بلیط هواپیما

سیدنی و این جاذبه‌های دیدنی اش را فراموش نکنید!

جاذبه های سیدنی

سیدنی قدیمی ترین، بزرگ ترین و زیباترین شهر استرالیاست که در کنار دریا و طبیعت زیبای این کشور واقع شده است. جاذبه های سیدنی محدود نیستند و این شهر آنقدر هیجان انگیز است که از گشت و گذار در آن خسته نمی شوید. شما می توانید مناطق قدیمی را در سیدنی پیدا کنید، در کنار ساحل از دریا لذت ببرید و یا در یکی از ساختمان های مدرن‌اش به کشف معماری نو بپردازید. امروز گردشگران می توانند تاریخ سیدنی را در لانه های باریک و ساختمان های تاریخی سنگی، در موزه های عالی شهر و نقاشی های مردم بومی کشف کنند. شما اگر به استرالیا علاقه دارید می توانید به این شهر که یکی از بهترین شهرهای جهان شناخته شده است، در هر فصلی که بخواهید سفر کنید و تجربه خوبی از سفر به استرالیا را با خود همراه کنید. در ادامه با الی گشت باشید تا ۶ مورد از جاذبه های سیدنی را به شما معرفی کنیم.

جاذبه های سیدنی

تالار اپرای سیدنی |Sydney Opera House 

مطالب مرتبط:
سیدنی را از فراز آسمان ببینید + ویدئو
معرفی پل بندرگاه سیدنی

یکی از نمادهای خوب شهر که در لیست جهانی یونسکو نیز ثبت شده است تالار اپرای سیدنی نام دارد که می توان گفت که میان جاذبه های سیدنی شناخته شده ترین می باشد و مطمئناً شما نیز سیدنی را این بنای معماری را می شناسید. این ساختمان بی نظیر که به شکل صدف یا بادبان ساخته شده است، روی زمینی قرار دارد که در روی آب واقع است. شما می توانید زمانی که در یک کشتی تفریحی قرار دارید این ساختمان زیبا را ببینید، عکسی از آن بگیرید و خاطره طراحی زیبای آن را ثبت کنید. همچنین می توانید توسط یکی از تورهایی که برای دیدن داخل این تالار تعبیه شده است، به داخل ساختمان بروید و از نمای داخلی این تالار نیز دیدن کنید. تالار اپرای سیدنی شامل رستوران، تئاتر، استودیو، سالن نمایشگاه، سالن کنسرت و سینما می باشد. با یک تور پیاده روی اپرای سیدنی در مورد تاریخ و گذشته این ساختمان معروف اطلاعات پیدا خواهید کرد. بلیط های آن ها طوری هستند که امکان این را به شما می دهند که بین ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر هر زمان که بخواهید، به تورهایی که هر نیم ساعت یک بار برگذار می شوند بپیوندید. تالار اپرا در بنلونگ پوینت در سیدنی قرار دارد.

تالار اپرای سیدنی

پل بندرگاه سیدنی | Sydney Harbour Bridge

پل بندرگاه سیدنی مشهورترین نماد شهر قبل از ساخت تالار اپرا بود. این پل که در هر دو طرف آن دو پایه است، در سال ۱۹۳۲ ساخته شده و بزرگترین قوس فولادی در جهان است که بندر شمالی و جنوبی را با انحنایی که ۱۳۴ متر بالاتر از آب است، متصل می کند. در روی آن دو خط راه آهن و هشت مسیر ماشین رو می باشد که جهت آن می تواند با توجه به جریان ترافیک، متنوع باشد. البته افزایش ترافیک پل، در سال ۱۹۹۲ باعث شد تا تونلی در بندرگاه افتتاح شود تا رفت و آمد را راحت تر کند، اما موتورسواران همچنان می توانند بر روی پل حرکت کنند.

شما به طور پیاده نیز قابلیت این را دارید تا در مسیرهای پیاده روی حرکت کنید یا از طریق BridgeClimb برای یک چشم انداز نفس گیر از شهر و بندر بالا بروید. برای یادگیری در مورد تاریخ شگفت انگیز ساخت پل، از موزه آن در جنوب شرقی بازدید کنید. اگر آنقدر شجاع هستید که می خواهید به قله ۱۳۵ متری پل بندرگاه سیدنی صعود کنید می توانید تورهای BridgeClimb را خریداری نمایید. این یک فرصت دیدنی است که در گروه‌های ۱۳ به بالای قوس بیرونی پل صعود کنید. تورها در تمام طول روز از طلوع تا غروب آفتاب اجرا میشوند. این پل در خیابان ۵ Cumberland St قرار گرفته است.

