در سفر به هند چگونه غذا بخوریم؟

توصیه های غذایی در هند جهت پیشگیری از بیماری

کشور هند با زیبایی های فراوانش یکی از مقاصد گردشگری مهم جهان می باشد. متأسفانه به خاطر جمعیت زیاد و فقر شدید در بسیاری از مناطق آن، به نکات بهداشتی توجه کافی نمی شود. همین امر موجب شده آب آشامیدنی آن ها، بسیار ناسالم باشد. همچنین بسیاری از مردم این کشور گیاهخوار هستند و گوشت هایی که غذاها با آن تهیه شده اند، ممکن است مانده و فاسد شده باشند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا چند نکته که می تواند از بیمار شدن شما توسط غذا در هند جلوگیری کند را، بررسی کنیم.

indian food - توصیه های غذایی
مطالب مرتبط:
۱۵ دلیل برای سفر به هند از زبان بلاگرها
با سفر به دهلی، تمام هند را یک جا ببینید! + ویدئو
 • فقط غذای پخته تازه بخورید. این بهترین راه برای مریض نشدن از طریق باکتری یا انگل می باشد، پختن غذا اکثر آن ها را می کشد.
 • سالاد، آبمیوه یا هرچیز خام دیگری را نخورید. مواد خام به ناچار با آب آلوده شسته می شوند که برای شما مشکل گوارشی ایجاد می کنند. اگر خام خوار می باشید، پیشنهاد می کنیم در هند رژیمتان را تغییر دهید.
 • فقط در رستوران های معتبری غذا بخورید که شلوغ هستند. چنانچه قصد دارید غذای سالم و خوشمزه بخورید هتل های ۴ و ۵ ستاره را امتحان کنید.
 • به هیج وجه از دستفروش ها غذا نخرید. بعضی از مردم به دروغ می گویند که غذای دستفروش ها را خورده و مریض نشده اند، بدیهی است که امتحان این کار ارزش بیمار شدن را ندارد.
 • پروبیوتیک ها و محصولات ذغالی فوق العاده می باشند. پروبیوتیک ها باکتری های مفید معده را تقویت کرده، هضم را آسان می کنند و ایمنی طبیعی بدن را افزایش می دهند. این محصولات برای سفر به هند ضروری می باشند. از طرفی دیگر قرص های ذغالی یکی از بهترین راه های متوقف کردن بیماری می باشد. این قرص ها به سرعت سموم یا میکروب هایی که باعث مشکل می شوند را جذب می کند. مثل همیشه از دکترتان هم مشاوره بگیرید.
توصیه غذایی
 • از غذاهای خیلی تند اجتناب کنید.
 • فرض کنید زمانی را که در هند هستید، گیاهخوار شدید. هند کمترین میزای مصرف گوشت در جهان را دارد. گوشت هایی که من دیده ام بسیار ناسالم می باشند و اغلب در هوای آزاد و گرم در حالی که مگس ها دورشان وزوز می کنند آویزان شده اند. درحقیقت به خاطر دلایل مذهبی هند، ایالت ” ماهراشترا” گوشت گاو را به طور کامل ممنوع کرده است. پیشنهاد من این است که اگر می توانید در هند گیاهخوار شوید تا احتمال ابتلا به سموم غذایی خطرناک کاهش یابد.
 • از پرخوری غذا در هند اجتناب کنید، چرا که گوارش و سیستم بدنی شما را تضعیف کرده و تبدیل به هدفی برای باکتری می شوید.
 • هنگام خوردن غذا در هند از دستانتان استفاده کنید. لذت خواهید برد! دستانتان اغلب تمیزترین ظروف هستند چرا که شما می دانید دست هایتان تمیز هستند یا خیر و لذت استفاده از آنها ارزش امتحان کردنش را دارد. هم چنین به یاد داشته باشید که از ضدعفونی کننده دست استفاده کنید.
 • رستوران های محلی تمام وعده های غذایی را به شما به مبلغ ۱ دلار می دهند! به بهداشت توجه کنید و فقط به بهترین و شلوغ ترین رستوران ها بروید. از افراد محلی مشاوره بگیرید.
indian street food- غذای خیابانی هند
 • غذا در هند در محیط خانه و خانواده لذت بخش است اما باید محتاط باشید. دوباره تکرار می کنم باید مراقب باشید از شیر آب ننوشید و فقط غذای پخته بخورید. هم چنین خیلی سریع غذایتان را نخورید. زیرا آن ها بشقابتان را مجدداً پر خواهند کرد و انتظار دارند که آن را بخورید و حتی شاید شما را مجبور به خوردن کنند.
 • فقط از آب تصفیه شده بنوشید. آب شیر در هند همگی آلوده هستند. نوشیدن آب معدنی تصفیه شده به شما کمک می کند که مریض نشوید. برندهای پیشنهادی بیزلری، کنیلی و آکوافینا می باشند. بقیه برندها قابل اعتماد نیستند.
 • زیاد آب بنوشید. هند معمولاً گرم و خشک می باشد. برای اینکه سالم و قوی بمانید روزانه آب زیادی بنوشید.
 • اگر درحال گشت و گذار هستید، یک تصفیه کننده آب همراه داشته باشید. در موارد نادر که آب تصفیه شده در دسترس نیست، یک فیلتر آب جیبی کاتادین یا حداقل یک lifestraw (نوعی فیلتر آب) احتیاج خواهید داشت تا بتوانید آب سالم از رودخانه های جاری تهیه کنید. در صورت امکان آن را بجوشانید و هم چنین می توانید برای امنیت بالاتر از قرص های لادین Lodine استفاده کنید.
 • آب نارگیل فوق العاده است. نارگیل های تازه آب بدن شما را خیلی خوب تأمین کرده ،الکترویت های شما را افزایش داده و ناراحتی های معده شما را برطرف می کند. البته اگر از تمیزی نی و چاقویی که فروشنده استفاده می کند راضی نیستید آب نارگیل ننوشید.
indian food - غذا در هند
 • چای برای اول صبح عالی است. چون دارای زنجبیل و هل می باشد به هضم غذا کمک می کند. مادامی که چای را در حال جوش ببینید و مطمئن شوید که فنجان تان تمیز است مشکلی ایجاد نمی کند .قیمتش هم بیشتر از ۱۰ روپیه نیست.
 • با تمام ضررهای کوکاکولا در هند می توانید از پاکیزه بودن محتویات داخلش مطمئن باشید و آن را با خیال راحت بنوشید. مطمئنم یک کوکای خنک در یک بعد از ظهر داغ در هند، خیلی می چسبد.
 • الکترولیت ها هم ضروری اند .اگر مسمومیت بگیرید، برای هیدراته ماندن به الکترولیت نیاز دارید. پیشنهاد من این است که یک بسته از خانه بیاورید. چون در صورت خرید در هند، ممکن است کیفیتشان پایین باشد یا مزه زننده داشته باشند.
 • در نوشیدنی هایتان از یخ استفاده نکنید چون یخ ها از آب با کیفیت پایین تهیه می شوند به شما توصیه می کنم از نوشیدنی های حاوی یخ خودداری کنید .اگر نوشیدنی شما مثلا کوکا کوکا در یخچال یخ زده باشد، مشخصاً مشکلی وجود ندارد.
 • دندان هایتان را با آب نشویید .درست است که سخت به نظر می رسد اما دندان هایتان را با آب تصفیه شده شستشو دهید .دلیلش هم این است که لثه شما می تواند به جریان خون شما راه پیدا کند و بنابراین عفونت وارد بدن شما شود.
 • با دقت دوش بگیرید. دهان و چشم هایتان را زیر دوش ببندید تا آب ناخواسته از جایی وارد نشود .
 • مسئولیت حمام کردن در رودخانه های مقدس به عهده ی خودتان است. آب تنی در رودخانه گنگ می تواند تجربه خارق العاده ای باشد، اما باز هم یاد آوری می کنم که چشم ها و دهانتان را ببندید از گوش گیر و دماغ گیر استفاده کنید که وارد شدن آب مشکلی ایجاد نکند.
بهداشت

در ادامه نکاتی را از یکی از لیدرهای هند مشاهده می فرمایید:

” بیشتر رستوران ها غذاهایشان را با ادویه های تند و روغن درست می کنند. اگر غذای تند دوست ندارید ،حتماً به آن ها اعلام کنید garam masala nahin (به هندی :تند نباشد). هم چنین می توانید غذاهای گیاهی سفارش دهید که تمیزتر هستند و در ضمن تند نیستند . متأسفانه اگر غذا در هند از قبل با فلفل تهیه شده باشد دیگر کاری از دست شما ساخته نیست. البته می توانید برنج ساده و سبزی های پخته سفارش دهید تا وعده غذایی خود را متعادل کنید.”

indian food - غذا در هند و توصیه غذایی

  دگ رکسفرد ،کارشناس گردشگری هند

” به هیچ وجه از آب شیر یا نوشیدنی های حاوی یخ ننوشید. آب های پلمپ شده داخل بطری هم همیشه معتبر نیستند. از مناطق مورد اعتماد مثل خوار و بار فروشی یا هتل ها خرید کنید. به خاطر داشته باشید که آب تنها چیزی نیست که برای تأمین آب بدن، به آن نیاز دارید. نمک الکترولیت در اشکال مختلف همراه داشته باشید و آن را در آب رقیق کنید. فیلتر های uv هم زمانی که شما در شرایط سخت و تشنه هستید، مفید می باشند. اما به آب ها اعتماد نکنید ما یک steripen (نوعی فیلتر تصفیه آب) خریدیم. ۱ دقیقه و نیم تکانش دادیم و آماده استفاده شد. طبق اظهارات سازنده، این فیلتر ۹/۹۹ % باکتری ها و ویروس ها را از بین می برد.”

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد