با تورهای اتوبوسی هری پاتر، وارد دنیای سحر و جادو شوید!

تورهای اتوبوسی هری پاتر لندن

در میان تورهایی که در شهر لندن برای گردشگران و علاقه مندان به این شهر برگزار می شود، تورهای اتوبوسی هری پاتر است. این تورها برای جوانان، نوجوان و در مجموع هر فردی که کتاب های هفت گانه هری پاتر را خوانده باشد، برگزار می شود. اگر شما هم به لندن سفر کرده اید و می خواهید تمام لوکیشن های فیلمبرداری فیلم های هری پاتر را ببینید می توانید سوار این اتوبوس ها شوید. با اتوبوس لوکسی که یک راهنما نیز دارد همراه شده و گشت و گذار خود را در دنیای جادویی هری پاتر و دوستانش، شروع کنید. در این مطلب مجله الی گشت شما را با تورهای اتوبوسی هری پاتر آشنا می نماییم.

تورهای اتوبوسی هری پاتر

جاذبه های هری پاتری

مطالب مرتبط:
نگارخانه ملی لندن، مقصدی برای بزرگترین آثار هنری
چه نوع تورهای اتوبوسی در لندن وجود دارد؟
معرفی خوشمزه ترین غذاهای لندن

در لندن و در این تورهای اتوبوسی هری پاتر می توانید از ایستگاه کینگ کراس گرفته تا پل میلنیوم و حتی سالن غذاخوری هاگوارتز را هم ببنید. از جاذبه های کتاب های هری پاتر بسیاری از مکان ها را خواهید دید.

به عنوان نمونه سری به جلد پنجم مجموعه کتاب ها می زنیم. جلد پنجم کتاب های هری پاتر با عنوان “هری پاتر و محفل ققنوس” در ایران به چاپ رسید و شاید یکی از بهترین ترجمه ها را بتوان ترجمه ویدا اسلامیه دانست که توسط انتشارات تندیس به چاپ رسیده است. در این کتاب هری پاتر و دوستانش برای مبارزه با جادوگران شرور و به دنبال ماجراجویی هایشان به وزارت خانه جادو می روند. اتفاقات بسیاری را در این وزراتخانه تجربه می کنند و خطرات بسیاری را پشت سر می گذارند. در تورهای اتوبوسی هری پاتر یکی از مکان هایی که خواهید دید، همین سازمان وزارت جادو است که اتفاقا مکانی پر طرفدار است. چرا که بسیاری از طرفداران داستان های هری پاتر می دانند که مبارزه علنی هری پاتر از این وزارت خانه شروع شد و در نهایت پایان غم انگیزی را برای هری پاتر به همراه داشت. قسمت پنجم کتاب های هری پاتر به دلیل اینکه با مرگ یکی از عزیزان هری پاتر تمام می شود، برای تمام خوانندگان رمان های او، غم انگیز و تراژیک بود و شاید بتوان مکان لوکیشن وزارت خانه سحر و جادو را در فیلم های هری پاتر یکی از پرطرفدارترین مکان ها دانست.

تورهای اتوبوسی هری پاتر لندن

اتوبوس سیاه تور هری پاتر

در تمام تورهای اتوبوسی هری پاتر که معمولا برای بازدیدهای ۳ ساعته طراحی شده اند، بسیاری از لوکیشن های فیلمبرداری فیلم های ۸ گانه هری پاتر و همچنین مکان هایی را که از آن الهام گرفته اند را، خواهید دید.

از دیگر مزایایی که با خرید تورهای اتوبوسی هری پاتر در یافت خواهید نمود، گشت و گذار در شهر و حتی عبور کردن از کنار جاذبه های گردشگری معروف لندن استو به عنوان نمونه، در این تورها شما به دیدن جاذبه معرفو کلیسای جامعه سنت پل و ساختمان معروف به چشم لندن نیز، خواهید رفت. در تمام مدت تور ۳ ساعته فرصت خواهید داشت تا در مکان های بسیاری که اتوبوس توقف می نماید، از اتوبوس پیاده شوید.