پل بندرگاه سیدنی

منطقه راک | The Rocks

یکی دیگر از جاذبه های سیدنی منطقه راک (صخره) است که زمانی منطقه زندگی بومیان اصلی استرالیا یعنی «گادیکال‌ها» بوده است و می توان گفت جزو اولین مناطقی بوده که جایگاه زندگی اروپاییان بوده است. نام این منطقه از سواحل سنگی که در غرب سیدنی قرار دارند، گرفته شده است. در حال حاضر بیشتر از ۱۰۰ ساختمان قدیمی در میان یک خیابان باریک وجود دارند که می توان به یکی از قدیمی‌ ترین آن‌ها اشاره کرد که کلبه کادمن می باشد و در سال ۱۸۱۶ ساخته شده است. برای شروع به گشت و گذار در این منطقه می توان از یکی از جاذبه های سیدنی یعنی موزه کشفیات سنگی (Rocks Discovery Museum) بازدید کرد که در آن تغییر شکل جذاب منطقه از سواحل بومی سنتی، به نقاط توریستی دیده می شود. پس از آن، در اطراف خیابان های سنگ فرش باریک با سوغاتی فروشی، رستوران ها، کافه‌ها، گالری های بومی و هنری معاصر پرسه بزنید، و یا در فروشگاه بومی به خرید بپردازید.

منطقه راک

بندر دارلینگ | Darling Harbour

بندر دارلینگ یکی دیگر از جاذبه های سیدنی می باشد که محلی تفریحی برای مردم محلی و همچنین گردشگران شده است. این جاذبه یک بندر عابر پیاده است که با مغازه ها، رستوران ها، موزه ها، نمایشگاه ها و تفریحات و سرگرمی پر شده است. اگر با خانواده به سیدنی سفر می کنید پس حتما عاشق دیدنی هایی نظیر باغ وحش سیدنی و آکواریوم سیدنی به نام SEA LIFE خواهید شد. این آکواریوم شامل بزرگترین مجموعه موجودات دریایی استرالیا است که اصلا نباید آن را از دست دهید.

بندر دارلینگ

ساختمان ملکه ویکتوریا | Queen Victoria Building

به مرکز خرید سیدنی که بروید در بالای آن یک ساختمان باستانی را مشاهده می کنید که به سبک رومی ساخته شده است. این ساختمان توسط  راهروهای زیرزمینی به ایستگاه شهر مرتبط می شود. این تالار در ابتدا بین سال های ۱۸۹۳ تا ۱۸۹۸ برای یک فروشگاه ساخته شد. امروزه بیش از ۲۰۰ فروشگاه خوب در اطراف آن وجود دارند. ساعت های بازدید از این ساختمان در روز یکشنبه ۱۱ صبح تا ۵ عصر و در باقی روزهای هفته ۹ تا ۶ عصر می باشد و هزینه ورودی آن رایگان است.

ساختمان ملکه ویکتوریا

برج سیدنی | Sydney Tower

این برج که ۳۰۹ متر ارتفاع دارد، بلندترین برج سیدنی می باشد و یکی از جاذبه های سیدنی به حساب می آید. آسانسورهای پر سرعت شما را به بالای آن می برند که منظره بسیار خوبی از شهر از آنجا برای شما نمایان است. همچنین کافه و رستوران هایی در آنجا موجود هستند که می توانید برای صرف یک وعده غذا و یا نوشیدن یک فنجان چای از آن ها بهره ببرید.

برج سیدنی | Sydney Tower

منبع: planetware.com

با دیدن چنین جاذبه هایی در دل کویر العین تعجب خواهید کرد!
با دیدن چنین جاذبه هایی در دل کویر العین تعجب خواهید کرد!
آنچه برای داشتن سفری هیجان انگیز به ایروان، باید بدانید
آنچه برای داشتن سفری هیجان انگیز به ایروان، باید بدانید
کاخ امپراتوری توکیو، جایی برای تماشای شکوفه های گیلاس
کاخ امپراتوری توکیو، جایی برای تماشای شکوفه های گیلاس
برای آنهایی که قصد سفر به گوا را دارند
برای آنهایی که قصد سفر به گوا را دارند