بلیط هواپیما

راهنمای سفر به گرانادا در اسپانیا

راهنمای مسافرتی گرانادا

گرانادا شهری با تاریخ طولانی که قدمت جاذبه های تاریخی اش به هزاران سال قبل برمی گردد. در گوشه گوشه شهر آثاری از موروهای مسلمان را می بینید که روزگاری در این شهر حکومت می کردند و حتی هنوز هم می شود ردپایی از فرهنگ آن ها را در اینجا پیدا کرد. الی گشت را همراهی کنید تا با راهنمای سفر به گرانادا آشنا شوید.

درون کاخ الحمراء.

درباره گرانادا

مطالب مرتبط:
سفر به اعماق تاریخ در گرانادای اسپانیا
خرج و مخارج در شهر گرانادای اسپانیا

گرانادا پایتخت استان گرانادا در اندلس اسپانیاست که در دامنه رشته کوه های سیرا نوادا قرار دارد. این شهردر ارتفاع ۷۳۸ متری سطح دریا قرار گرفته و فاصله اش تا ساحل دریای مدیترانه فقط یک ساعت رانندگی است. طبق سرشماری سال ۲۰۰۵ گرانادا با جمعیت حدود ۲۳۷ هزار نفر سیزدهمین شهر پرجمعیت اسپانیاست.

شهر

آب و هوای گرانادا

این شهر تابستان های گرم و خشک با متوسط دمای ۳۴ درجه سانتی گراد و زمستان های خنک و مرطوب با متوسط دمای ۱۳ درجه سانتی گراد دارد. بیشترین ریزش باران در ماه های نوامبر تا ژانویه (آبان تا دی) اتفاق می افتد.

فرودگاه گرانادا: نزدیک ترین فرودگاه به این شهر فرودگاه فدریکو گارسیا لورکا است.

جاذبه های گرانادا

کاخ الحمراء

گردشگران، شهر گرانادا را به کاخ الحمراء می شناسند که آخرین نسل از مسلمانان عرب آن را از خود به یادگار گذاشتند. با بازدید از این کاخ، معماری اسلامی و خیره کننده اش شما را تحت تاثیر هنر بینظیر مردم آن زمان قرار می دهد.  به این قلعه باشکوه که بروید چشم اندازهایی از شهر را می بینید که در هیچ جای دیگری نمونه اش پیدا نمی شود. برای بازدید از این کاخ معروف بلیط های کمی به فروش می رسد پس صبح زود خود را به این محل برسانید و قبل از شلوغی از زیبایی معماری این بنای باشکوه لذت ببرید.

الحمرا

کلیسای جامع گرانادا

با اولین نگاهی که به کلیسای جامع گرانادا بیندازید زیبایی دلفریبش چشمانتان را می گیرد. این کلیسا که زمان ساختش قرن ۱۶ ام است در معماریش از ترکیب زیبایی از رنگ سفید و طلایی  استفاده شده که به آن جلوه ای اسرار آمیز داده است. گرانادا این کلیسا را ساخت تا هم محلی برای عبادت مردمانش باشد و هم قدرت و ثروت خود را به رخ بکشد.

کلیسای جامع

عبادتگاه سن جرونیمو

اولین چیزی که در این عبادتگاه نظرتان را جلب می کند شیشه های رنگی ای است که زیبایی اش را صد چندان کرده است، در داخل این عبادتگاه نقاشی هایی به جای مانده که دیدنشان علاقمندان به هنر را حسابی سر ذوق می آورد.

هزینه های اقامت

هزینه اقامت در هتل و هاستل: شهر گرانادا هاستل های زیادی دارد که قیمت اقامت در آن ها نسبت به هتل ها خیلی ارزان تر و حدود شبی ۱۲ تا ۲۲ یورو ست. اگر اقامت در هتل راترجیح می دهید هزینه اقامت در هتلی دو تخته بین ۴۵ تا ۷۰ یورو است .

هاستل

هزینه غذا: تاپاس های این شهر خیلی معروفند برای خرید آن ها باید حدود ۶ تا ۱۳ یورو هزینه کنید و برای صرف غذا در رستوران معمولی هزینه حدود ۲۴ یورو می شود.

هزینه حمل  و نقل: قیمت کرایه سفر با اتوبوس حدود ۱٫۲۰ یورو است که برای کاهش هزینه ها می توانید با حدود ۱۰ تا ۲۰ یورو کارت مسافرتی بگیرید تا هزینه کرایه اتوبوس حدود ۳۰ درصد کم تر شود. خیلی از گردشگران در این شهر کوچک با حدود ۱۲ یورو دوچرخه کرایه و رفت و آمد لذت بخشی را تجربه می کنند.

غذاهای گرانادا

سوپ گازپاچو

سوپ سبزیجات بر پایه گوجه درست می شود و باید به صورت سرد سرو شود.

سوپ گازپاچو

پائیا

از غذاهای اصیل اسپانیا که ماده اصلی آن برنج است و با توجه به مواد مورد استفاده در آن انواع مختلفی دارد.

پائیا
شکم گردی در اسپانیا
شکم گردی در اسپانیا
با ایستادن در بالای این صخره ها سرگیجه می گیرید!
با ایستادن در بالای این صخره ها سرگیجه می گیرید!
معرفی هتل گتیکو بارسلونا | ۴ ستاره
معرفی هتل گتیکو بارسلونا | ۴ ستاره
چرا کاتالونیا می خواهد از اسپانیا جدا شود؟
چرا کاتالونیا می خواهد از اسپانیا جدا شود؟