بلیط هواپیما

تصاویری جالب از سواحلی با شن هایی به رنگ سیاه

دریا، آفتاب و ساحل. سواحل دریا معمولا آرام و بی سر و صدا هستند و جای خوبی برای گذراندن چند روز پر از آرامش محسوب می شوند. هر وقت صحبت از ساحل می شود، تصوری از ساحلی با شن های سفید به ذهن مان می رسد. درست است که این سواحل گل آلود و زیبا هستند اما از طرف دیگر سواحلی در دنیا با شن های سیاه رنگ وجود دارند که زیبایی شان چندین برابر این هاست و واقعا منحصر بفرد و خاص اند. این جهان پر است از سواحلی با شنهای سیاه رنگ که الی گشت در اینجا تعدادی از دیدنی ترین آنها را که حداقل برای یکبار هم که شده باید در زندگی تان ببینید، به شما معرفی می کند:

مطالب مرتبط:
۵ ساحل پنهان شده در پوکت
سوچی، بهشت ساحلی روسیه

ساحل پیها، نیوزیلند

ساحل پیها (Piha) در نیوزیلند، شناخته شده ترین ساحل تفریحات آبی در این کشور است. این ساحل در غرب جزیره شمالی و در ۴۰ کیلومتری شهر آکلند قرار گرفته است. ساحل پیها با شن های سیاه رنگش یک جای فوق العاده برای لذت بردن و گرفتن خاص ترین عکس های ساحلی است. شن های سیاه آنقدر در فصل تابستان در این ساحل داغ می شوند که گرمای خوشایندی را به پا منتقل می کنند. علت سیاه رنگ بودن شن های این ساحل، وجود مقدار زیاد آهن در آنهاست و دلیل دیگر هم، آتشفشانی بودن شن های پیها است.

ساحل پیها | سواحلی با شنهای سیاه

 

ساحل کاماری، یونان

کاماری (Kamari) یک روستای ساحلی است که در جنوبی ترین قسمت سانتورینی- جاذبه ی اصلی یونان- قرار گرفته است. کاماری جز آن دسته از سواحلی در دنیاست که پرچم آبی یا Blue Flag به آن تعلق گرفته است. ساحلی زیبا که در سایه ی کوه Mese Vouno کشیده شده است. آب این دریا، آبی نیلی است و شن های سیاه هم زیبایی آن را دوچندان کرده است. این ساحل به عنوان یکی از زیباترین سواحل دنیا شناخته می شود کمی دورتر از این ساحل، تعداد زیادی کافه، رستوران و مغازه وجود دارد و زندگی شبانه ی کاماری هم زبانزد است.

ساحل کاماری یونان

 

ساحل سانتو دامینگو، آلبای

فیلیپین یکی از مناطقی در دنیاست که با تعداد زیاد سواحل شنی مختلف از سواحلی با شن های طلایی رنگ تا سیاه معروف است. به دلیل آتشفشانی بودن منطقه، تعداد زیادی ساحل با سیاه ترین رنگی که تا حالا دیده اید در آن وجود دارد که البته ساحل شنی دامینگو (Santo Domingo)، بهترین و خالص ترین ساحل در بین آنهاست که به دلیل داشتن آبهایی به شفافی کریستال و آسمان آبی بی نهایت در بین توریست ها از همه بیشتر معروف است.

ساحل سانتو دامینگو

 

ساحل شن سیاه، آلاسکا

ساحل شن سیاه ( Black Sand) یکی از معروفترین سواحل شن سیاه دنیاست. این ساحل در قسمت پرنس ویلیام آلاسکا قرار گرفته است و مثل هیچ ساحل شن سیاه دیگری در دنیا نیست و با همه ی آنها فرق دارد. راز زیبایی ابدی این ساحل، محاصره شدن آن با تعداد زیادی کوه و یخچال های طبیعی است. علاوه بر این ها، صخره های یخی کوچکی در طول سال در این ساحل پیدا می شوند که درست مثل الماس های بزرگی در سرتاسر ساحل پهن می شوند و به همین دلیل، مکان دوست داشتنی افرادی است که به کمپینگ علاقه دارند.

ساحل شن سیاه در آلاسکا

فقط یک پیاده روی ۵ دقیقه ای در طول این ساحل کافی است تا شما را با تعداد بی شماری از صخره های یخی زیبا روبرو کند. شاید راه این ساحل دور باشد اما واقعا ارزش رفتن و دیدن زیبایی خارق العاده اش را دارد.

منبع: www.teninsider.com

آبشار هولناک ویکتوریا + ویدیو
آبشار هولناک ویکتوریا + ویدیو
آبشار تنگ تامرادی، جاذبه ای طبیعی و تاریخی در یاسوج
آبشار تنگ تامرادی، جاذبه ای طبیعی و تاریخی در یاسوج
تالاب بین المللی گندمان کجاست؟ چطور به آنجا برویم؟
تالاب بین المللی گندمان کجاست؟ چطور به آنجا برویم؟
تا خرداد سال آینده به دریاچه گهر نروید!
تا خرداد سال آینده به دریاچه گهر نروید!