بهترین جاذبه های طبیعی اندونزی، سرزمین امید

جاذبه های طبیعی اندونزی

اندونزی، مجمع الجزایری استوایی با جاذبه های فراوانی است که مقصدی محبوب برای همه نوع گردشگری محسوب می شود. جاذبه های طبیعی اندونزی آن هایی هستند که حسی فوق العاده را به شما منتقل کرده و کاری می کنند تا شما عاشق این کشور شوید. طبیعت اندونزی نقاط گوناگونی دارد که الی گشت در این متن به برخی از بهترین های آن، اشاره می کند. همراه ما باشید تا این ۱۰ جاذبه طبیعی در اندونزی را به اتفاق هم مرور کنیم.

کوه رینجانی | جاذبه های طبیعی اندونزی

راجا امپات | Raja Ampat

مطالب مرتبط:
راهنمای سفارت اندونزی و اخذ ویزای این کشور
راهنمای سفر به اندونزی
نکات ضروری هنگام سفر به بالی

جزایر رجا امپات حتی در یک گوهر گرمسیری وسیع با صدها جا برای لذت بردن از زیبایی های دریایی، هنوز هم از دیگران  برجسته تر است. راجا امپات حدودا ۱۰۰۰ جزیره کوچک دارد که منظره های آن بسیار خاص و متفاوت است. این سرزمین بکر پر از پرندگان اندمیک، گل های وحشی رنگارنگ و سایر حیوانات خانگی است. زیر دریا که برویم، حداقل ۵۰۰ گونه مرجان و ۱۴۰۰ نوع ماهی، از جمله کوسه-نهنگ، اسب دریائی ساحلی و غیره زندگی می کند که این محل را یکی از نقاط با ارزش ترین جهان برای غواصی تبدیل می کند.

راجا امپات

کوه برومو | Mount Bromo

کوه برومو یکی از توریستی ترین جاذبه های طبیعی اندونزی است و زمانی که طبیعت نفس گیر آن را ببینید، بدون شک دلیل آن را خواهید فهمید. این آتشفشان فعال در وسط دشتی به نام دریای شن (Segara Wedi)، همراه با چندین کوه دیگر قرار دارد. کوه برومو دارای به خاطر فوران های مکررش که منجر به یک چشم انداز کوهستانی خیره کننده از دود سولفور شده، یکی از صحنه های محبوب برای عکاسی از اندونزی است.

کوه برومو

دریاچه کلیموتو | Kelimutu Lake

این دریاچه آتشفشانی به دلیل رنگ های متغیرش بسیار معروف شده و در میان جاذبه های طبیعی اندونزی جای گرفته است. کلیموتو از ۳ دریاچه تشکیل شده که هر کدام رنگ مختص به خود را دارند و رنگ آن ها در طول سال، تغییر می کند؛ این رنگ ها از طیف های گوناگون سبز به سیاه و همچنین قرمز، قهوه ای و … هستند و آن هم به دلیل فعالیت های آتشفشانی است. محاسبه کرده اند که یکی از این دریاچه ها در طول قرن اخیر، ۴۴ بار تغییر رنگ داده است. هر بار که این اتفاق می افتد، مردم محلی مراسم معنوی خاصی را انجام می دهند که به ارواح گذشتگانشان برمی گردد.

دریاچه کلیموتو

دریاچه لابوان کرمین | Labuan Cermin

کرمین به معنای «آین» است که دقیقا زیبایی طبیعی این جاذبه را توصیف می کند. آب های کریستالی و شفاف این دریاچه به گونه ای هستند که کف دریاچه از بالا دیده می شود؛ شما نیازی به اسنورکلینگ یا هیچ تجهیزات دیگری ندارید! گردشگران این دریاچه می توانند قایقی اجاره کنند و سایه قایق را روی کف دریاچه ببنید و یا یک تیوپ اجاره کرده و با آن در لابوان کرمین شنا کنند. ویژگی معجزه آسای دیگر این دریاچه این است که آب کف آن شور است و آبی که در سطح قرار دارد، کاملا شیرین می باشد. با شنا زیر این دریاچه به راحتی متوجه تغییرات ماهیان موجود در آن می شوید.

