تاکنون از شهری با رکوردهای فراوان گینس و اشیای غول آسا شنیده اید؟

رکوردهای فراوان گینس در شهری با ابعاد کوچک و اشیای بزرگ

یکی از شهرهای آمریکا که به مقصدی سرشار از توریست تبدیل شده است، شهر کیسی است. اما این محدودیت بی دلیل نیست، اشیایی عظیم الجثه در گوشه کنار این شهر بسیار دیده می شود، جالب اینجاست که همه ی آنها توسط یکی ار اهالی کیسی ساخته شده است. آثار ساخته شده توسط این فرد حتی رکوردهای گینس را چندین مرتبه جابه جا کرده است. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
آمریکا را با دیدنی های جذابش بشناسید
۵ کاری که نباید در سفر به نیویورک فراموش کنید
رکوردهای فراوان گینس

اگر میخواهید سری به این شهر بزنید، باید بدانید شهر که یکی از کوچکترین شهرهای آمریکا است که با بیش از ۵ کیلومتر مربع وسعت، تنها  ۳ هزار نفر جمعیت دارد و بزرگترین اشیای جهان را در خود جای داده است. هیچ محدودیتی برای ساخت این اشیا وجود ندارد، از کفش چوبی گرفته تا صندلی گهواره, مداد ،قفس پرنده و خیلی موارد دیگر.

تعداد رکوردهای گینس موجود در این شهر به عدد ۸ رسیده است. گذشته از این ها، مجسمه ی مرد ایستاده بنام «جیم بولین» که یکی از نجاران شهر است، درخشش خاصی دارد.

رکوردهای فراوان گینس

شاید برایتان جالب باشد بدانید همه اینها از یک کارگاه کوچک صافکاری و نقاشی در گاراژ خانه ی خود شروع شده است و اکنون تبدیل به شرکت سرمایه گذاری بولین با ۲۴۰ نفر نیرو شده است و کار تعمیر و نگهداری خطوط لوله‌ی نفت و گاز طبیعی از دیگر بخش هایی است که در دست فعالیت دارد. البته همه کسب و کارها شهر زیبای کیسی موفق نبوده است.

اما قسمت جالب دیدنی های کیسی این است که آثار دیدنی و غول پیکر باید کاربردی باشند تا در رکوردهای گینس ثبت شوند.پس بولین به این فکر افتاد تا در حین ساختن میل های بافتنی، از یکی از اقوامش به نام «Jeanette Huisinga» که مغازه‌ی نخ فروشی دارد، کمک بگیرد.

رکوردهای فراوان گینس

این شخص از عظیم ترین گهواره جهان بالا رفت و شروع به بافت شالی با کمک بزرگترین میل های بافتنی جهان کرد. بزرگ‌ترین میل‌های بافندگی و قلاب‌دوزی جهان در مغازه این شخص به نمایش در آمده است.

اشیای عظیم‌الجثه‌ی بولین کاری شگفت‌انگیز برای اقتصاد محلی شهر کیسی انجام داد. برای مثال فروشگاه شکلات و آبنبات‌فروشی که در همان ساختمانی قرار دارد که بزرگترین کفش‌های چوبی جهان واقع شده، هر روز حدود ۱۰۰ معامله با گردشگرانی که برای بازدید از بزرگ‌ترین کفش چوبی جهان آمده‌اند، انجام می‌دهد. همچنین بازدیدکنندگان داخل این کفش‌ها پول می‌اندازند، چون معتقد دارند که خوش‌یمن است و باعث خوش‌شانسی می‌شود. این پول‌ها به «Clark County Food Pantry» اهدا می‌شود.

موارد مشابه دیگری نیز وجود دارد؛ مثلا بزرگ‌ترین صندوق پستی جهان به فروش کارت‌پستال‌هایی که از قبل تمبر زده شده‌اند، کمک می‌کند؛ بازدیدکنندگان این کارت‌پستال‌ها را خریده، یادداشتی روی آن نوشته و به این صندوق می‌اندازند. هر روز حدود ۱۰۰ کارت‌پستال تمبرشده توسط اداره‌ی پست با تمبر مخصوص بزرگ‌ترین صندوق پست جهان مهر می‌شوند.

رکوردهای فراوان گینس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد