هزینه های سفر به ترکمنستان

هزینه های سفر به ترکمنستان

ترکمنستان کشوری است که در منطقه آسیای میانه قرار دارد. مساحت این کشور ۴۸۸٬۱۰۰ کیلومتر مربع و عنوان دومین کشور بزرگ آسیای مرکزی را به خود اختصاص داده است. از نظر جهانی کشور ترکمنستان در رتبه پنجاه و دومین کشور وسیع قرار می گیرد. رشته کوه های این کشور تا کناره های دریای خزر ادامه پیدا کرده است. بیشتر رودهای ترکمنستان از کشورهای همسایه خود یعنی ایران و افغانستان سرچشمه می گیرند. رودخانه های تجن، آمودریا اترک و مرغاب جزء مهم ترین رودخانه های این کشور هستند. برای آشنایی با هزینه های سفر به ترکمنستان الی گشت گزارشی را تهیه کرده است.

ترکمنستان

تاریخچه کشور ترکمنستان

مطالب مرتبط:
جمهوری آذربایجان; سرزمین آتش را بهتر از همیشه بشناسید
وحشتناک ترین جاذبه های دنیا!

کشور ترکمنستان جزء کشورهایی بوده که از لحاظ تاریخی دست خوش اتفاقات متعددی بوده است. این کشور در سال ۱۹۹۱ اعلام استقلال نمود و توانست کشوری مستقل و خودمختار بشود. اما تا قبل از این اگر بخواهیم مختصر تاریخچه ای از آن بگوییم می رویم در زمان های قدیم چیزی حدود ۵۰۰ سال بعد از میلاد مسیح این سرزمین توسط امپراطوری های هخامنشی و اشکانیان به تصرف در آمده بود و به عنوان بخشی از خاک ایران محسوب می شد. اما با گذر زمان در قرن های پنجم تا هشتم ترک ها و عرب ها بر این کشور تسلط یافتند. بعد از آنها دوباره اقوام ایرانی که سلسله های طاهریان و سامانیان بودند این کشور را تصرف کردند و در اواسط دوره سلجوقیان در ترکمنستان تاسیس شد و تا پایان حکومت خوارزمشاهیان این تصرف ادامه داشت و جزئی از خاک ایران به حساب می آمد همچنین شهر مرو پایتخت کشورمان بود. اما دیری نگذشت که با حمله مغولان این کشور به تصرف ایلخال مغول درآمد. پس از گذشت سالیان سال سرانجام در سال ۱۸۷۷ روس ها به ترکمنستان حمله کردند و با توجه به مقاومت هایی که ترکمن ها از خود نشان دادند اما عاقبت در سال ۱۸۸۱ روس ها پیروز این جنگ شدند و زبان رسمی کشور را روسی اعلام نمودند. در سال ۱۹۱۸ گروه هایی خودمختار در این کشور پدید آمدند که  پس از تلاش های زیاد در سال ۱۹۹۱ توانستند استقلال خود را به دست بیاورند.

مردمان ترکمنستان

 زبان: ترکمنی

واحد پول: منات ترکمنستان

نام کشور: ترکمنستان

فرودگاه ها: عشق‌آباد-داش‌اغوز-کرکوه-ماری -ترکمن‌باشی-ترکمن‌آباد

 آب و هوای ترکمنستان

آب و هوای کشور ترکمنستان نیمه گرمسیری بوده و سرزمینی خشک محسوب می شود.  علت آن هم این است که ۸۰ درصد این کشور را صحرای قره قوم در بر گرفته است. بیشترین میزان بارندگی در این کشور در ماه ژانویه انجام می شود، که بالاترین حجم بارش در کوه های کوپه صورت می گیرد. میانگین بارش در این کشور سالانه به ۱۹۳ میلی متر می رسد. از آنجایی که این کشور اقلیمی خشک دارد. تابستان های آن بسیار گرم و سوزان است. میانگین دما در فصل تابستان به ۳۸ درجه سانتی گراد می رسد، و حداکثر دما گاهاً تا ۴۵ درجه هم افزایش یافته است. در زمستان دما هوای ترکمنستان حداقل ۴- درجه سانتی گراد و حداکثر ۱۲+ درجه سانتی گراد می باشد. اما در برخی از نقاط این کشور تا ۱۶- درجه هم کاهش دما را شاهد بوده ایم. خیلی کم پیش می آید که برف در این کشور ببارد. اما در ماه های اسفند و فروردین بیشتر میزان بارش را دارد.

کی سفر کنیم به ترکمنستان

با توجه به آب و هوای این کشور سفر به آنجا بسیار سلیقه ای محسوب میشود. اگر علامند به هوای گرم هستند تابستان این کشور فصل مناسبی هست. اگر هم خواستار سرما هستید اما سرمایی ملایم و مرطوب در فصل زمستان به کشور ترکمنستان سفر کنید.

