بلیط هواپیما

سوچی، بهشت ساحلی روسیه

درباره سوچی

شهر سوچی در شمال شرقی دریای سیاه و در دامنه کوه های زیبای قفقاز قرار دارد، اگر عاشق طبیعت هستید و دلتان می خواهد در شهری زیبا، طبیعت را از نزدیک لمس کنید به سوچی روسیه بروید، این شهر با آب و هوای کوهستانی، آفتاب دل انگیز و طبیعت بکر خود برای شما تفریحات و لحظات شادی را به ارمغان می آورد، با الی گشت همراه باشید تا این شهر زیبا را بیشتر بشناسید.

مطالب مرتبط:
۵ سوغاتی که بدون آنها نباید سوچی را ترک کنید
زمستانی متفاوت در سوچی
سوچی زیبا

سوچی چه مناطقی دارد

سوچی ۴ منطقه اصلی دارد:

لازاروسکو : بزرگترین منطقه سوچی است و طولانی ترین ساحل را دارد.

سوچی مرکزی : قسمت اصلی سوچی و پر بازدیدترین و پر جمعیت ترین منطقه سوچی است.

منطقه خستا : در قسمت جنوب شرقی خستا قرار دارد.

منطقه ادلر:  اکثر راه های ارتباطی مثل فرودگاه و پایانه قطار و…در این منطقه است.

درباره تاریخ سوچی

در قرون وسطی قبایل آدیغه در سوچی زندگی می کردند، سال ها بعد امپراطوری عثمانی ادعا کرد که سواحل دریای سیاه برای اوست اما مدتی بعد در جنگی که بین روسیه و ترکیه رخ داد تمام سواحل دریای سیاه به روسیه رسید. از اوایل قرن بیستم سوچی به عنوان تفریحگاهی خوش آب و هوا معروف شد، پس از اینکه شوروی تجزیه شد این شهر به محل اقامتگاه تابستانی رئیس جمهور روسیه تبدیل شد، سوچی آنقدر خوش آب و هوا و زیباست که افراد معروف زیادی به آن سفر کرده اند.

ورزش های زمستانی در سوچی

هر سال در فصل زمستان گردشگران بسیاری برای تفریح و ورزش های زمستانی به  منطقه «کراسیانا پوئلیانا» سوچی می روند، این منطقه کوهستانی با زمین های پوشیده از برفش بهشت علاقمندان به تفریحات زمستانی ست، این منطقه در ۴۲ کیلومتری آدلر سوچی واقع شده و ۴۲ هزار نفر جمعیت دارد.

اسکی

آب و هوای سوچی چگونه است

سوچی به دلیل قرار گرفتن بین دریا و کوهستان آب و هوای معتدلی دارد که در کل روسیه نظیر آن پیدا نمی شود، این آب و هوای منحصر بفرد، گردشگران بسیاری را به این شهر جذب کرده است.

آب های سوچی
آب و هوای سوچی

جاذبه های توریستی سوچی

پارک دلفین ها

پارک آبی دلفین ها از زیباترین مراکز تفریحی و گردشگری در سوچی است که بین آدلر و سوچی قرار دارد، طراحی این پارک به صورت دایره ای به عمق ۶ متر و قطر ۲۰متر است که زیبایی خاصی دارد. در این پارک آبی، دلفین هایی نگهداری می شوند که حرکات و نمایشی سرگرم کننده و شاد دارند که تماشای حرکات آن ها می تواند بسیار لذتبخش باشد.

پارک دلفین ها

پارک آبی آکوا لو

در ۲۰ کیلومتری مرکز سوچی پارک آبی آکوالو وجدر قرار دارد که پارکی تفریحی و بزرگ است در این پارک می توانید از تفریحاتی مثل حلقه لاستیکی ، چاله سیاه، سقوط آزاد، کاسیچکا و سرسره های هیجا ن انگیز لذت ببرید. این پارک با امکانات خاص خود از منحصر بفرد ترین پارک هاست و سرسره آبی ای به ارتفاع ۱۲٫۵ متر دارد.

موزه هنر

موزه هنر که در ابتدا سالن نمایش بود توسط ژولتووسکی طراحی شده و معماری ساختمان آن برای زمان روسیه فدرال است، محل این موزه در مرکز سوچی است و در آن می توانید آثاری از قرن ۱۸ به بعد را تماشا کنید.

آبشار خوورسکی

آبشار خوورسکی در پارک ملی سوچی در محدوده  روستای آرخووکا و ۱۴ کیلومتری ساحل قرار دارد که از آبشارهای بلند و پر سرعت در محدوده دریای سیاه است. برای رسیدن به این آبشار از ایستگاه سوچی سوار اتوبوس شوید و بعد از طی مسافتی به این آبشار زیبا برسید.

باغ میمون

در شهر سوچی در منطقه آدلر در دهکده وسلویه در موسسه تحقیقی علمی ای، باغ میمونی به مساحت ۱۰۰ هکتار وجود دارد که در آنجا تحقیقاتی روی انواع میمون ها همچون (دم بریده،ماکاکو،جاوه و….)انجام می شود و دانشمندان با انجام آزمایش های مختلف بیماری ها و درمان آن ها را پیدا می کنند.

چای خانه ها

در لازاروسکویه سوچی چای خانه ای زیبا و دیدنی با دکوربندی خاص خود از گردشگران پذیرایی می کند، اگر به این کافه دنج بروید می توانید از طعم چای، آجیل و حتی صبحانه خوشمزه آن بسیار لذت ببرید، این محل پر از مینیاتور، عروسک های چوبی و کارهای دستی است که باعث زیبایی دلفریب آن شده است.

چای خانه

پل آسمانی سوچی

پل آسمانی سوچی بلندترین پل پیاده روی معلق در دنیا است که بر روی دهکده «کاراسنایا پلیانا» قرار دارد ، بخش مرکزی پل ۴۳۹ متر طول دارد که بزرگ ترین پل معلق دنیا می باشد. طراحی این پل منحصربفرد است بطوریکه کابل های اصلی که برای حفاظت پل بکار رفته شده در قسمت بالای مسیر پیاده روی پل قرار دارد.

پل سوچی
طعم پاییز در شهرهای اروپا
طعم پاییز در شهرهای اروپا
برترین شهر بازی های آسیا
برترین شهر بازی های آسیا
گشتی در یکی از عجیب ترین مکان های جنوب آسیا
گشتی در یکی از عجیب ترین مکان های جنوب آسیا
جاذبه هایی که شمار ا به بدروم می کشاند!
جاذبه هایی که شمار ا به بدروم می کشاند!