بلیط هواپیما

گشتی در محله چینی های سنگاپور

Chinatown  در سنگاپور

مگر می شود به سنگاپور رفت و محله چینی های آن را ندید؟ مطمئنا هیچ سفری به سنگاپور بدون دیدن این محله جذاب کامل نمی شود. این محله در گذشته جای زندگی چینی های مهاجری بود که خودشان را به سنگاپور، مستعمره سابق بریتانیا، می رسانند. در محله چینی ها نه فقط با فرهنگ چینی ها که با فرهنگ دیگر کشورهای آسیایی هم روبرو می شوید و دنیایی متفاوت از آنچه در مرکز سنگاپور جریان دارد را می بینید. غذاهای خوشمز، جاذبه های گردشگری، دیدنی های هنری و داشتن یکی از بهترین چشم اندازهای سنگاپور از این محله مکانی ساخته که به این راحتی ها نمی شود از خیر دیدنش گذشت! با الی گشت همراه باشید تا با محله چینی ها (Chinatown)  بیشتر آشنا شوید.

محله چینی ها در سنگاپور
مطالب مرتبط:
در سنگاپور چه غذایی بخوریم؟
از تقابل تضادها در سنگاپور تعجب می کنید!

محله چینی ها مخصوصا به غذاهای خوشمزه و ارزانش معروف است در اینجا غذاهایی را پیدا می کنید که مزه و قیمت مناسبشان شما را به این باور می رساند که اینجا بهشت شکم گردان است! غذا مهمترین راه شناخت و درک یک کشور و فرهنگ  آن است به ویژه در کشور چند فرهنگه سنگاپور که در آن غذاهای خیابانی به شدت فرهنگی جا افتاده است. برای امتحان غذاهای اینجا به خیابان «ماکس ول» بروید اینجا یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین فودکورت های سنگاپور است و در آن صدها غرفه با غذاهای خوش آب و رنگ در جلوی چشمانتان خودنمایی می کنند. برای تجربه فرهنگ غذاهای خیابانی سنگاپور اینجا یکی از بهترین جاهاست، می توانید تا مدت ها از خوردن غذاهای ارزان و خوشمزه لذت ببرید.

غذاهای محله چینی ها

احتمالا بعد از غذا، محبوب ترین جاذبه این محله بازارهای خیابانی اش است که در آن همه جور اجناس متنوع با قیمت مناسب دیده می شود. بدون شک یکی از بزرگ ترین جاذبه های گردشگری محله چینی ها بازارهای خیابانی اش است. با اینکه این بازارها روز به روز تجاری تر و توریستی تر می شوند اما همچنان می توان سوغاتی های فوق العاده ای را  در آن ها پیدا کرد چون هر چه بخواهید، از لباس ها گرفته تا اجناس زرق و برق دار زیبا، در این بازارها به فروش می رسند. فقط کافیست کمی چانه بزنید تا بهترین سوغاتی ها را با قیمتی ارزان برای خانواده و دوستانتان تهیه کنید. حتی اگر خیال خرید هم ندارید فقط مدتی را در بازار خیابانی گشت بزنید تا هیاهو و سرزندگی اش شما را پر از انرژی کند.

بازارهای خیابانی در محله چینی ها

اینجا جاذبه های زیاد دیگری هم دارد اگر علاقمند به آثار تاریخی، هنری و موزه هستید می توانید سری به موزه طراحی «رد دات» بزنید این موزه یکی از بزرگ ترین موزه های آسیاست و در آن طراحی هایی که برنده جایزه سالیانه رد دات شده اند به نمایش در می آید. در حال حاضر این موزه بیشتر روی مفاهیم مدرن و مربوط به آینده تمرکز دارد و هر سال طراحی های جدیدی به آن اضافه می شود.

رد دات

در محله چینی ها برای دیدن مکان های مذهبی هم چندین و چند مکان مذهبی پیدا کنید، مکان مقدس «سری ماریامان» در اوایل قرن نوزدهم توسط مهاجران جنوبی هند ساخته شد. معماری اینجا بسیار دیدنی است و برج ورودی اش از ۶ ردیف تشکیل شده که این ردیف ها با مجسمه هایی از شخصیت های فرهنگی و اساطیری دینی پر شده اند.

بعد از اینکه یک روز کامل را در این محله گذراندید در هنگام غروب به پل آسمان «پینکل اند داکستون» بروید و به چشم انداز محله چینی ها خیره شوید. این پل که در طبقه ۵۰ یک ساختمان قرار دارد از معدود مکان هایی است که که یک چشم انداز هوایی از این محله را در مقابل چشمانتان به نمایش در می آورد.

منبع: theculturetrip.com

انواع تفریحات ساحلی در پارک آل ممزر دبی
انواع تفریحات ساحلی در پارک آل ممزر دبی
۶ مورد از جاذبه های دیدنی و غیر ساحلی برزیل
۶ مورد از جاذبه های دیدنی و غیر ساحلی برزیل
کلیسای ماتیاس، قدیمی ترین کلیسای بوداپست
کلیسای ماتیاس، قدیمی ترین کلیسای بوداپست
چرا به سنگاپور برویم؟
چرا به سنگاپور برویم؟