۶ جاذبه گردشگری در طبیعت انگلستان

برترین جاذبه های طبیعی در انگلستان

The Needles، جزیره وایت، انگلستان

این سه تکه سنگ که از خط ساحلی جزیره وایت کمی جلوتر آماده اند، زمانی بخشی از ساحل بودند، ولی فرسایش آنها را از ساحل جدا کرده است. بهترین منظره از این صخره ها را می توانید از یک برج ویکتورایی ببینید که در نزدیکی این صخره ها وجود دارد. این برج با اهداف دفاعی در زمان های گذشته ساخته شده بود. در روزهایی که هوا صاف باشد،‌ منظره ی ساحل سنگی و آب دریا و رنگ آبی بی کران آسمان زیبایی خارق العاده ای را به این منطقه می بخشد.

Needles به معنی «چند سوزن»‌است. اما در واقع هیچ کدام از این ته سنگ ها شبیه به سوزن نیستند. این نام از ۲ دریانوردی می آید که در سال ۱۷۶۴ پس از گرفتار شدن در طوفان با این صخره ها برخورد کردند و مردند.

جاذبه های طبیعی انگلستان

صخره های مالهام، یورکشایر شمالی، انگللستان

پرتگاه منحنی مالهام که از سنگ های آهکی ساخته شده اند، در واقع یک پرتگاه بلند ۸۰ متری است که در اواخر عصر یخبندان و بر اثر آب شدن یخ ها ایجاد شد. در بالای این صخره ها هم یک پیاده رو آهکی است که بر اثر عقب نشینی یخچال های طبیعی شکل گرفته است. این مسیر اگرچه طبیعی است، ولی شباهت بسیار زیادی به مسیرهای سنگ فرش مخصوص پیاده روی دارد. به صورت کلی، مناظر بالای این صخره ها بسیار تماشایی هستند و مسیر بالای صخره ها هم برای ورزش و پیاده روی عالی هستند.

جالب است بدانید که بخش هایی از فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ ۱ هم در بالای این صخره ها فیلمبرداری شد.

جاذبه های طبیعی انگلستان

سواحل جوراسیک، Devon و Dorest شرقی، انگلستان

مطالب مرتبط:
به این ۷ دلیل هم که شده به انگلستان بروید!
چشمه ای در انگلستان که انسان ها را می بلعد!

سوال Devon و Dorest که با نام سواحل جوراسیک هم شناخته می شوند،‌ اولین جایی بودند که به عنوان یک میراث «طبیعی» جهانی ثبت شدند. آنچه این ساحل را خاص می سازد، این است که برآمدگی های صخره ای این ساحل نوعی مسیر «پیاده روی در تاریخ» را برای شما مهیا می کنند. به عبارت دیگر، با پیاده روی روی این سواحل شما از صخره های مربوط به دوره زمین شناختی تریاسه، جوراسیک و کرتاسه گذر می کنید. این سواحل در واقع ۱۸۵ میلیون سال از تاریخ کره زمین را در خود جای داده اند.

جاذبه های طبیعی انگلستان

دره چدار، سامرست، انگلستان

بزرگترین دره ی انگلستان حدود ۱ میلیون سال پیش بر اثر سیل های ناشی از آب شدن یخ ها ایجاد شد. چیزی که باقی مانده، دره ای با جداره های عمیق است که زمین های اطراف را به دو قسمت تقسیم می کند. اگر قصد پیاده روی روی صخره ها، صخره نوردی و بازدید از غارهای عجیب و غریب را دارید، به این منطقه سفر کنید. غارهای این منطقه سنگ هایی با شکل های عجیب و غریب دارند. قدیمی ترین اسلکت انسانی کشف شده در انگلستان که Cheddar Man نام دارد در یکی از غارهای این منطقه کشف شده است.

جاذبه های طبیعی انگلستان

صخره های هفت خواهر، ساسکس ، انگلستان

در شمال صخره های وایت چاک نماد تاریخ افتخار آمیز جزیره بریتانیا قرار گرفته است. یکی از جالب ترین آن ها سواحل تاریخی هفت خواهر هستند. از زمان های دور این صخره ها حملات بیگانگان به منطقه را دفع کرده و ورود ساکنان خود را به گرمی پذیرفته است.

جاذبه های طبیعی انگلستان

صخره های بریمهام، یورکشایر شمالی، انگلستان

اینجا در واقع مجموعه ای از سنگ هایی است که به طرز عجیبی روی زمین قرار گرفته اند و تعادل خود را همچنان هم حفظ کرده اند. این سنگ ها برای قرن ها است که بازدیدکنندگان را سرگرم می کنند. ماسه سنگ های ریز در گذر زمان این سنگ ها را فرسایش داده و به این شکل در آورده اند. مردم بر اساس شکل های ظاهری این صخره ها، اسم های مختلفی هم به آنها داده اند. لازم به ذکر است که در تمام طول سال می توانید از این مجموعه بازدید کنید.

جاذبه های طبیعی انگلستان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد