با دیدن چنین جاذبه هایی در دل کویر العین تعجب خواهید کرد!

معرفی بهترین جاذبه های العین

شهر کویری العین در نزدیکی دبی با نمایی از کوهستان جبل هافت موقعیتی عالی برای تفریحات شگفت آور در دل کویر است. جاذبه های العین جدای از دسترسی های خوب و راحتی که دارد، هر گردشگر و توریستی را بعد از دبی و ابوظبی به خود می کشاند. اگر به حیوانات علاقه دارید، اگر سافاری کویر مد نظر شماست، اگر از دیدن بازارهای قدیمی یا از قدم زدن در مناطق قدیمی شهرها لذت می برید، شهر العین امارات بهترین مقصد شما در این کشور خواهد بود. در این مطلب الی گشت شما را با بهترین جاذبه های العین آشنا می نماییم.

جاذبه های العین

جبل هافیت | Jebel Hafeet

مطالب مرتبط:
بهترین دانشگاه های دبی برای تحصیل
۸ مورد از گرانقیمت ترین غذاهای دبی + تصویر
چطور سفر ۷ روزه به دبی را برنامه ریزی کنید؟

کوه های جبل هافیت با تپه ها و قله های متعددش بهترین مکان برای تماشای شهر العین و کویر اطراف است در نتیجه در بین جاذبه های العین رتبه اول را دارد. تا بالای بلند ترین نقطه این کوه حدود ۱٫۲۴۰ متر بالا بروید تا بتوانید عکس های پانورامیک از اطراف خود بگیرید. این قله دومین قله مرتفع در امارات متحده عربی و بلندترین قله در ابوظبی است. برای رسیدن به این کوه باید در جاده ای پر پیچ و خم رانندگی کرده تا به ابتدای منطقه برسید.

جاذبه های العین-کوه

موزه ملی العین | The Al Ain National Museum

موزه ملی العین، از بهترین جاذبه های العین است. این موزه که در بنای قلعه سلطان بین زاید راه اندازی شده است، تاریخ، میراث و فرهنگ امارات متحده عربی را به صورت زنده نمایش می دهد. در این موزه می توانید به تماشای زندگی روزمره مردم در این ناحیه بپردازید. همچنین بخشی از نمایشگاه به معرفی پوشاک سنتی و جواهرات عربی پرداخته است. در بخش باستان شناسی، اشیائی مانند انواع آویز و سکه که مربوط به دوره برنز و آهن در کشور امارات است، به نمایش گذاشته شده است.

جاذبه های العین-موزه

کاخ موزه العین

کاخ موزه العین در واقع محل زندگی شیخ زاید سلطان بین و خانواده اش بوده است. شیخ زاید سلطان بین اولین حکمران امارات متحده در ابوظبی است. تمام نمای داخلی این بنا به گونه ای مرمت شده که نمایانگر ظاهر بنا در گذشته باشد. هر چند اطلاعاتی که در اطراف هر اتاق نوشته شده به زبان عربی است و اگر عربی ندانید، نمی توانید از آن سر در بیاورید. با این حال، حال و هوای اتاق ها و فضای زندگی قدیمی را کاملا در آنجا درک خواهید کرد. به راحتی می توانید سبک زندگی اولین حکمران ابوظبی را در این کاخ موزه ببینید.

آدرس: خیابان سلطان بین زاید

باغ وحش العین

این باغ وحش در سال ۱۹۶۹ افتتاح شده و یکی از بزرگترین باغ وحش های امارات متحده عربی است. در این باغ وحش، پستانداران بزرگ بومی مانند غزال بزرگ و بز کوهی عربی، غزال های آفریقایی، زرافه ها و گاو کوهان دار آفریقایی را از نزدیکی خواهید دید. بزرگترین گربه های دنیا همانند شیرها، ببرها، پوماها، پلنگ های سیاه و سفید و جگوارها در اینجا دیده می شوند. باغ وحش از بهترین جاذبه های العین است. گونه های متعددی از میمون ها را در یک بخش باغ وحش می توانید ببینید. بخشی دیگر را برای معرفی خزندگان و همچینی خانه ای برای پرندگان در نظر گرفته اند. این باغ وحش به خاطر امکانات تحقیقاتی، به ویژه برنامه های پرورش حیوانات وحشی در معرض خطر، با پوشش بیش از ۳۰ گونه را در برنامه خود دارد. از فعالیت های جذاب آن، می توان به سافاری باغ وحش اشاره کرد که محدوده ای حدود ۲۱۷ هکتار را در بر می گیرد و بیشتر حیوانات آفریقایی و عربی را که در محیطی مشابه محیط زیستگاه اصلیشان زندگی می کنند را، پوشش می دهد. برای شرکت در این سافاری باید سوار جیپ شوید یا در تورهای پیاده روی باغ وحش شرکت کنید. برای خانواده ها و کودکانشان، بخشی از باغ وحش را به حیوانات خانگی اختصاص داده اند. در این بخش می توانید به حیوانات غذا دهید. شتر سواری کنید. در باغ کودکان قدم بزنید و درس های علمی بگیرید. در این باغ وحش، مرکز آموزش صحرای شیخ زاید هست که دوره های آموزشی برای محیط کویری اطراف خلیج فارس و اکولوژی آن برگزار می کند.

آدرس: خیابان نهیان ال اول

سایت رسمی: alainzoo.ae

جاذبه های العین و باغ وحش

قلعه الجهیلی | Al-Jahili Fort

این دژ یکی از جاذبه های العین بوده که جذابیت خاصی دارد. این قلعه با باغ ها و مزارع متعددی پر شده و از سال ۱۸۹۱ همچنان سالم باقی مانده است. امروزه این بنا، یکی از نقاط برجسته العین است و در داخل مجموعه ای از آجر های طلایی آن، می توانید یک نمایشگاه اختصاص داده شده به عکس های تصویری از زندگی و کار مهاجر بریتانیایی، کاوشگر بیابان و نویسنده ویلفرد تسیگر Wilfred Thesiger بیابید. این باستان شناس تمام خاطرات خود را راجع به سفر به این منطقه در دهه ۱۹۴۰ کاملا بر روی کاغذ آورده است. می توانید از دژهای قلعه بالا بروید. همچنین یک ویدئو از نحوه بازسازی قلعه برای تماشا وجود دارد.

آدرس: خیابان سلطان بین زاید

جاذبه های العین-قلعه

پارک ماجراجویی وادی | Wadi Adventure Park

از بهترین جاذبه های العین که پر از هیجان و تفریح است، پارک ماجراجویی وادی است. در این پارک می توانید بروری بزرگترین صفحه موج سواری دنیا (موجی به طول ۳٫۳ متر) موج سواری کنید. به کایاک سواری و رفتینگ بروید. رفتینگ بر روی موج های خروشان رودخانه ای برای افرادی که در این نوع فعالیت ها مهارت دارند، مناسب است. اینجا مکانی پر هیجان برای افرادی است که به دنبال ماجراجویی هستند. همچنین می توانید برای آموزش موج سواری، کایاک سواری یا رفتینگ به این پارک بروید. از دیگر فعالیت های این پارک، زیپ لاین آن، دیوار صخره نوردی، امکانات انواع ورزش های آبی مخصوصا موج سواری و استخری خانوادگی است.

آدرس: خیابان هزا بین سلطان

سایت رسمی: wadiadventure.ae

جاذبه های العین-پارک ماجراجویی

قصر ال موواجی | Qasr al Muwaiji

این قلعه اخیرا بازسازی و مرمت شده است و نشانگر شکوه و زیبایی معماری امارات متحده عربی است. این بنا در طول سال های اولیه قرن بیستم ساخته شد و خانه شیخ زاید بین سلطان و خانواده اش در بین سال های ۱۹۴۶ و ۱۹۶۶، قبل از اینکه حکمران ابوظبی شود، بود. هم اکنون این خانه تبدیل به موزه ای کوچک از زندگی مردمان قدیمش شده است.

آدرس: خیابان خلیفه بین زاید

واحه العین | Al Ain Oasis

محیطی آرام به دور از خورشید سوزان و باصفا که توسط خیابان های شهر تقسیم شده است واحه و یکی از جاذبه های العین است. واحه العین، مجموعه ای گسترده از درختان خرما با قدمتی بسیار است که در کنار پیاده روها کاشته شده اند. می توانید به پیاده روی در زیر سایه های این درختان بروید. در اینجا درختان خرمایی با قدمت حدود ۱۵۰،۰۰۰ سال نیز، وجود دارد. درختان نخل این ناحیه همچنان با سیستم سنتی عربی به نام فالاج falaj  با قدمتی حدود ۳۰۰۰ سال آبیاری می آبیاری می شوند. اگر به دنبال محیطی آرام هستند، این منطقه بهترین محیط برای قدم زدن و پیاده روی است.

جاذبه های العین-واحه

پارک باستان شناسی هیلی | Hili Archaeological Park

کاوشگران باستان شناس قدیمت این پارک تاریخی باستانی را که از جاذبه های العین است، به دوره برنز و آهن نسبت می دهند. پارک باستان شناسی هیلی، هر چند برای بازدید کنندگان عادی خیلی قابل تصور نیست اما باستان شناسانی که از آن دیدن می کنند، کاملا می توانند به درک درستی از فضاها و محیط برسند. این پارک، در میان منطقه حفاظت شده ای قرار گرفته که در اطرافش درختان نخل کاشته شده است. همچنین به ثبت میراث جهانی رسیده است. بیشتر اشیائی که در این منطقه کشف شده است، در موزه ملی العین قابل مشاهده است.

آدرس: خیابان آروح ال جاو

بازار شتر | Camel Market

بازار شتر یکی از بهترین مکان ها و جاذبه های العین برای گردشگران و توریست هایی است که به این ناحیه سفر می کنند. هر چند این محیط به دلیل داشتن شتر، محیطی بومی به حساب می آید و ممکن است که کمی با بوی محیط مشکل پیدا کنید. با این وجود، دیدن فروشنده و خریدارهای شتر در محیطی باز، موضوعی بسیار جذاب است. بسیاری از فروشندگان شتر در این بازار را فروشندگان هندی و پاکستانی تشکیل می دهند اما با کمی گشتن می توانید فروشنده های عرب قدیمی را هم پیدا کنید. شما به راحتی می توانید در این محیط بگردید و فضا را کشف کنید. به کسانی که به شما پیشنهاد راهنمایی می دهند، نه بگویید!

جاذبه های العین-بازار شتر

مسابقه شتر سواری| Camel Racing

این مسابقات قرن هاست که در امارات متحده عربی برگزار می شود و یکی از جاذبه های العین است. در این مسابقه شترسوارها و شترها در زمینی دایره ای شکل  به طول ۱۰ کیلومتر با هم مسابقه می دهند. تماشای این مسابقات در روزهای جمعه هر هفته هیجانی را به شما منتقل می کند که در میان جمعیت تماشاچیان محلی این مسابقه موج می زند. اگر در روزهای اجرای مسابقه در این ناحیه هستید حتما به دیدن آن بروید. نامگذاری شترها از روی رنگ آن ها انجام می شود. شتر محبوبتان را پیدا کنید و پس از مدتی خواهید دید که شما هم همانند دیگران برای برنده شدن شتر مورد نظرتان فریاد می زنید.

 

با تور دبی و در نهایت گرفتن تاکسی به سمت العین که در فاصله یک ساعت و نیمه از شهر دبی قرار دارد می توانید به دیدن جاذبه های العین بروید. برای بلیط هواپیما و رزرو هتل می توانید به سایت و یا اپلیکیشن الی گشت مراجعه کنید.

منبع: planetware.com

معرفی هتل تو سیزنز دبی | ۴ ستاره
معرفی هتل تو سیزنز دبی | ۴ ستاره
معرفی هتل ۳ ستاره پالم در دبی
معرفی هتل ۳ ستاره پالم در دبی
هیجان را در میان کویر بی انتهای دبی تجربه کنید
هیجان را در میان کویر بی انتهای دبی تجربه کنید
معرفی هتل ریکسوس سعدیات آیلند ابوظبی | ۵ ستاره
معرفی هتل ریکسوس سعدیات آیلند ابوظبی | ۵ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code