تمیز ترین ساحل شمال کجاست؟!

کدام ساحل شمال تمیز تر است؟!

مهدی رمضان زاده رئیس کارگروه تخصصی گردشگری و صنایع دستی اتاق فکر توسعه و تعالی استان مازندران، مناطقی که هنوز دچار توسعه نامنظم شهر نشینی نشده و خالی از سکنه اند و دارای بافت جنگلی هستند را به عنوان تمیز ترین سواحل شمال کشورمان معرفی کرد. وی سواحل نمک آبرود را به عنوان تمیز ترین ساحل شمال در استان مازندران معرفی کرد. برای آگاهی از جزئیات این خبر با مجله گردشگری الی گشت همراه باشید.

تمیز ترین ساحل شمال
مطالب مرتبط:
پوکت به عنوان دومین ساحل برتر جهان انتخاب شد
گشت و گذار در بلوار ساحلی و اسکله بندر انزلی
خوشمزه ترین غذاهای شمال ایران

مهدی رمضان زاده عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران و رئیس کارگروه تخصصی گردشگری و صنایع دستی اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران است. وی سواحلی از شمال کشور را که هنوز بافت جنگلی خود را حفظ کرده و خالی از سکنه هستند، به عنوان تمیز ترین و بهترین سواحل کشور معرفی کرد. به گفته وی مناطقی همچون نمک آبرود در غرب استان مازندران، که خوشبختانه هنوز ساخت و ساز زیادی در آن صورت نگرفته، دارای پهنه آبی سالم تر و وضعیت ظاهری مطلوب تری نسبت به دیگر سواحل شمال کشور هستند.

آلودگی دریای مازندران، بزرگترین چالش محیط زیست و گردشگری ساحلی

رمضان زاده در ادامه صحبت هایش به آلودگی سواحل و آب دریای مازندران اشاره کرد و آن را یکی از بزرگترین چالش های پیش روی صنعت گردشگری و محیط زیست استان معرفی کرد. وی از آلودگی تمیز ترین ساحل شمال ابراز نگرانی کرد و  در این رابطه اظهار داشت:

با توجه به توپوگرافی مازندران و شیب منفی جنگل به سمت دریا در این استان، تهدید آلودگی آب دریا بیش از هر زمان دیگری احساس می شود. متاسفانه امروزه انواع و اقسام فاضلاب های خانگی و همچنین صنعتی بدون هیچگونه کنترلی به دریای مازندران وارد می شوند، که این خود آینده آبزیان دریا و همچنین گردشگری استان را به خطر می اندازد.

نمک آبرود

وی به عنوان مثالی از یک منطقه حساس و شکننده، شبه جزیره میانکاله را نام برد و گفت یا نباید فعالیت گردشگری در این مکان صورت گیرد و یا اگر قرار است این اتفاق بیفتد، باید با بیشترین درجه حساسیت به اصول پایداری این اتفاق بیفتد. میانکاله از معدود مناطقیست که هنوز هم توانسته گونه های جانوری و گیاهی زیادی را درون خود حفظ کند.

مدیر گروه گردشگری دانشگاه مازندران، در ادامه درباره آینده گردشگری کشور اظهار داشت:

تفکر گردشگری هم در بین مردم و هم در بین مدیران و مسئولان کشور باید اصلاح گردد. نگرش عموم جامعه به گردشگری ساحلی و دریایی باید با احترام همراه باشد. گردشگران ساحلی کشور، رونق اقتصادی و مزایای فرهنگی زیادی را برای استان به همراه دارند و لازم است فرهنگ احترام را در بین تمامی بخش های جامعه گسترش دهیم.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که مسئولان این استان، با در نظر گرفتن تمامی جنبه های یک گردشگری پایدار، موجبات رونق این صنعت در عین حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست را فراهم کنند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code