بلیط هواپیما

معرفی پل بندرگاه سیدنی

پل بندرگاه سیدنی

پل بندرگاه سیدنی نه فقط از نمادهای اصلی شهر سیدنی که از مسیرهای اصلی ارتباطی در این شهر به شمار می رود. پلی که تبدیل به نمادهای اصلی این شهر شده و به حدی معروف است که با دیدن آن در هر عکسی به یاد شهر زیبای سیدنی می افتیم. برای آشنایی بیشتر با پل بندر سیدنی در ادامه با الی گشت همراه باشید.

پل سیدنی
مطالب مرتبط:
محله چینی ها در سیدنی، جایی برای چین گردی
جاذبه های شگفت انگیز سیدنی+ تصویر

پل بندرگاه سیدنی (Harbour Bridge) بر روی بندرگاه سیدنی ساخته شده و نقطه پیوند مرکز شهر به مناطق شمالی است. این پل فلزی که از پل های قوسی به حساب می آید از قطعات عظیم فولاد درست شده و ۱۱۴۹ متر طول، ۴۹ متر عرض و حداکثر۱۳۴  متر ارتفاع دارد. اما چه شد که پلی چنین باشکوه بر روی این بندرگاه ساخته شد؟ در سال ۱۹۱۶ دکتر «جان بردفیلد» طرح کاملی را برای ساخت پل روی این بندرگاه پیشنهاد داد اما به دلایلی ساخت آن مدتی به تعویق افتاد تا اینکه عملیات ساخت و ساز در سال ۱۹۲۳ شروع و بعد از ۱۰ سال به پایان رسید. روز افتتاحیه پل ۱۰ مارس ۱۹۳۲ بود، روزی که بعد از انجام تست های مختلف مسئولان این پل دیدنی را افتتاح کردند.

پل بندر سیدنی

ساخت پل بندرگاه سیدنی با ساخت راه آهن زیرزمینی در سیدنی همزمان بوده به همین دلیل است که پل دو خط ریلی برای گذر قطار دارد. دوسوی پل محلی برای عبور عابرپیاده و دوچرخه و بقیه سطح پل برای رفت و آمد خوودروها در نظر گرفته شده است. این پل هر چند سال یکبار رنگ آمیزی می شود تا قسمت های مختلفش دچار پوسیدگی نشود. تا سال ۱۹۷۶ یک میلیارد خودرو از روی این پل عبور کرده بود و امروزه هر روز بیش از ۲۰۰ هزار خورو از روی این پل عبور می کنند و خود را به نقاط مختلف شهر می رسانند در این میان خودروهایی که بر روی پل از سمت شمال به نواحی مرکزی حرکت می کنند باید ۳ دلار عوارض دهند .

پل زیبای شهر سیدنی

این پل و خانه اپرای سیدنی که در سمت دیگر بندر دارد از قطب های اصلی گردشگری در این شهر است. جذابیت های ظاهری پل به حدی است که بیشتر گردشگرانی که به سیدنی می روند دوست دارند حتما بر روی آن پیاده روی کنند، در میان چشم اندازهای تماشایی اش عکس هایی ناب را به ثبت برسانند، به رفت و آمد کشتی ها نگاه کنند و غروب زیبای خورشید را به تماشا بنشینند.  برای پیاده روی بر روی این پل باید بلیط تهیه کنید و جالب است که هزینه این بلیط در زمان های مختلف روزفرق می کند، اگر هنگام طلوع آفتاب را برای قدم زدن روی پل انتخاب کند باید گران ترین هزینه ی بلیط را بدهید شب ها هم ارزان ترین قیمت است. اگر ترسی از ارتفاع ندارید حتما بالارفتن ازروی قوس پل را امتحان کنید و در آنجا تصویری نفسگیر ازسیدنی را ببینید.  با bridgeClimb  از نردبان ها و پله ها بالا می روید و خودتان را به بالاترین قسمت پل می رسانید و اوج هیجان را تجربه می کنید.

پل تماشایی سیدنی
کوهستانی که ۶۰۰۰ سال در حال سوختن است! + تصویر
کوهستانی که ۶۰۰۰ سال در حال سوختن است! + تصویر
هیجان های نفس گیر کوهستان آبی در استرالیا
هیجان های نفس گیر کوهستان آبی در استرالیا
معرفی کامل روش های مهاجرت به استرالیا
معرفی کامل روش های مهاجرت به استرالیا
تپه ای که بر روی آتش قرار گرفته!
تپه ای که بر روی آتش قرار گرفته!