سفر به قلب زمین، ایسلند

سفر به ایسلند

ایسلند، جزیره ی یخ و آتش بخاطر ماجراجویی های عمیق و فراموش نشدنی ای که در آن می توان داشت و نماهای بی نظیری از طبیعت که می توان دید، یکی از تاپ ترین مقاصد گردشگری دنیاست. شاید دوردست باشد اما برای افرادی که دنبال هیجان و گردشگری در یک جای بی همتا هستند، رفتن به آن آسان است. ایسلند جایی است که در آن می توان آتشفشان های فعال، زمین های یخی، چشمه های آب گرم، یخچال های طبیعی وآبفشان های بی نهایت حیرت آوری دید. در ادامه همراه الی گشت، یکی از سفرنامه ها را از گردشگری که سفر به اسیلند را تجربه کرده است، با هم مرور می کنیم:

ایسلند در نزدیکی آمریکا
مطالب مرتبط:
ایسلند، سرزمین شگفتی های آتش و یخ
نگاهی به کشور ایسلند

شاید جاذبه های گردشگری ایسلند چندان برای ایرانی ها و حتی مردم آسیا و اروپا شناخته شده نباشد چون بیشتر، آمریکایی ها هستند که از این کشور دیدن می کنند. پدیده های طبیعی ای که در ایسلند اتفاق می افتد، مطمئنا در هیچ جای دیگری از دنیا مثل آن وجود ندارد و به دلیل موقعیت جغرافیایی بی همتایی که دارد، شاید جایی دست نیافتنی به نظر برسد.

فصل تابستان بود که من شانزده روزم را در ایسلند گذراندم. در این مدت، من در ماشینم می خوابیدم و با این حال بیشترین آزادی ای که در تمام عمرم تا آن زمان داشتم را تجربه کردم و توانستم عکس های حیرت آوری بگیرم.

در تصویر پایین، جایی است که سفر من آغاز شد..

جایی که سفر من آغاز شد

هدف اصلی من از سفر به ایسلند، عکاسی از نور و طبیعت و این طبیعت یکه تاز در دنیا بود. ممکن است تصاویری که در پایین می بینید، تا حدودی به نظرتان غیر واقعی، سوررئال یا دستکاری شده برسد اما من هیچ کدام از این عکس ها را دستکاری نکرده ام. من همیشه ارزوی سفر به سرزمین دوردست و رویایی ایسلند را در ذهنم داشتهم تا بتوانم یک تصویر واقعی از آن ببینیم و به همین دلیل سعی کردم تا احساسم را در این تصاویر به شما هم منتقل کنم. پس بنابراین من هیچ کدام از عکس های زیر را دستکاری نکرده و به آنها چیزی اضافه یا کم نکرده ام. تنها کاری که روی عکس ها کرده ام این است که تا حدودی رنگ آنها را ارتقا داده ام تا بتوانم احساسی جادویی به آنها ببخشم.

قدرت بی انتهای آبشار….

آبشارها | سفر به ایسلند

آتشفشانی از گل…

آتشفشان گل | سفر به ایسلند

نمایی زیبا از آبشار فرشته ها…

آبشار فرشته ها | سفر به ایسلند

کوه مشهور تک شاخ در ایسلند…

کوه تک شاخ | سفر به ایسلند

سفر به ایسلند، سفر به سرزمین شن های سیاه…

شن های سیاه ساحل ایسلند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد