بلیط هواپیما

تفریحات متفاوت استانبول را تجربه کنید!

تفریحات متفاوت استانبول

استانبول، شهر دیدنی و توریستی ترین شهر ترکیه، مانند آهنربایی افراد را جذب خود می کند. ترکیب جامعه ی مدرن و سنتی در این شهر، از آن یک جای فراموش نشدنی ساخته است. تا حالا مطالب زیادی را خوانده اید که پیشنها می کنند در تور استانبول از مسجد ایاصوفیه دیدن کنید یا برج گالاتا را ببینید، از قصرهای عثمانی دیدن کنید یا حتی در بازار تاریخی استانبول قدم بزنید و خرید کنید. این مکان ها همه زیبایی های خاص خود را دارند اما شاید برای دسته ای از گردشگرانی که زیاد به این شهر سفر می کنند و آنها را بارها و بارها دیده اند، خسته کننده باشد به همین دلیل در این مطلب از الی گشت می خواهیم به شما تفریحات متفاوت تری از همیشه را پیشنهاد کنیم تا در سفر بعدی تان اگر خواستید یکی از آنها را امتحان کنید:

تفریحات استانبول
مطالب مرتبط:
لطفا این پیشنهادها را در سفر به استانبول جدی بگیرید
تنگه بسفر استانبول را از زیر آب ببینید! + تصویر

روزی با هنر استانبول

بعضی از افراد به آن، هنر خیابانی و یا هنر گرافیتی می گویند. وقتی در کوچه پس کوچه های استانبول راه می روید، با تعداد زیادی از این نقاشی های جذاب که بر خیابان های شهر خودنمایی می کنند، مواجه می شوید. می توانید خودتان را ساعتها در خیابان های شهر غرق کنید و این هنر و ذوق را تحسین کنید. مطمئن باشید لذت بخش است.

هنر خیابانی استانبول

کارگاه جواهرسازی عثمانی در بازار بزرگ

در بازار بزرگ استانبول، جواهرات بسیار زیبایی برای فروش وجود دارد اما توریست ها می توانند یاد بگیرند تا خودشان آنها را بسازند. کافی است سری به این کارگاه بزنید تا تحت نظر یک اوستا، جواهرسازی را در چند ساعت یاد بگیرید و شاهکار خودتان را بسازید! در هر کلاسی حداکثر ۴ نفر شرکت می کند و مدت زمان آن هم ۳ ساعت است.

جواهر سازی در استانبول

دوچرخه سواری در خیابان های استانبول

شاید با خودتان بگویید تا وقتی ماشین هست چرا دوچرخه؟ بعضی از افراد هم ممکن است فکر کنند که چون خیابان های شهر را نمی شناسند، تفریح خطرناکی است اما در قسمت آسیایی شهر، مسیرهای دوچرخه ای ویژه ای با مکان های توقف تعیین شده و خط ویژه دوچرخه سواری در کنار مکان های دیدنی فرهنگی و تاریخی و حتی رستوران های شهر وجود دارد که می تواند این تفریح لذت بخش را برایتان بسیار لذت بخش تر کند. یکی از توریست هایی که به استانبول سفر کرده است و دوچرخه سواری را امتحان کرده است در این باره می گوید، همه  می توانند از این تفریح لذت ببرند چون همه ی تجهیزات آن کامل است. از دوچرخه های جدید گرفته تا لوازم ضروری مثل آرنج بند، زانوبند و کلاه ایمنی.

دوچرخه سواری در استانبول

پارو زدن در آب ها استانبول

شاخ طلایی (تنگه بسفر)، یکی از مناطق مهم شهر استانبول است که افراد مبتدی و حرفه ای زیادی در آن، قایق رانی می کنند  تا جاذبه های شهر را از دیدی متفاوت و از آب ببینند. شما هم می توانید چند ساعتی یک قایق پارویی اجاره کنید و شروع به پارو زدن در آب های نیلگون استانبول کنید و همزمان از مناطق دیدنی آن هم دیدن کنید.

عطر و بوی شهر قدیمی

بهتان پیشنهاد می کنیم حتما از یک نانوایی پخت سیمیت (نوعی نان خوشمزه) دیدن کنید تا بتوانید مراحل ساخت آن را از نزدیک ببینید. یک صبحانه ی  سنتی ترکی سفارش دهید و با صاحب مغازه گرم گفتگو شوید. در ضمن شانس خوردن باقلوا در کنار صبحانه تان را از دست ندهید.

نان سیمیت
معرفی هتل واو استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل واو استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل کلاریون محموتبی استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل کلاریون محموتبی استانبول | ۵ ستاره
معرفی هتل ۴ ستاره ریوا در استانبول
معرفی هتل ۴ ستاره ریوا در استانبول
تماشا کنید:‌ بزرگ و زیباترین مسجد استانبول
تماشا کنید:‌ بزرگ و زیباترین مسجد استانبول