گردشگران در ترکمنستان

 هزینه اقامت

کشور ترکمنستان در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری به خصوص در شهر عشق آباد داشته است. ترکمنستان مقصدی مناسب برای سفرهای تمامی گردشگران در طبقه های اجتماعی متفاوت می باشد. این کشور دارای انواع هتل های ۵ ستاره، ۴ ستاره و ۳ ستاره هست. اگر شما قصد سفری اقتصادی را دارید می توانید از هتل های ۳ ستاره ی این کشور به نام های ایندیپندنت و آهال استفاده کنید. اما اگر می خواهید کمی سرویس هایی که دریافت می کنید بهتر باشد هتل های ۴ ستاره که به ترتیب هتل نیسا، هتل آک آلتین و هتل داشوغوز  بهره ببرید. اما در این بین عده ای هم هستند که علاقمند به سفرهای لاکچری و بسیار شیک هستند، برای این افراد هم سه هتل ۵ ستاره در نظر گرفته شده است که می توانند از آنها استفاده کنند. این هتل ها به ترتیت هتل شرایتون گرند ترکمن، هتل اوگوزکنت و هتل ییلدیز می باشند. اما در کنار تمام این هتل که گفتیم مهمانسرا ها و اقامت هایی هم مثل هتل نبیچی و هتل جیحون در شهر عشق آباد هستند. که امکانات خوبی را برای شما با هزینه ای بسیار کمتر از هتل ها فراهم می آورد. با توجه به تغییراتی که در نرخ ارز می شود ما نمی توانیم نرخ درستی از هزینه به شما بدهیم با رزرو هتل درخواستی خود از نرخ دقیق آن مطلع شوید.

هتل ییلدیز در ترکمنستان

هزینه اجاره یک آپارتمان در ماه

آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر ۴۰۱٫۱۰ دلار است.
آپارتمان ۱ خوابه در خارج از شهر ۲۸۳٫۳۳ دلار است.
آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر ۶۰۰٫۰۰ دلار است.
آپارتمان ۳ خوابه در خارج از مرکز شهر ۶۵۷٫۱۴ دلار است.

قیمت خرید یک آپارتمان
قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر حدود ۲٫۷۵۰٫۰۰ دلار است.
قیمت هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر حدود۲٫۱۴۲٫۸۶ دلار است.

آپارتمان های ترکمنستان

 هزینه خورد و خوراک

همیشه برای سفر یکی از مهمترین پرسش ها این است که چی بخوریم.  قیمت رستوران معمولی این کشور چیزی حدود ۱۴٫۲۹ دلار می شود. برای یک وعده غذایی شما در یک رستوران متوسط شما باید چیزی حدود ۵۰٫۰۰ دلار هزینه بفرمایید. قیمت یک ساندویچ مک دنالدز دز ترکمنستان ۹٫۲۹ دلار است. قیمت نوشیدنی هایی مثل آب معدنی ۰٫۷۲ دلار و نوشابه ۱٫۵۴ دلار می شود. از آنجایی که ذائقه مردمان ترکمنستان شبیه به ایرانیان است مشکل تهیه غذا چندان پیش نمی آید. یکی از رستوران های این شهر که غذاهای مناسبی دارد و همچنین حلال هم هستند اسمش مِردِم است. رستوران گل زمان و فست فود داتلی هم گزینه های خوبی برای رفتن هستند.  از جمله بهترین غذاهای این کشور می توان به نوعی کوفته با گوشتManti |، سوپ گوشت و سبزیجات|Shurpa، شیشلیک| Shashlyk، نوعی شیرینی|samosa، کوفته اسفناج|Ishlykly اشاره نمود که حتما زمان سفر به این کشور میل بنمایید..

غذای چکدرمه ترکمنستان

 هزینه حمل و نقل

در کشور ترکمنستان هزینه ابتدایی تاکسی یعنی زمانی که شما در تاکسی می نشنید حدود ۱٫۰۰ دلار می شود، پس از گذشت ۱ کیلومتر ۰٫۵۷ دلار اضافه می شود. به ازای هر یک ساعت انتظار تاکسی تعرفه عادی ۶٫۷۵ دلار است. قیمت بنزین در این کشور ۰٫۲۳ دلار است. جهت تهیه یک بلیط وسایل حمل و نقل عمومی مثل مترو یا اتوبوس شما باید ۰٫۰۹ دلار هزینه بفرمایید. لازم به ذکر است که با توجه به متغیر بودن نرخ دلار تمامی قیمت های مربوط به امروز ۲۰ آذر ۹۶ می باشد.

حمل و نقل در ترکمنستان

مراکز خرید ترکمنستان

بازارهای ترکمنستان جزء پر رنگ و نقش ترین قسمت های کشور ترکمنستان است. از جمله بازهای این کشور می توان به بازار سنتی تولکوچا، بازار سنتی آلتین آسیر، مرکز خرید برکارار، بازار تکینسکی اشاره نمود. متوسط هزینه برای خرید یه جفت شلوار حدود ۱۰۰ دلار و برای خرید یک جفت کفش باید مبلغی حدود ۱۰۰ تا ۱۷۵ دلار هزینه بنمایید.حتما توجه داشته باشید که هنگام خرید صحبتی از تخفیف نکنید. همچنین در روزهای دوشنبه مراکز خرید ترکمنستان جهت نظافت تعطیل است.

بازار ترکمنستان

 جاذبه ها گردشگری کشور ترکمنستان

 • شهر باستانی نسا
 • کاخ آغوزخان
 • کاخ روحیات
 • بنای یادبود بی طرفی
 • موزه فرش ترکمن
 • موزه دولت
 • مسجد ترکمنباشی
 • بنای یادبود استقلال
 • مسجد قاضی الطغرل
 • مرکز فرهنگی و تفریحی عالم
 • موزه هنرهای زیبا
راهنمای سفر به ترکمنستان
راهنمای سفر به ترکمنستان
راهنمای سفر به عشق آباد
راهنمای سفر به عشق آباد
معرفی کامل جاذبه های عشق آباد در ترکمنستان
معرفی کامل جاذبه های عشق آباد در ترکمنستان
«آغاج اوی»، خانه های سنتی فراموش شده ترکمن ها
«آغاج اوی»، خانه های سنتی فراموش شده ترکمن ها

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code