غول های سنگی این جنگل به همه زل می زنند!

جنگلی ترسناک با ۸۰۰ مجسمه در ژاپن

جنگلی بزرگ را تجسم کنید که پر از مجسمه های ترسناک است که به ردیف ایستاده اند و بدون اینکه حتی ثانیه ای پلک بزنند به شما زل زده اند! به نظر خیلی ترسناک می آید این طور نیست؟ این جنگل واقعا وجود دارد، آن هم در یکی از روستاهای ژاپن. خیلی ها می گویند اینجا ترسناک ترین جنگل دنیا ست، جنگلی که انگار در دنیای دیگر است و با رفتن به آن دوست دارید هرچه زودتر آن را ترک کنید. فکر می کنید این مجسمه ها در این جنگل چه کار می کنند؟! در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا این جنگل ترسناک ژاپن را بیشتر بشناسید.

جنگل ترسناک ژاپن
مطالب مرتبط:
با انجام این کارها ژاپنی می شوید!
۳ دقیقه از امروزتان را در میان مردم ژاپن بگذرانید

برای دیدن یکی از ترسناک ترین جنگل های دنیا باید به استان تویاما در ژاپن بروید. در یکی از روستاهای این استان، جنگلی هست با ۸۰۰ مجسمه آدم! مجسمه هایی که به محض اینکه پا به داخل این جنگل می گذارید حتی ریزترین حرکات شما را هم زیر نظر می گیرند! شاید کنجکاو شدید و دوست دارید بدانید این مجسمه ها را چه کسی و برای چه ساخته است؟

اواخر دهه ۱۹۸۰ بود که یکی از پولدارهای این ناحیه به یکی از مجسمه سازهای چینی ۶ میلیارد ین (۷۸٫۵ میلیون دلار)  تومان پول داد و از او خواست تا حدود ۸۰۰ مجسمه آدم در این جنگل بسازد. اما نه هر مجسمه ای با هر شکل و قیافه ای! بسیاری از این مجسمه ها کسانی هستند که «موتسوئو» آن ها را می شناخت و دوست داشت که با ساخت مجسمه، آن ها را تا ابد زنده نگه دارد. او حتی مجسمه ای از خودش هم ساخت و آن را در جایی از پارک قرار دارد تا کاملا مشرف به همه قسمت های این جنگل باشد. مجسمه ها آنقدر واقعی به نظر می آیند که انگار کسی آن ها را به سنگ تبدیل و در زمان متوقف کرده است.  بعضی از مجسمه ها به ردیف ایستاده اند در حالی که بعضی دیگر در تپه ها پراکنده شده اند و حتی گاهی در پشت علف های بلند هم ناپدید شده اند.

جماذبه های ژاپن

«موتسوئو» می خواست تا با این کار اینجا را به جنگلی آرامش بخش برای تفریح و استراحت تبدیل کند و توریستان زیادی را به این جنگل بکشاند. البته این طور که به نظر می آید این جنگل ترسناک چندان هم آرامش بخش نیست! اما رویای «موتسوئو فوروکاوا» برای حفاظت همیشگی از افرادی که به او نزدیک بودند باعث شد که این روستای متروک به جاذبه گردشگری تبدیل شود. گردشگران زیادی هر روز از این جنگل دیدن می کنند و برای تماشای این مجسمه های عجیب خودشان را به این جنگل ترسناک می رسانند.

مجسمه های سنگی

پارک ها معمولا ساکت و آرامش بخش هستند و مناظر جذابی از طبیعت دارند اما در این پارک به جای احساس آرامش پر از ترس و دلهره می شوید. با رفتن به این پارک انگار به طور اتفاقی وارد دنیای دیگر یا منطقه ای ممنوعه شده اید و تک تک مجسمه ها به خاطر آمدنتان به اینجا به شما زل زده اند! به هر طرف که برمی گردید فکر می کنید مجسمه ای تکان خورد! و باز هم به خودتان دلداری می دهید که خیالاتی شده اید! اگر تکان خوردن های عجیب مجسمه ها و همین طور نگاه های سنگین شان شما را معذب کرده شاید دلتان بخواهد تا هر چه سریع تر از این جنگل بیرون بروید و از دست این نگاه ها راحت شوید.

خیلی از کسانی که بر ترس شان غلبه می کنند و به این جنگل می روند هر جوری شده تا قبل از تاریکی هوا این محل را ترک می کنند چون می گویند همین که هوا تاریک می شود مجسمه ها زنده می شوند! البته بعضی از گردشگران هم هستند که اصلا این جنگل و مجسمه هایش را ترسناک نمی دانند، آن ها اینجا را مثل موزه ای پر از آثار هنری می دانند و ساعت ها با دقت این ۸۰۰ مجسمه را تماشا و جزئیات ساختشان را تحسین می کنند.

مجسمه های سنگی جنگل ژاپن

اینجا تنها روستای ترسناک ژاپن نیست در جنوب این کشور هم روستای دیگری به اسم «ماگورو» هست که می تواند حسابی شما را بترساند البته نه با مجسمه بلکه با عروسک! در اینجا یک زن جای همه افرادی که روزگاری در این روستا زندگی می کردند و امروز مرده اند را با عروسک های بزرگ پر کرده است. بعضی از این عروسک ها در ایستگاه های اتوبوس منتظر ماشین اند، بعضی در زمین های کشاورزی مشغول کارند و بعضی هم در حال تعمیر جاده ها هستند! او حتی خانواده خودش را هم با این عروسک ها زنده کرده است پدرش که همیشه سیگار می کشید و برادرانش که در کنار پدر نشسته اند.

منبع: express.co.uk

بهترین تفریحات اسپانیا!
بهترین تفریحات اسپانیا!
به هیجان انگیزترین شهرهای جهان قدم بگذارید
به هیجان انگیزترین شهرهای جهان قدم بگذارید
شگفت انگیزترین مقاصد در شرق روسیه
شگفت انگیزترین مقاصد در شرق روسیه
بلغارستان دوست داشتنی
بلغارستان دوست داشتنی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code