کمی راه بروید و کمی ورزش کنید. خستگی را از تن خود در طول تورهای اتوبوسی هری پاتر دور کنید و حتی از کافه ها و رستوران های جایی که اتوبوس شما را پیاده نموده است، تنقلاتی خریداری کنید. صندلی های اتوبوس بسیار راحت بوده و تهویه مطبوع دارد.

تورهای هری پاتر

به ایستگاه کینگزکراس خواهید رفت. با گروه بازدید کنندگان همراه باشید تا بتوانید از ایستگاه ۹ و ¾ آن که ورودیه ایستگاه قطار کینگزکراس بود، دیددن کنید. در اینجا چمدانی را خواهید دید که در حال ورود به ایستگاه جادوگران است. ایستگاهی که به سمت یکی از بزرگترین مدارس سحر و جادو یعنی هاگوارتز می رود. عکس های جالبی می توانید در اینجا بگیرید. به دیدن گریمولد خواهید رفت که در کتاب محفل ققنوس با آن آشنا شده اید.

یکی از جذاب ترین موردی که برای خوانندگان کتاب های هری پاتر، دیدنش بسیار پر خاطره می شود، اتوبوس معروفی است که در داستان، هری پاتر را شبانه سوار می کند. این اتوبوس دو طبقه آبی رنگ را که به اتوبوس شب معروف است خواهید دید و می توانید از درون آن نیز بازدید داشته باشید. با اتوبوس عکس بگیرید و در مجموع داستان هری پاتر را به صورت ملموس تر در کتاب دومش، یعنی “هری پاتر و زندانی آزکابان” دنبال کنید.

پس از آن اگر از ادامه داستان مطلع باشید، می توانید با هاگرید و هری پاتر همراه شده و به محل ورودی لیکی کالدرون بروید. مکانی که دروازه ورود به بازار سحر و جادو در آن قرار گرفته است. در تمام طول مسیر، راهنمایی که همراه تورهای اتوبوسی هری پاتر است، بخش مختلف کتاب را به شما یادآوری می کند و مکان آن را به شما نشان می دهد. همچنین بعضی از این مکان ها، صرفا برای فیلمبرداری فیلم هری پاتر طراحی شده اند. در نتیجه شما، با مکان های فیلمبرداری داستان هری پاتر نیز، آشنا خواهید شد. در ادامه گشت ها، به مکانی که بانک گرینگوتز در بازار کالدرون قرار گرفته است می روید. بانکی که توسط جن های گرینگوتز اداره می شود و دستبرد به آن غیر ممکن است، هر چند در داستان اتفاق دیگری می افتد.

ایستگاه کینگزکراس

شرایط و امکانات تور

مدت زمان حرکت و برگزاری تورهای اتوبوسی هری پاتر، دو ساعت و نیم است که در مجموع با توقف ها و تاخیرهای گروه می توانید برای آن حدود ۳ ساعت در نظر بگیرید. بنابراین در برنامه سفر به لندن خود، بهتر است که ۳ ساعت برای این تور زمان بگذارید. بلیط توری که به صورت آنلاین خریده اید را می توانید پرینت شده یا بر روی موبایل هوشمند خود، به راننده نشان داده و سوار بر اتوبوس شوید. راهنمایی که به تمام مکان هایی که می روید و داستان های هری پاتر کاملا مسلط است با شما همراه بوده و به زبان انگلیسی، در هر مکانی که از اتوبوس پیاده شدید، توضیحات جالبی را ارائه می دهد. شاید برای بهتر نشان دادن توضیحات، عکس هایی را به شما نشان دهد یا برای شما فیلمی بگذارد.

