جاذبه های شهر لیمانسول در جزیره قبرس

سفر به قبرس

بزرگ ترین و مهم ترین شهر در جزیره زیبا قبرس، شهر لیمانسول است.

اگر فرصت کافی برای گشتن در کل جزیره را ندارید به شما توصیه می کنیم به سراغ این شهر بروید تا با تمام جلوه های این سرزمین مواجه شوید. ما در این مطلب یک سری اطلاعات کلی را از تاریخ، موقعیت جغرافیایی و سوق الجیشی همچنین جاذبه های این شهر به شما خواهیم داد. پس با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
جاذبه های گردشگری قبرس شمالی
برای سفر به قبرس این موارد را به خاطر بسپارید

تاریخ لیماسول به ۲۰۰۰ سال پیش از میلاد برمی گردد که احتمالا در آن زمان بصورت دهی کوچک با جمعیتی اندک وجود داشته است. نام این شهر در قرن دهم، نمسوس بود. تاریخ لیماسول با وقایع سال ۱۱۹۱ و پایان سلطه بیزانس بر قبرس گره خورده است. در آن زمان ریچارد شیردل انگلستان با تعقیب و شکست حاکم قبرس، ‌به حکومت بیزانس در آنجا پایان داد و قبرس را به یکی از مستعمرات انگلیس تبدیل نمود. پس از حدود ۳ قرن، لیماسول به توسعه قابل توجهی دست یافت تا اینکه در سال ۱۵۷۰ که قبرس به تصرف ترکها و حکومت عثمانی درآمد، این شهر در آتش سوزانده و تخریب شد. کشور قبرس در طی حکومت ترکها،یک سیر قهقرایی را طی کرد تا اینکه در سال ۱۸۷۸ مجددا به تسخیر بریتانیا درآمد.

شهر بندری لیمانسول بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر کشور قبرس است که یکی از مهم ترین بنادر ترانزیت کالا در اروپا و دریای مدیترانه به حساب می آید که در جنوب و مرکز این جزیره واقع شده است. فروشگاه ها و مراکز خرید مدرن، انواع رستوران ها، مراکز تاریخی، موزه های متعدد و تالارهای تاتر از دیدنیهای این شهر به شمار می آیند.

این شهر از لحاظ استراتژیک در منطقه ای بین آسیا، اروپا و آفریقا قرار گرفته است و کشتی های بسیاری به آنجا می آیند. هر کشتی می تواند با مراجعه به اداره بندر و کشتیرانی قبرس در لیماسول، پرچم این کشور را بر خود داشته باشد. کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نیز در سال های اخیر به علت تحریم های اقتصادی اروپا و آمریکا بیشتر کشتی هایش را با پرچم قبرس و کشور مالتا (جزایر مالت) در آبهای بین المللی جابجا نموده است.

جمعیت حدوداً ۲۵۰ هزار نفری این شهر، مهاجر و عمدتاً از اتباع روسیه و انگلستان می باشند. در این شهر، مشاغل توریستی، تجارت، بانکداری، و حرفه های مالی بسیار رونق دارد و تقریبا تمام شرکت های فارکس و تریدرهای بین المللی در لیماسول دفتری دارند. دلیل این امر احتمالا شرایط خوب مالیاتی، آسانی راه اندازی مشاغل و اداره کسب و کار در جزیره قبرس می باشد.

لیماسول دارای بیمارستانی بسیار بزرگ و پیشرفته، دانشگاه ها و کالج های بین المللی و مراکز خرید بزرگی است. بزرگترین دانشگاه فنی قبرس نیز در این شهر قرار گرفته است. کازینوها، بارها، نایت کلاب و رستوران های خیابانی این شهر را به یک شهر شب زنده دار تبدیل کرده است. جاذبه های توریستی شهر لیماسول تنها محدود به اینها نیست. مراکز تاریخی، موزه های متعدد، تالار تیاتر، کنسرت و … را نیز به لیست جاذبه های دیدنی این شهر اضافه کنید. این جاذبه ها باعث شده است که این شهر میزبان هتل ها و مراکز توریستی بسیاری باشد.

فروشگاه ها و مراکز خرید مدرن این شهر در کنار محله هایی قدیمی که خیابان های باریکش سنگفرش شده اند و دارای بازارهای محلی و انواع کافه و رستوران هستند در اصل تمامی سلایق و علایق گردشگران را از سراسر جهان پوشش می دهد.

جاذبه های گردشگری

قلعه لیماسول، موزه قبرس، موزه هنرهای فولک، موزه ارکولوجیکال، قلعه کولوسی، دریاچه نمک آکروتیری، ساحل داسوی، ساحل دولتی و ساحل لدیز مایل از جمله جاذبه های دیدنی و لذت بردنی این شهر محسوب می شوند و گردشگران می توانند با کوله باری از خاطرات خوش و دوربین هایی پر از عکس یادگاری به خانه های شان بازگردند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code