دریاچه لابوان کرمین

جزیره کومودو | Komodo Island

این جزیره به عنوان زیستگاهی برای اژدهای کومودوی کنجکاو و باستانی شناخته می شود. جزیره کومودو چشم اندازی زیبا از تپه ها، پوشش های سرسبز، ساحل های عجیب و غریب و اقیانوس آبی روشن را همه با هم دارد. هر نقطه ای در این جزیره باشید، چیزی به شما هدیه داده می شود، از ساحل صورتی گرفته تا تپه هایی که چشم انداز بی نظیری از اقیانوس دارند، همگی شما را حیرت زده خواهد کرد.

جزیره کومودو

هرم کارستنس | Carstensz Pyramid

این قله بخشی به خاطر جذابیت صخره های سنگی جذابش، و بخشی از آن به دلیل منحصر به فرد بودن آن (یک کوه برفی در یک کشور استوایی که هرگز برف را در جای دیگری ندیده) بسیار معروف است. به عنوان بلندترین قله اندونزی که متعلق به کوه جایاویجایا در پاپوآ است، این قله در هفت قله جغرافیای جهان ثبت شده و مسافران طبیعت گرد را از سراسر جهان جذب می کند. چند صد متر پایینتر از این قله، ایدنبرگ، دریاچه ای مرموز واقع شده که خودش خشک می شود و دوباره خودش را از آب پر می کند و قوهای سیاه هر از چند گاهی در آن دیده می شوند.

هرم کارستنس

ساحل کلینگ کینگ | Kelingking Beach

این ساحل از سال ۲۰۰۳ مورد توجه قرار گرفت و طبیعت بکر و زیبایی دارد که عاشقش خواهید شد. چیزی که این ساحل را متمایز می کند، شبه جزیره ایست که انگار بخشی از ساحل را در آغوش کشیده است. ساحل کلینگ کینگ هم از پایین جذاب است و هم زمانی که آن را از بالا مشاهده می کنید. در اینجا می توانید سفره ماهی دیو را مشاهده کنید، در آب کم عمق آن شنا کرده و از غارهای اطراف آن بازدید کنید که خانه چلچله های دوست داشتنی هستند.

ساحل کلینگ کینگ

فلات دییِنگ | Dieng Plateau

این فلات تاریخی درست در بالای ابرها واقع شده و به گردشگران از بالا چشم انداز زیبایی از مزارع برنج، روستاهای جذاب و جنگل ارائه می دهد. این نقطه که از لحاظ تاریخی نیز اهمیت زیادی دارد، جایگاه مخروبه زیارتگاه های قدیمی است که در کنار طبیعت منحصر به فردش، ترکیب غیر قابل توصیفی از تاریخ و طبیعت را به نمایش می گذارد. علاوه بر این دو، فلات دیینگ جایی برای تماشای قومیت های محلی است که اگر خوش شانس باشید، در اینجا فستیوال و جشن های جالبی را نیز تجربه خواهید کرد.

فلات دییِنگ

آبشار کوبان سوو | Coban Sewu Waterfall

کوبان سوو که در زبان محلی به معنای «هزاران آبشار» است، یکی از جذاب ترین دیدنی های طبیعی در اندونزی محسوب می شود. آب شفاف و تمیزی که از صخره پایین می ریزد و رنگ سبز محیطی که انگار این صخره ها را تزیین کرده اند، همگی نشانه هایی برای جذابیت این آبشار هستند. کوبان سوو هم از بالا دیدنی است و هم شما می توانید به پایین آن آمده و در حوضچه آن شنا کنید.

آبشار کوبان سوو

کوه رینجانی | Mount Rinjani

رینجانی، دومین کوه آتشفشانی بلند و جاذبه های طبیعی اندونزی است که در جزیره زیبای لومبوک واقع شده است. در اطراف این کوه می توانید دیدنی های طبیع زیادی از جمله آبشارهای دوقلو و رودخانه های جاری را ببنید. اگر توانستید به قله صعود کنید، این مژده را به شما می دهیم که قرار است چشم انداز شگفت آوری از دریاچه سگارا اناک (Segara Anak) داشته باشید؛ یک دریاچه آتشفشانی که با آب های فیروزه ای پر شده است. عکس این کوه در ابتدای مطلب آورده شده است.

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد