سیر و سیاحت با ما چه می کند؟ (بخش اول)

تاثیر سفر به روی ما چیست؟

از کارهای تکراری زندگی روزمره که خسته می شویم، صبح ها و شب هایی که دیگر ریتمی شبیه بهم پیدا کرده و آدم های هر روزه ای که باید با آنها سر و کله بزنیم همگی گاهی ما را به جایی می رسانند که یک روز صبح می بینیم دیگر دلمان نمی خواهد زندگی را آغاز کنیم. چسبیده به تخت به سقف زل می زنیم و فکر می کنیم که برای رهایی از این وضع چه می شود کرد. سفر همیشه لذت بخش و شادی آور است.
قدم زدن در طبیعت شاداب، روبرو شدن با آثار باستانی تمدن های دیگر، آرمیدن در ساحل آرامش، ارتباط با انسان هایی که فرهنگی متفاوت از ما دارند و آشنا شدن با محیط های جدید و ناآشنا می تواند ما را از ملالت و کسلی روزها جدا کند و جز اینکه فضای لحظه لحظه مان را عوض می کند کاری می کند تا مدتها ذایقه مان پاک باشد و به این زودی ها با اندک چیز مکدر نشود. در این الی گشت قصد دارد به خوشی هایی که یک سفر خوب می تواند برای ما به ارمغان داشته باشد بپردازد.

مطالب مرتبط:
۷ موردی که من از تنها سفر کردن یاد گرفتم
چگونه حرفه ای سفر کنیم؟
سفر

سفر کردن از آن چه که فکر می کنید آسان تر است

ما اعتقاد داریم که سفر به دور دنیا آنقدرها هم که تصور می شود سخت نیست و هر کس حتی برای یکبار هم که شده باید در طول زندگی تجربه چنین سفری را داشته باشد. شما می توانید چند سال یا چند ماه را به سفر بر روی سیاره اختصاص دهید. خوب است که تا ندیده ها را ببینید و تازه ها را کشف کنید. کاری ندارد، اولین قدم را بردارید و سفر را آغاز کنید. نقشه را بردارید، مسیر را مشخص کنید و سپس راه بیفتید.

سفر چشمان تان را باز خواهد کرد

اگر خودتان بخواهید، سفر دید وسعت تری به شما می دهد و به نوعی تازه به همه چیز می نگرید.

سفر باعث می شود خودتان را بشناسید و بدانید که هستید

در طول سفر ممکن است چالش ها و اتفاقات زیادی برای تان رخ دهد و مطمئنا در برابر هر کدام، عکس العمل های متفاوتی خواهید داشت. این موضوع باعث می شود خودتان را در شرایط مختلف ببینید و بسنجید.

در سفر با انسان هایی ارزشمندی برخورد خواهید داشت

افرادی که در سفر با آن ها آشنا و همسفر می شوید ممکن است به مهم ترین افراد زندگی تان تبدیل شوند. گاهی بسیار به این افراد نزدیک می شوید و گاهی تا آخر عمر با آنها دوست خواهید ماند. برخی افراد سفرهای انفرادی را ترجیح می دهند. ولی کسانی که به سفرهای گروهی علاقه دارند غالبا آشنایی با اشخاص جدید برایشان اهمیت ویژه ای دارد.

شما در سازمانتان چه رنگی هستید؟
شما در سازمانتان چه رنگی هستید؟
برنامه های وفاداری در صنعت گردشگری
برنامه های وفاداری در صنعت گردشگری
راهکارهای توانمندسازی کارمندانتان را بیاموزید
راهکارهای توانمندسازی کارمندانتان را بیاموزید
چگونه یک آژانس مسافرتی حرفه ای را پیدا کنیم؟
چگونه یک آژانس مسافرتی حرفه ای را پیدا کنیم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code