بلیط هواپیما

در سنگاپور چه غذایی بخوریم؟

خوشمزه ترین غذاهای سنگاپور

در سنگاپور گزینه های زیادی برای غذا خوردن دارید می توانید به رستوران های لوکسی که ستاره میشلن دارند بروید و یا می توانید کافه رستوران های زنجیره ای را انتخاب کنید. اما اگر غذاهای اصیل و ارزان محلی می خواهید مستقیما به مرکر هاوکر بروید، برای آشنایی با خوشمزه ترین غذاهای سنگاپور در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مرکز هاوکر
مطالب مرتبط:
از تقابل تضادها در سنگاپور تعجب می کنید!
گردشی در سنگاپور با حمل و نقل عمومی

مرکز هاوکر یک جور بازار غذاست که در آنجا ردیفی از غرفه ها، غذاهای ارزان محلی می فروشند. در این مرکز می توانید غذاهای خوشمزه و متنوعی سفارش و برای هر وعده غذا هم فقط بین ۳ تا ۵ دلار سنگاپور پول دهید. شاید فکر کنید چون کیفیت غذاها بد است قیمت شان به این ارزانی است اما اصلا این طور نیست! دو مرکز هاوکر در سنگاپور در سال ۲۰۱۶ یک ستاره میشلن گرفتند و این یعنی کیفیت و مزه این غذاها خیلی خوب است. می خواهیم تعدادی از غذاهای معروف مرکز هاوکر در سنگاپور را معرفی کنیم:

برنج و مرغ

برنج و مرغ یک بشقاب برنج خوش عطر است که با تکه هایی از مرغ آب پز، جوانه لوبیا، خیار و سوپ خورده می شود. اگر قسمت های خاصی از مرغ مثل سینه یا ران را بیشتر دوست دارید موقع سفارش به فروشنده بگویید تا همان قسمت را برایتان بگذارد حتی می توانید یک مرغ کامل و یا نصفه مرغ هم سفارش دهید. در بعضی از غرفه ها به جای مرغ آب پز از مرغ سرخ کرده و سس سویا هم استفاده می کنند.

برنج و مرغ

کیک هویج

نسخه سنگاپوری کیک هویج اصلا هویج ندارد! در این کیک به جای هویج از ترب سفید و آرد برنج استفاده شده است که به شکل مکعب در می آیند و با سیر و تخم مرغ سرخ می شوند.

کیک هویج

نودل گوشت و قارچ

در این غذا نودل را با سس (فلفل، روغن، سرکه، سس قارچ و مواد دیگر) ترکیب می کنند و آن را با گوشت چرخ کرده یا تکه های گوشت، قارچ، کاهو و جوانه لوبیا سرو می کنند. این غذا چندین نوع دارد که در یک نوع آن در کنارش یک کاسه سوپ هم گذاشته می شود.

نودل گوشت و قارچ

بان میان (Ban Mian)

«بان میان» یک نوع سوپ نودل است که در آن از نودل، ماهی، گوشت چرخ کرده، سبزیجات و سیر سرخ شده استفاده می شود و در آخر هم یک تخم مرغ خام بر روی غذا شکسته می شود.

بان میان

برنج مخلوط

برنج مخلوط شاید ارزان ترین غذایی باشد که می توانید در مرکز هاوکر سفارش دهید. از بین انواع مختلف گوشت و سبزیجات غذای خودتان را انتخاب و قیمت آن را بر اساس تعداد یا نوع بشقابی که سفارش دادید پرداخت می کنید. در هنگام سفارش برنج می توانید اندازه آن را مشخص کنید و معلوم کنید که می خواهید غذا را در آنجا بخورید یا به بیرون ببرید.

برنج مخلوط
از تقابل تضادها در سنگاپور تعجب می کنید!
از تقابل تضادها در سنگاپور تعجب می کنید!
به سنگاپور متفاوت نگاه کنید + ویدئو
به سنگاپور متفاوت نگاه کنید + ویدئو
جاذبه های گردشگری فرودگاه چانگی سنگاپور، بهترین فرودگاه دنیا!
جاذبه های گردشگری فرودگاه چانگی سنگاپور، بهترین فرودگاه دنیا!
چرا به سنگاپور برویم؟
چرا به سنگاپور برویم؟