alexaa

جاذبه های دیدنی هلند (بخش دوم)

آشنایی با جاذبه های هلند

شهرت این کشور به گلهای رنگارنگ و تراکم جمعیتش است. گردشگری از صنایع مطرح این سرزمین محسوب می شود چرا که پتانسیل های جذب گردشگر در این کشور به وفور یافت می شود و سبقه تاریخی، پارک ها و چشم اندازهای این سرزمین آن را به مقصد بی شمار گردشگر در سراسر جهان تبدیل کرده است. با الی گشت همراه باشید تا در این مطلب اطلاعاتی از این کشور زیبا به شما ارائه داده و تعدادی از جاذبه های گردشگری آن را برای تان توصیف خواهیم کرد.

مطالب مرتبط:
جاذبه های دیدنی هلند (بخش اول)
دانستنی های جالب درباره هلند

کیدردیک (Kinderdijk)

کیندردیک که فقط ۱۶ کیلومتر از روتردام فاصله دارد، دهکده ای است که نوزده آسیاب بادی متعلق به قرون وسطی در آن قرار دارد. این دهکده مکانی مسحورکننده و یکی از مهمترین مکان های گردشگری هلند محسوب می شود. در سال ۱۹۹۷ یونسکو آن را به عنوان میراث جهانی ثبت کرد. سعی کنید زمان سفرتان به این کشور از دوم تا هفتم سپتامبر باشد تا از از رویداد محبوب و رایگان Mills in Floodlight هم بازدید کنید. در این رویداد، شب ها نورپردازی زیبایی روی آسیاب بادی ها انجام می شود.

کیدردیک (Kinderdijk)

پارک ملی بیس بوسخ (Biesbosch national park)

پارک ملی بیسبوچ آخرین منطقه جزر و مد آب شیرین به جا مانده در اروپا می باشد. این منطقه نتیجه بهم رسیدن چندین رود و شکل گرفتن یک دلتای جالب است که حیوانات و گیاهان منحصر بفردی در آن زندگی می کنند. در این منطقه می توانید به فعالیتهای مختلفی چون دوچرخه سواری، پیاده روی، اسب سواری، قایق سواری و کارهای دیگر بپردازید.

پارک ملی بیس بوسخ (Biesbosch national park)

دلفت (Delft)

این شهر کوچک و خوش منظره در کوهپایه های جنوبی هلند قرار گرفته و یکی از خوش منظره ترین و تاریخی ترین شهرهای این کشور به شمار می رود. می توانید با قدم زدن در خیابان های آرام آن و مشاهده کانال های زیبای آن، هلند قدیمی را احساس کنید. حتماً به کلیسای قدیمی آن هم سری بزنید. اگر هنر دوست هستید، مبادا کلکسیون هنرهای تزئینی موزه استدلیک را از دست بدهید.

دلفت (Delft)

جزایر فریزیان (Frisian Islands)

جزایر فریزیان که در سال ۲۰۰۹ توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شد، درواقع زنجیره ای از جزایر است که از هلند تا دانمارک کشیده شده است. دهکده های تاریخی و جزایر کوچک آن بسیار باشکوه بوده از خصوصیات آنها می توان به سواحل شنی زیبا، پوشش گیاهی انبوه و رمه های گاو و گوسفند آن اشاره کرد. در این جزایر می توانید پیاده روی و دوچرخه سواری کنید یا گوشه ای لم بدهید و چشم اندازهای بکر را به تماشا بنشینید.

جزایر فریزیان (Frisian Islands)

ایسومیر (Ijsselmeer)

این دریاچه در نتیجه ساخت یک سد به وجود آمده است و با وسعتی که دارد، بزرگ ترین دریاچه کشور محسوب می شود. زیبایی این دریاچه شگفت انگیز است و در روزهای سرد و مه آلود زیبایی اش دوچندان می شود. در این منطقه محافظت شده فعالیت های زیادی از جمله موج سواری، شنا و قایق سواری می توان انجام داد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد