پیشنهادهای شگفت انگیز برای طبیعت گردی در ایران

پیشنهادهای فوق العاده برای طبیعت گردی

سفرهای کوتاه می تواند حسابی روحیه و حال و هوایمان را عوض کند. سفر به روستایی سرسبز و دیدن دریاچه، جنگل و رودخانه و … حالمان را خوب می کند تا دوباره، پرانرژی تر از گذشته به سراغ روزمرگی هایمان برویم. در ایران جاذبه های زیادی هست که ساخته شده اند تا دل به دامان طبیعتشان بزنیم و مدتی را در استراحت و آرامش و یا در ماجراجویی های هیجان انگیز بگذرانیم. الی گشت برای طبیعتگردی در ایران پیشنهادهای جالبی برایتان دارد.

سفر در اخر هفته

ییلاق جواهر دشت

مطالب مرتبط:
ایرانگردی: چند پیشنهاد عالی برای آخر هفته
آخر هفته چه تفریحاتی داشته باشیم؟

بدون شک شمال ایران برای گذراندن تعطیلات کوتاه، همیشه گرینه مناسبی است. جواهر دشت از روستاهای ییلاقی شهرستان رودسر استان گیلان است که تابستان های خنکش آن را به محل مناسبی برای فرار از گرمای تابستان تبدیل کرده است. طبیعت بینظیر و بکر این ییلاق بهترین جا برای طبیعت گردی و کمپ زدن است. در جواهر دشت می توانید برای رفتن به جنگل جیپ سواری کنید و هیجان متفاوتی داشته باشید.

ییلاق جواهر دشت

ماسال

فاصله ماسال از تهران حدود ۳۸۰ کیلومتر است ماسال از شهرهای خوش آب و هوای استان گیلان است که بودنش در کنار کوههای تالش فرصت مناسبی را برای کوهنوردان به وجود آورده است. در اینجا می توانید شب را در کلبه های چوبی بمانید و حال و هوای متفاوتی را تجربه کنید. با سفر به ماسال معنی واقعی طبیعت گردی را لمس می کنید

ماسال

ییلاق دیلمان

در شهر سیاهکل استان گیلان، ییلاق زیبای دیلمان با طبیعت روح نواز و سحر انگیز منتظر سفرهای چند روزه شماست. اواسط اردیبهشت تا اواخر شهریور زمان رفتن به ییلاق هاست پس در این مدت هر تعطیلی ای که پیش آمد از فرصت استفاده کنید و این ییلاق های دوست داشتنی را امتحان کنید. اینجا پر از دیدنی های جذاب است؛ دیدن کاروانسرای تی تی، تماشای آبشار لونک، پیاده روی در جنگل های لاریخانی، شام در خانه های محلی تنها گوشه ای از تفریحات این شهر سرسبز است.

ییلاق دیلمان

دریاچه عروس (حلیمه جان)

برای دیدن این دریاچه زیبا باید به روستای حلیمه جان در شهرستان رودبار استان گیلان بروید. زیبایی این روستای سرسبز به حدی است که با یک بار رفتن عاشقش می شوید؛ دریاچه عروس این روستا بدون شک بهترین جاذبه اش است. دریاچه ای رویایی که با قدم زدن در اطرافش دو رنگ بودن رنگ آب شما را متعجب می کند. این دریاچه پر از جلبک های سبز رنگ است که آب را سبز زمردین کرده و در هنگام ظهر با وزش نسیم بخشی از این جلبک ها کنار می روند و دریاچه را دو رنگ می کنند. در کنار این دریاچه، جنگلی زیبا هست که گشت و گذار در آن طبیعت گردی تان را کامل تر می کند.

دریاچه عروس (حلیمه جان)

جنگل الیمستان

الیمستان روستای توریستی در شهرستان آمل که با چشم اندازهای بکر و جنگل های سرسبزش در بهار و تابستان پر از گردشگر می شود. جنگل های انبوه و مه غلیظ، فضایی رویایی و لذتبخش را به وجود آورده که چشمه سارها و جویبارها به همراه چشم انداز زیبای قله دماوند زیباییش را دو چندان کرده است. به راحتی می توانید در سفری یکی دو روزه به اینجا بروید و برگردید.

جنگل الیمستان
  1. Avatar
    ماندانا

    ممنون از راهنمایی خوبتون اما در این مناطق ییلاقی آیا هتل یا مکانهای مناسبی برای اسکان چند روزه وجود دارد؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code