بلیط هواپیما

تیونگ بارو، یکی از قدیمی ترین محله های سنگاپور

محله تیونگ بارو در سنگاپور

تیونگ بارو (Tiong Bahru) به عنوان یکی از قدیمی ترین محله های سنگاپور محله ای افسونگر و جذاب است که هیچ محله ای به گرد پایش هم نمی رسد! ۱۰ سال پیش اینجا محله ای ساکت با مدرسه های قدیمی و مغازه ها و رستوران های محلی بود اما در همین چند سال اخیر کافه ها و رستوران های مدرن زیادی در گوشه و کنارش ساخته شده که رونق خاصی به محله داده است. اینجا جایی است که جاذبه های قدیمی و جدید با هم پیوند خورده اند و محله ای سرزنده را به وجود آورده اند که در نوع خودش بی همتاست. برای آشنایی بیشتر با محله تیونگ بارو در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

خیابان های تیونگ بارو
مطالب مرتبط:
گشتی در محله چینی های سنگاپور
در سنگاپور چه غذایی بخوریم؟

افسون این محله نوستالژیک آنقدر بر روی عده ای از ساکنانش تاثیر گذاشته که حتی درباره آن فیلم ساخته اند. این محله نمونه ی واقعی از پیوند زیبای جذابیت های قدیمی و جدید است، جایی که در آن مجتمع های باشکوه در کنار فروشگاه های زمان قبل جنگ قرار گرفته اند. تیونگ بارو محله ای در محله ی مرکزی سنگاپور است که در دهه ۱۹۲۰ ساخته شده و به راحتی می توانید با حمل و نقل عمومی خودتان را به آن برسانید چون ایستگاه های اتوبوس زیادی در خارج از محله اصلی وجود دارند.

محله تیونگ بارو در سنگاپور

محله ای که در آن ردیفی از فروشگاه ها، خانه های مسکونی و رستوران ها به زیبایی در کنار هم قرار گرفته اند و جایی خاص را به وجود آورده اند. فراموش نکنید که حتما به قسمت هایی که پر از آثار میراثی است هم سر بزنید تا سنگاپور سنتی را از نزدیک لمس کنید. گردش یک روزه در این محله را در سفرنامه خودتان بگنجانید تا اینجا با غذاهای خوشمزه، خریدی متفاوت و محله های فرهنگی اش از شما پذیرایی کند.

غذا خوری تیونگ بارو

در قلب محله بازار تره بار و مرکز غذا قرار گرفته که در آنجا می توانید غذاهای معروف محلی مثل کیک برنجی و نودل را امتحان کنید. در اینجا قبلا بازاری قدیمی وجود داست اما در سال ۲۰۰۶ بازار جدیدی به جای قبلی ساخته شد که طبقه همکف آن مخصوص تره بار و طبقه ی بالای آن پر از غرفه های فروش غذاست. به غیر از غذا خوردن در فودکورت و خرید میوه و سبزی می توانید به این بازار و نواحی اطراف آن بروید تا سفری به گذشته ها داشته باشید چون این بازار، محلی برای نمایش میراث تیونگ بارو است. اگر می خواهید سفری تاریخی به سنگاپور داشته باشید اول از همه باید از این بازار دیدن کنید چون شما را به دیگر سایت های تاریخی مثل محله ی پناهگاه حملات هوایی می برد، محله ای که در جریان جنگ جهانی دوم برای در امان بودن از حملات هوایی ژاپن در سال های ۱۹۴۱ و ۱۹۴۲ ساخته شده بود.

بازار تیونگ بارو

به گالری وایت کانوس (White Canvas) بروید و آثار هنری آسیای جنوب شرقی که به دیواره های بتونی تکیه داده اند را تماشا کنید. در قسمت دیگر محله، مکان مقدسی به اسم «کی کیانگ گونگ» وجود دارد که قدمتش به دهه ۱۹۲۰ برمی گردد و در اولین و هشتمین ماه قمری جشن ها و فستیوال های خاصی در آن برگزار می شود.

منبع: ladyironchef.com

شهر باستانی آسپندوس در آنتالیا
شهر باستانی آسپندوس در آنتالیا
محله فانتین هاس در گوا، دری به میراث امپراتوری پرتغال
محله فانتین هاس در گوا، دری به میراث امپراتوری پرتغال
این کارها سفر به ازبکستان را فوق العاده می کنند
این کارها سفر به ازبکستان را فوق العاده می کنند
شهرهای مخفی روسیه
شهرهای مخفی روسیه