تورهای اتوبوسی هری پاتر لندن-بازار

جاذبه های تور اتوبوسی هری پاتر لندن

در مجموع در لندن، شرکت های بسیاری وجود دارند که تورهای اتوبوسی هری پاتر را برگزار می نمایند. تنها تصور کنید که در میان سالن غذاخوری هاگوارتز ایستاده اید و در مقابل شما، تمام اساتید جادوگری این مدرسه ایستاده اند. یکی از مکان هایی که در این تورها، به دیدن آن می روید، استودیو وارنر بروس خواهد بود. چه علاقه مند به فیلم سازی باشید و چه به کتاب های هری پاتر علاقه داشته باشید، این استودیو، جاذبه ای دیدنی از پشت صحنه های ساخت فیلم های هری پاتر است. در این استودیو سالن بزرگ غذاخوری هاگوارتز، دفتر دامبلدور مدیر مدرسه هاگوارتز و کلبه هاگرید را خواهید دید.

یکی از جذاب ترین لوکیشن های فیلم هری پاتر، سالن غذاخوری هاگوارتز است که در تمام داستان های هری پاتر نقش کلیدی داشته و بسیاری از اتفاقات مهم داستان در آن رخ می دهد. می توانید صحنه پردازی و دکور فیلم هری پاتر را به همراه لباسی که شخصیت های معروف داستان از جمله رئیس مدرسه هاگوارتز دامبلدور، شخصیت نیمه غول هاگرید، پروفسور اسنیپ، پروفسور لوپین، کوییرل و بسیاری دیگر را از نزدیک ببینید. میزهای جادویی سالن غذاخوری را که چهار گروه مدرسه در پشت آن ها می نشستند را خواهید دید. می توانید با بسیاری از شخصیت های هاگوارتز عکس بگیرید.

سالن هاگوارتز

به باغ وحش لندن خواهید رفت. یکی از تورهای اتوبوسی هری پاتر که مربوط که اولین کتاب هری پاتر است، خانه خزندگان در باغ وحش لندن است.

پل برج از دیگر جاذبه هایی است که به دیدن آن می روید. در کتاب پنجم هری پاتر (هری پاتر و محفل ققنوس)، هری پاتر از بالای پل برج لندن و رود تایمز پرواز می کند.

در ادامه تور به دیدن بازار لیدن هال می روید. این بازار سرپوشیده در بسیاری از صحنه های فیلم های هری پاتر دیده شده است. بازار جادوگری خیابان دیاگون، همین بازار لیدن هال لندن است. در مجموع ۳ ساعته تورهای اتوبوسی هری پاتر در ۱۴ ایستگاه توقف خواهید داشت و از دیگر جاذبه ها و لوکیشن های این فیلم دیدن خواهید نمود.

اساتید هاگوارتز

مکان سوار شدن به اتوبوس ها

پس از خریداری بلیط برای تورهای اتوبوسی هری پاتر که به صورت آنلاین خریده اید باید خود را به محل سوار شدن به اتوبوس ها برسانید. بهتر است که نیم ساعت قبل از حرکت اتوبوس، در این محل حاضر باشید. در این صورت می توانید با دیگر افراد حاضر در اتوبوس آشنا شده و همچنین راهنما را هم ببینید. این اتوبوس ها در ایستگاه تمپل تیوب (Temple Tube Station) قرار دارند. از همین مکان سوار بر اتوبوس ها می شوید و در نهایت در همین مکان تور اتوبوسی هری پاتر خود را تمام می کنید. به این معنی که ایستگاه آخر اتوبوس ها، همین ایستگاه خواهد بود. در مجموع برای رسیدن به محل ایستگاه در کناره رود تایمز، می توانید خود را به میدان ترافلگار رسانده و از آنجا تنها با ۲۰ دقیقه پیاده روی خود را به محل ایستگاه برسانید. اگر اوبر بگیرید نیز راحت خواهید بود و ۴ دقیقه ای در محل سوار شدن به اتوبوس ها حاضر می شوید.

برای رفتن به لندن و خرید بلیط هواپیما می توانید به سایت الی گشت مراجعه کنید. همچنین رزرو هتل د رهر نقطه از لندن برای تمام مسافران در سایت الی گشت نیز مهیا خواهد بود.

منبع: visitlondon.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد