بلیط هواپیما

دیدنی های شهر گرانادا در اسپانیا

جاذبه های شهر گرانادا | Attractions of Granada

گرانادا یکی از شگفت انگیز ترین تاریخ ها و فرهنگ ها را در سراسر کشور اسپانیا دارد. همانطور که انتظار داشتید، جاذبه های شهر گرانادا و بناهای تاریخی آن بسیارند از قلعه الحمرا عالی و محله قدیمی موریشی آلباین، تا هنرهای خیابانی شگفت انگیز، کافه های بزرگ تاپاس و فستیوال های هیجان انگیز سالانه  گزینه های شما برای سرگرمی هستند. در ادامه با الی گشت به این شهر تاریخی سفر کنید تا از دیدنی های آن مطلع شویم.

قلعه الحمرا

قلعه الحمرا | Alhambra

مطالب مرتبط:
سفر به شهر تاریخی گرانادا در اسپانیا + ویدیو
راهنمای سفر به گرانادا در اسپانیا

ستاره اصلی جاذبه های شهر گرانادا قلعه الحمرا می باشد. این قلعه یکی از باشکوه ترین بناهای اسلامی جهان است که سبک و سیاق معماری آن شبیه به شمال آفریقا است. قسمت های مختلف آن در دوران های متفاوتی ساخته شده اند. این بنای فوق العاده دیدنی در منطقه تاریخی آندلس اسپانیا احداث شده است و ثبت آن در فهرست میراث جهانی یونسکو موجب شده که مورد توجه جوامع بین المللی و گردشگران خارجی قرار بگیرد. الحمرا به خاطر رنگ سرخ دیوارهای خارجی ‌اش که از آجر و خشت‌ های خشک شده در آفتاب ساخته شده‌ اند، به این نام مشهور شده است. این مجموعه تاریخی بین سال‌ های ۱۲۴۸ تا ۱۳۵۴ میلادی و در دوران حکومت الاحمر و خلفای جانشین او ساخته شده است.

بزرگترین حماسه زنده ای که در طول ۸۰۰ سالگ در جنوب اسپانیا تحت حکومت موریه بین قرن های هشتم و بیست و یکم دوام آورده است، این مجموعه گسترده ا است که در بالای دره دررو و بر فراز تپه احداث شده و قله های سیرا نوادا چشم انداز قلعه را شکل می دهند. این قلعه باستانی از سه بخش اصلی ساخته شده است، قصر سلطنتی، که مشهورترین بخش آن است و خودش به سه قسمت: بارگاه‌، شبستان و حرمسرا تقسیم شده است، بخش ‌های دیگر کاخ شامل باغ‌ های پلکانی و قلعه هستند.

از ویژگی‌های اصلی معماری این بنا درون گرایی آن است. در ساخت آن تزیینات درونی بسیار بیشتر از بیرونی مورد توجه قرار گرفته است. این کاخ باشکوه از بیرون مانند دژ است به رنگ قرمز بنا شده است اما هنگامی پا در درون آن می گذاریم متوجه جلال و جبروت آن می شویم. نقشه اصلی بنا نامنظم و گسترده، به طور عمده شامل دو حیاط مستطیل شکل عمود بر هم که هر یک به ردیف هایی از ورودیه ها و سرسراها و اتاق ها راه می ‌یابند.

آدرس: Alhambra, Calle Real de la Alhambra, Granada, Spain

شماره تماس: ۰۰۳۴۹۵۸۰۲۷۹۷۱

باغ های کارمن دلوس مارتیرز

باغ های کارمن دلوس مارتیرز | Carmen de los Martires Gardens

اگر تا بالای تپه رفتید تا از کاخ با شکوه الحمرا بازدید کنید بدون بازدید از باغ های کارمن دلوس مارتیرز پایین نیایید، چرا که یکی از سرسبزترین نقاط شهر است و جزو جاذبه های شهر گرانادا به حساب می آید. از آنجا که اکثریت بازدیدکنندگانی که به این جا می آیند مستقیما به دیدن الحمرا می روند  این پناهگاه دوست داشتنی با تخت گل ها ، حوضچه های کوچک و راه روهای پوشیده شده از برگش تبا مهمانان کمی تنها می ماند.

در فصل بهار و تابستان، آفتاب منطقه بسیار داغ است و علاوه بر چشم انداز فوق العاده زیبای گرانادا، خنکای مطبوع سایه های درختان نیز می تواند یکی از نکات مثبت این گردش باشد. یک برج افسانه ای در وسط این وادی اوجمرتفع قرار دارد. صعود از پلکان مارپیچی کوچک و تماشای باغ  گرانادا از آن بالا جزو یکی از رمانتیک ترین مناطق شهر به حساب می آید.

آدرس: Carmen de Los Martires Gardens, Calle de Antequera Alta, Granada, Spain

شماره تماس: ۰۰۳۴۹۵۸۸۴۹۱۰۳

قلعه الحمرا

ژنرالیف | Generalife

ژنرالیف تا جنّه العریف به معنی بهشت هنرمندان است. ژنرالیف در نزدیکی الحمرا، و شامل تعدادی باغ است که به‌عنوان قصر پادشاهان مغاربه استفاده می ‌شد. اگر دقیق تر به این مورد از جاذبه های شهر گرانادا بنگریم متوجه می شویم که به سبک و سیاق ایرانی ساخته شده است. هر چند این مکان فوق العاده برای چندین دهه به فراموشی سپرده شده بود اکنون دوباره به دوران باشکوه خود بازگشته است و یکی از دیدنی های کشور اسپانیا است. ساخت آن به قرن ۱۴ میلادی باز می گردد. شکل طراحی و معماری آن از جمله فضای سبز و درختکاری متقارن، فواره، استخرها و جویبارها نمونه بسیار دیدنی از سبک طراحی در شمال افریقا می باشد. مسیرهای باریک همراه که در امتداد آن گلدان های دلپذیر و حوضچه ها قرار داده شده است، ادامه می یابد، تا آنجا که میله های زیبا و دیوارهای سفید شده – که باغ های سبز کاخ را جدا می کنند – کاملا در آب منعکس می شوند.

یک خیابان بیرونی که از شمال و جنوب به سمت کلیسای فیلیپس متصل می شود، نمای زیبایی از محله قدیمی عرب Albaicin را نشان می دهد. در واقع، Albaicin خود یکی از چشمگیر ترین چشم انداز در شهرستان است که از برج ها و پنجره هاب الحمرا و ژنرالایف مشاهده می شود.

آدرس : Generalife, Alhambra, Granada, Spain

شماره تماس: ۰۰۳۴۹۵۸۰۲۷۹۷۱

کلیسای جامع گرانادا

کلیسای جامع گرانادا | Cathedral

در مرکز شهر قدیمی گرانادا، کلیسای بزرگ شهر ساخته شده است. کار بر روی این ساختمان با سبک گوتیک، رنسانس و باروک در سال ۱۵۱۸آغاز شده و ساخت آن بیش از ۱۸۰ سال طول کشید و به نحوی می توان گفت هنوز هم قسمت هایی از آن نیمه کاره مانده است. معماران هنرمندی پی در پی روی ساخت آن کار کرده اند: دو برج ۲۶۲ فوتی (۸۰ متر) در ابتدا برنامه ریزی شده بود و هنوز نیمی از آن ساخته نشده است. در این کلیسا از زیبایی های معماری داخلی آن لذت خواهید برد.

بیشتر مسیحی های سراسر دنیا برای عبادت و تجربه رسیدن به الوهیت به این کلیسا می آیند. قدمت کلیسای جامع گرانادا به سال ها پیش از میلاد مسیح بر می گردد. در آن زمان این کلیسا محلی برای آموزش دین و ارائه تعالیم مذهبی به شمار می رفت. این کلیسای جامع برای مردم اسپانیا از اهمیت بالایی برخوردار است و آن ها هزینه های زیادی را صرف تزیینات آن کرده اند تا این که امروز تبدیل به یکی از نمادهای جامع مسیحیت در اسپانیا شده است.

آدرس: Catedral de Granada, 5 Calle Gran Vía de Colón, Granada, Spain

شماره تماس: ۰۰۳۴۹۵۸۲۲۲۹۵۹

کاخ چارلز پنجم

کاخ چارلز پنجم | Charles V Palace

ساخت این بنای باشکوه در سال ۱۵۲۷ میلادی آغاز شد و تا سال ۱۹۳۷ به پایان رسید. هدف از ساخت آن داشتن دژی استوار و محکم در جوار کاخ الحمرا بود. معماری این مورد از شباهت بسیاری به کاخ الحمرا دارد در ضلع شرقی آن کلیسای سانتا ماریا احداث شده است. طرح اولیه آن بسیار منحصر به فرد است، بنای مربعی شکل با حیاط دایره ای شکل!

هنگامی از بالا آن را نظاره می کنیم مربعی را میبینیم که یک دایره را در دل خود جای داده است که این دایره در حقیقت حیاط اصلی ساختمان می باشد. ساخت این کاخ باشکوه مانند چند مورد دیگر از جاذبه های شهر گرانادا هرگز به پایان نرسید اما همواره بازدیدکنندگان زیادی دارد که هر سال از سراسر جهان برای تماشای آن می آیند.

آدرس: Charles V Palace, Alhambra, Granada, Spain

شماره تماس: ۰۰۳۴۹۵۸۵۶۳۵۰۸

منبع: theculturetrip.com

ممنوعیت استفاده از Segways برای گردشگران در بارسلونا
ممنوعیت استفاده از Segways برای گردشگران در بارسلونا
پارک گوئل کجاست؟
پارک گوئل کجاست؟
معرفی هتل ۴ ستاره ای سی گرن کاناریا در لاس پالماس
معرفی هتل ۴ ستاره ای سی گرن کاناریا در لاس پالماس
معرفی هتل بست وسترن پرمیر دانته بارسلونا | ۴ ستاره
معرفی هتل بست وسترن پرمیر دانته بارسلونا | ۴ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code