بلیط هواپیما

جاذبه های دیدنی هلند (بخش اول)

آشنایی با جاذبه های هلند

شهرت این کشور به گل های رنگارنگ و تراکم جمعیتش است. گردشگری از صنایع مطرح این سرزمین محسوب می شود چرا که پتانسیل های جذب گردشگر در این کشور به وفور یافت می شود و سبقه تاریخی، پارک ها و چشم اندازهای این سرزمین آن را به مقصد بی شمار گردشگر در سراسر جهان تبدیل کرده است. با الی گشت همراه باشید تا در ادامه در این مطلب اطلاعاتی از این کشور زیبا به شما ارائه داده و تعدادی از جاذبه های گردشگری آن را برای تان توصیف خواهیم کرد.

مطالب مرتبط:
دانستنی های جالب درباره هلند
روحیات مردم هلند، سرزمین گل ها و آسیاب های بادی

پارک ملی هوخه ویلوه (Hoge Veluwe National Park)

این پارک، بزرگترین پارک ملی هلند است که چشم اندازهای طبیعی فراوانی را پیش چشم گردشگران قرار می دهد. گوزن ها، گرازهای وحشی و جنگل های انبوه از دارایی های این پارک ملی هستند. این مکان هم جای آرام و زیبایی است و هم بهترین مکان برای مشاهده حیات وحش محسوب می شود. گردشگران می توانند با استفاده از دوچرخه رایگان کل منطقه را بگردند و از طبیعت زیبای آن بهره ببرند.

پارک ملی هوخه ویلوه (Hoge Veluwe National Park)

منطقه یوردان،آمستردام (Jordaan District, Amsterdam)

آمستردام، پایتخت هلند، به کافی شاپ هایش معروف است. برای آنکه زیبایی واقعی هلند را بیابید، به منطقه جوردان سفر کنید. این منطقه قبلاً به طبقه کارگر تعلق داشت اما در گذر زمان ترقی کرد و به یکی از خاص ترین مناطق شهر تبدیل شد. خیابان های تو در تو، کافی شاپ های فراوان، نگارخانه ها، فروشگاه ها و بوتیک هایی که جدیدترین محصولات برندها را می فروشند، در این منطقه به وفور دیده می شوند.

منطقه یوردان، امستردام (Jordaan District, Amsterdam)

اوترخت (Utrecht)

اوترکت قدیمی ترین شهر هلند و یکی از جذاب ترین و مهمان نوازترین شهرهای این کشور محسوب می شود. محله های قرون وسطایی و عناصر گوتیک، جاذبه هنری شگفت انگیزی به اماکن توریستی آن داده اند. یادتان باشد حتماً از دومتورن (بلندترین کلیسای گوتیک شبه برج در هلند) و باغچه های اطراف آن نیز دیدن کنید.

اوترخت (Utrecht)

باغ های کوکنهوف (Keukenhof Gardens)

مگر می شود با هلند سفر کنید و از لاله های زیبای این کشور دیدن نکنید. اگر در فصل بهار به هلند بروید می توانید بهترین زمان باغ های کوکنهوف را که در نزدیکی لیس قرار دارد، مشاهده کنید. این باغ ها، به این دلیل که بزرگترین باغ گل و قطعاً یکی از زیباترین مکان های هلند نیز می باشد “باغ اروپا” نیز نام گرفته اند. در این باغ ها ردیف های مواجی از گل های بنفش و زرد و لاله های قرمز زیادی را خواهید دید و می توانید بهترین عکس های عمرتان را در این باغ ها بگیرید.

باغ های کوکنهوف (Keukenhof Gardens)

لایدن (Leiden)

لیدن شهری کوچک و زیبا تقریبا در ۲۵ مایلی آمستردام است که به قدیمی ترین دانشگاه کشور معروف است و زادگاه رامبراند نیز می باشد. جمعیت فراوان دانشجو در این شهر، چهره جوانانه ای به آن داده است، ولی فضای آن بیشتر سنتی است. در این شهر شاهد آبراه ها و کانال های آرام، موزه های مهم و زیبایی با معماری چند قرن پیش خواهید بود.

لایدن (Leiden)
معرفی هتل ۴ ستاره بست وسترن بلو تاور در آمستردام
معرفی هتل ۴ ستاره بست وسترن بلو تاور در آمستردام
آنچه درباره ی آمستردام و جاذبه هایش باید بدانید
آنچه درباره ی آمستردام و جاذبه هایش باید بدانید
معرفی هتل امگا آمستردام | ۳ ستاره
معرفی هتل امگا آمستردام | ۳ ستاره
ماجراجویی با دوچرخه در آمستردام!
ماجراجویی با دوچرخه در آمستردام!