چند توصیه کاربردی برای سبک سفر کردن

سبک سفر

سبک سفر کردن هنری است که هر کسی ندارد، یکی از اصلی ترین معظلات هر سفری که معمولا افراد با آن روبرو می شوند، حمل وسایلی است که به نظر ضروری می آیند اما اصلا ضروری نیستند و احتمالا هیچ وقت هم در طول سفر به کارتان نمی آید! اگر دوست دارید تا روش های سبک سفر کردن را بدانید و در سفر بعدی تان به کار بگیرید، با الی گشت همراه شوید:

اگر بدانید که عمر سفر کوتاه است…!

وقتی می خواهید وسایلتان را در چمدان بگذارید و بار سفر ببندید، احساس می کنید که همه چیز ضروری است و اگر آن ها را همراهتان نبرید فقط آه و افسوسش در سفر برایتان می ماند. ولی وقتی این کار را می کنید و در نیمه ی سفر شما می مانید و یک چمدان سنگین، به این نتیجه می رسید که ای کاش این اندازه وسیله همراهتان نیاورده بودید. چاره چیست؟ کافی است موقع بستن چمدان به این فکر کنید که عمر سفر کوتاه است. شااید به نظرتان بدیهی برسد اما باور کنید اگر در آن زمان به این موضوع فکر کنید، تاثیر عجیبی روی درست جمع کردن وسایلتان خواهد گذاشت!

سبک سفر

لباس های سنگین بپوشید…!

مطالب مرتبط:
با این شغل ها می توانید رایگان سفر کنید
قبل از تمام شدن تابستان به این مقاصد ارزان سفر کنید

اشتباه نکنید مظنور ما از لباس های سنگین این است که لباس هایی که وزن بیشتری دارند را بپوشید و لباس های سبک تر را در چمدانتان قرار دهید تا حمل آن راحت تر باشد. اگر لباستان جیب دارد، می توانید تعدادی از وسایلتان را در جیب هایتان جاسازی کنید. اگر قرار است وسیله ای خریداری کنید و مدام با آن سفر کنید، سعی کنید بهترین نوع و سبک ترین را انتخاب کنید. اگر قرار است در سفر لباس رسمی بپوشید و برای مثال یک دست کت و شلوار دارید، به جای اینکه آن را در چمدان بگذارید، بپوشید تا چمدانتان سبک تر شود.

سبک سفر کردن

زیاد سفر می کنید؟ محصولات باکیفیت و سبک بخرید…!

برای مثال اگر زیاد به سفرهای کاری و یا سفرهای غیر کاری می روید و مجبورید تا مدام لپ تاپتا ن را با خودتان این طرف و آن طرف ببرید، می توانید از لپ تاپ های شیک و سبک برند HP استفاده کنید که وزن مناسب و معقولی دارند.

لباس های سنگین

اگر محصولات چند منظوره داشته باشید عالی است…!

گاهی حمل یک سری از وسایل در سفر اجتناب ناپذیر است و به نظر می رسد هر چقدر هم که بخواهید نمی توانید سبک سفر کنید، اینجاست که احساس درماندگی می کنید اما کمی فکر کنید، هیچ چیزی در دنیا وجود ندارد که برای آن راه حلی نباشد. اگر مجبور بودید تا وسایل سنگین با خودتان ببرید باید دنبال وسیله ای جایگزین برای آن باشید، یک مثال ساده اینکه فرض کنید شما مجبورید ۳ نوع شوینده برای سفر همراه خودتان ببرید یکی برای شستشوی مو، یکی بدن و یکی لباس ها، اینجا می توانید دنبال محصولی بگردید که همه ی این کارها را انجام دهد و چنین محصوی هم وجود دارد. حالا این موضوع را به بقیه ی وسایل هم تعمیم بدهید.

با سوغاتی چه کنیم…!

یکی از بخش های اجتناب ناپذیر هر سفر هم خرید سوغاتی است حالا یا برای خودتان و یا برای خانواده و دوستان و آشنایان! در این مورد هم کمی خلاقیت به خرج دهید، وسیله ای بخرید که هم سبک باشد و هم راحت بتوانید آن را حمل کنید.

نکات خرید سوغاتی-نکات مهم سفر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد