تصاویری که شما را به ایسلند می برند

ایسلند + تصاویر

سال ها قبل ناخدایی به نام «فلوکی ویلگردارسون» به همراه سه کلاغ به دریانوردی رفت. در دهمین روز سفر، او اولین پرنده را آزاد کرد، پرنده به سمت شرق رفت و به نروژ برگشت. روز بعد، ناخدا دومین پرنده را هم آزاد کرد اما او برگشت، چون این محل، فاصله زیادی تا ساحل داشت و در روز سوم پرنده به سمت غرب رفت. ناخدا سرزمین جدید را کشف کرده بوده اما خوشحالی او زیاد طول نکشید چون این سرزمین بیابانی بد آب و هوا و پوشیده از یخ بود. او اسم این کشور را ایسلند، کشوری که از یخ ساخته شده، گذاشت. این داستان به شما اجازه می دهد تا کمی درباره سرزمین دورافتاده و سرد ایسلند که تا آن زمان کسی به آنجا نرفته بود آشنایی پیدا کنید، در ادامه، برای آشنایی با جاذبه های ایسلند الی گشت را همراهی کنید.

ایسلند
مطالب مرتبط:
انسان در مقابل یخ: داستان غم انگیز ایسلند
سفر به قلب زمین، ایسلند

ریکاویک، پایتخت ایسلند، کلانشهری مدرن و زیباست  که زیبایی های طبیعی بسیاری مثل استخرها و آب های گرم دارد. کوه اسجا (esja) با ارتفاع ۹۱۴ متر بلندترین کوه بخش شرقی شهر است. ریکاویک تضادی باورنکردنی نسبت به شهرهای اطراف خود دارد چون برخلاف آن ها که هیچ فضای سبزی ندارند پر از مناظر سرسبز است.

ریکاویک
کوه اسجا

یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی ایسلند، تالاب آبی است. این استخر منحصربفرد در ناحیه جنوب غربی کشور قرار گرفته  و با متوسط دمای ۳۷ درجه سانتی گراد، ۲۰۰ متر عرض و صدها کیلومتر طول دارد. حدود ۳۰۰ هزار نفر که برابر جمعیت این کشور است در سال برای دیدن این استخر طبیعی به این منطقه می روند.

تالاب آبی

بزرگ ترین یخچال طبیعی اروپا و جوشان ترین رودخانه دنیا در ایسلند قرار دارد، شاخه های این رودخانه از چشمه های آب گرم اطراف تغذیه می شود و متوسط جریان آب آن ۲۲۵ لیتر در ثانیه  است. همچنین در این کشور آبشاری مثل آبشار نیاگارا به اسم دتیفوس (Dettifoss) قرار دارد که از پرقدرت ترین آبشارهای این بخش است. در این آبشار در هر ثانیه بیش از ۲۰۰ تن آب از ارتفاع ۴۵ متری به پایین می ریزد. اگر به دیدن این آبشار زیبا بروید در روزهای آفتابی می توانید رنگین کمان زیبایی را ببینید که در کنار آب های این آبشار ایجاد می شود و همینطور ذرات پراکنده آب آبشار از فاصله یک مایلی قابل دیدن است.

دتیفوس

جوکولسارلون (Jokulsarlon) دریاچه ای یخی است که در جنوب شرقی ایسلند در مرزهای پارک واتناجوکول قرار دارد. در این دریاچه می توانید با دیدن یخ های آبی سفیدی که به آرامی از نوک یخچال طبیعی واتناجوکول جدا می شوند شاهد  منظره طبیعی زیبایی باشید. این دریاچه، کم ارتفاع ترین ناحیه ایسلند است چون یخ های سنگین، خاک زیر یخچال طبیعی را فشرده کرده و به اندازه ۲۰۰ متر به زیر سطح دریا برده اند.

جوکولسارلون

ایسلند یکی از فعال ترین نواحی آتشفشانی جهان است. گریمسووتن (Grimsvotn)  یک کوه آتشفشان معمولی نیست چون روی آن را ۵۰۰ متر لایه یخی پوشانده است همچنین در قسمت بالای کوه یک کاسه آتشفشانی قرار دارد که در داخل آن پر از یخ است این کاسه که در واقع همان دریاچه یخی است ۳۵ کیلومتر مربع مساحت دارد. در گذشته در هنگام فوران آتشفشان یخ ها شروع به آب شدن کردند و آب در داخل آن جمع شد و در نتیجه دریاچه ای جدید در مرکز آن به وجود آمد.

گریمسووتن

منبع: airpano.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد