژانس این بیمارستان شبانه روزی فعالیت می کند.

 • آدرس: St. Stephen’s Hospital Marg, Tis Hazari, New Delhi, Delhi 110054, India
 • تلفن: ۶۰۲۱ ۲۳۹۶ ۱۱ ۹۱+
سنت استپان از بیمارستان های دهلی

بیمارستان سنت پارماناند با هتل های فراوان در اطرافش | Sant Parmanand Hospital

مردم هند و دهلی هنگامی که به دنبال بهترین بیمارستان برای جراحی های مربوط به ستون فقرات می گردند به عنوان آخرین و بهترین مقصد به این بیمارستان می آیند. بنابراین اگر شما هم در سفر به دنبال بهترین بیمارستان های دهلی برای چنین مراقبت هایی می گردید، این بیمارستان را به شما پیشنهاد می دهیم. جدای از این ها، این مرکز درمانی در دهلی تمام خدمات درمانی، دارویی، بستری های اورژانسی و مراقبت های پژشکی را به تمام افرادی که به آن مراجعه می کنند، به بهترین شکل ارائه می دهد. نزدیک این بیمارستان هتل های بسیاری وجود دارد که همراهان بیمارانی که به دنبال گردشگری پزشکی هستند، می توانند در آنجا اقامت بگیرند.

 • آدرس: ۱۸, Sham Nath Marg, Civil Lines, New Delhi, Delhi 110054, India
 • تلفن: ۴۴۰۱ ۲۳۹۹ ۱۱ ۹۱+
بیمارستان سنت پارماناند دهلی

بیمارستان سر گانگا رام | Sir Ganga Ram Hospital

یکی از اولین بیمارستان های دهلی که حدود ۶۷۵ تخت را برای بیماران آماده نموده است، بیمارستان سر گانگا رام است. اگر به هر دلیل در سفر نیاز به درمان های ویژه پیدا کردید و به دنبال بیمارستانی کامل و با خدمات درمانی خوب می گردید می توانید به عنوان یک گردشگر خارجی به این مرکز درمانی بروید. این بیمارستان نه تنها به بیماران هندی و بومی، بلکه به گردشگران خارجی هم خدمات درمانی شبانه روزی ارائه می دهد.

از بابت مراقبت های ویژه درمانی در این بیمارستان هم خیالتان آسوده باشد. شعبه های مختلف این بیمارستان را حتی در دیگر کشورها مانند پاکستان هم پیدا می کنید.

 • آدرس بیمارستان سر گانگا رام: Sarhadi Gandhi Marg, Old Rajinder Nagar, Rajinder Nagar, New Delhi, Delhi 110060, India
 • تلفن: ۰۰۰۰ ۲۵۷۵ ۱۱ ۹۱+

بیمارستان جیپور گلدن در دهلی | Jaipur Golden Hospital

تعجب نکنید! اگر چه نام این بیمارستان جیپور گلدن است اما در شهر دهلی قرار گرفته است. در میان بیمارستان های دهلی که نام بردیم،  این یکی از مراکز پیشرو در دهلی است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این بیمارستان، داشتن ۱۰۰ مشاور و متخصص در بیمارستان است که انواع درمان ها و ویزیت ها را برای بیماران فراهم می کنند. بنابراین بیماری برای انجام آزمایش ها و عکسبرداری ها یا مراجعه به دیگر متخصصین لازم ندارد تا به بیرون از بیمارستان و مقصد دیگری بروید.

اگر بخواهید از این بیمارستان تا مرکز دهلی نو و جاذبه هایی مانند دروازه هند بروید باید، یک ساعت رانندگی کنید.

 • آدرس: ۲, Naharpur Village Rd, Institutional Area, Sector 3, Rohini, Delhi, 110085, India
 • تلفن: ۷۰۰۰ ۲۷۹۰ ۱۱ ۹۱+
بیمارستان جیپور گلدن از بیمارستان های دهلی

بیمارستان هولی فمیلی با قدمتی تاریخی | Holy Family Hospital

از بیمارستان های دهلی بوده که در سال ۱۹۵۳ توسط گروهی از خواهران راهبه مسیحی تاسیس شد و هم اکنون با ۳۴۵ تخت به یکی از بزرگترین بیمارستان های دهلی تبدیل شده است. خوشبختانه اگر به دنبال درمان های ارزان در سفر هستید، می توانید به این بیمارستان مراجعه کنید. برای گردشگرانی که عموما دچار مسمومیت غذایی شده اند، بخش اورژانس این بیمارستان بسیار خوب عمل می کند.

همچنین دسترسی سریعی هم به بیمارستان خواهید داشت. چرا که یک بزرگراه شما را مستقیما و به سرعت شما را به سمت این بیمارستان می برد. شعبه های دیگر این بیمارستان را در شهرهایی مانند بمبئی هم پیدا خواهید کرد. تنها کافیست که نام بیمارستان را به راننده های اتوریکشاو و با تاکسی بگویید تا شما را به این بیمارستان برسانند. نام این بیمارستان که به معنی خانواده مقدس است.

 • آدرس: Okhla Rd, Okhla, New Delhi, Delhi 110025, India
 • تلفن: ۵۹۰۰ ۲۶۸۴ ۱۱ ۹۱+
بیمارستان-هولی-فمیلی از بیمارستان های دهلی

لیستی از بیمارستان های خصوصی دهلی که به گردشگران خارجی خدمات درمانی ارائه می دهند

بیمارستان فورتیس راجان دال | Fortis Flt. Lt. Rajan Dhall Hospital

 • آدرس: Aruna Asaf Ali Marg, Pocket 1, Sector B, Vasant Kunj, New Delhi 110070

 

بیمارستان کودکان رنگین کمان مادهوکار | Madhukar Rainbow Children’s Hospital

 • آدرس: FC-29, Plot No.5, Geetanjali, Near Malviya Nagar Metro Station Gate No.1, New Delhi 110017

 

بیمارستان پارک | Park Hospital

 • آدرس: Meera Enclave (Chowkhandi), Near Kashopur Bus Depot Outer Ring Road, New Delhi 110018

 

بیمارستان فوق تخصصی پریموس

 • آدرس: Chandragupta Marg, Chanakyapuri, New Delhi 110021

منبع: medicaltourism.company

معرفی رستوران های ایرانی در دهلی نو + آدرس
معرفی رستوران های ایرانی در دهلی نو + آدرس
با ۱۰ پارک معروف دهلی آشنا شوید
با ۱۰ پارک معروف دهلی آشنا شوید
مسجد جامع دهلی، تماشای شکوه و عظمت در قلب هندوستان
مسجد جامع دهلی، تماشای شکوه و عظمت در قلب هندوستان
معرفی هتل لیلا امبینس کانونشن در دهلی + تصویر
معرفی هتل لیلا امبینس کانونشن در دهلی + تصویر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code