بلیط هواپیما

با عجایب طبیعی هند آشنا شوید

برخی از جاذبه های طبیعی و عجیب در هند

هندوستان کشوری است با تنوع اقلیمی فراوان و عجایب طبیعی متنوع. طبیعت هندوستان بسیار بکر و اسرار آمیز است. در واقع هندوستان بهترین مقصد شما برای کسب تجربیات سورئال خواهد بود. الی گشت شما را به برخی از عجایب طبیعی هندوستان خواهد برد که مطمئناً‌ از دیدن آن‌ها شگفت زده خواهید شد.

جاذبه های طبیعی هند

تپه مغناطیسی

این تپه در Ladakh واقع شده است. تپه مغناطیسی یکی از عجایب طبیعی هندوستان است که در آن توهم شما باعث می‌شود قوانین جاذبه نقض شوند. این تپه را با نام «تپه‌ی جاذبه» هم می‌شناسند،‌ چراکه وسایل نقلیه را به سمت بالا می‌کشد. البته در حقیقت کشش ای در کار نیست و این فقط یک خطای دید است. هرساله گردشگران زیادی به این منطقه می آیند و سرگرم و شگفت زده می شوند.

جاذبه های طبیعی هند

دریاچه لونار

یکی دیگر از جاذبه های طبیعی هند دریاچه لونار است. این دریاچه در منطقه بولدهانا در ایالت مهاراشترا قرار دارد. دریاچه لونار یکی دیگر از عجایب طبیعی هندوستان است که توسط یک برخورد یک شهاب سنگ ایجاد شده است. این دریاچه یکی از بهترین هدایای طبیعت به انسان در هندوستان است. اطراف این دریاچه مناظر بسیار زیادیی وجود دارد. یکی دیگر از عجایب مربوط به این دریاچه این است که در آن واحد هم اسیدی و هم قلیایی است و این امر دانشمندان مختلف از گوشه و کنار دنیا را ترغیب به بازدید از آن می‌کند.

جاذبه های طبیعی هند

آبشار Dudhsagar

این آبشار یکی از بکر ترین نقاط کوه های گهات غربی است. همانطور که از نامش پیداست، فرود آب از آن مانند موج‌های شیر است که از کوه پایین می‌ریزند. ترجمه تحت الفظی آن می‌شود «دریایی از شیر». این آبشار و محیط اطراف آن سراسر زیبایی و جذابیت هستند. این آبشار بلند و پر آب هم گردشگران عاشق طبیعت و ماجراجو زیادی را جذب خود می‌کند.

جاذبه های طبیعی هند

دریاچه شناور هند

این دریاچه در ۵۴ کیلومتری شهر ایمفال قرار گرفته است. دریاچه کوکتاک یکی دیگر از عجایب طبیعی در هندوستان است. در این دریاچه که به طرزی باور نکردنی زیبا است، شما می‌توانید تنها جزایر شناور دنیا را مشاهده کنید که Phumdis نام دارند. کوکتاک بزرگترین پارک شناور دنیا را هم دارد که پارک ملی کیبول لامجاو نام دارد.

جاذبه های طبیعی هند

دره‌ی گل‌ها

برای بازدیدکنندگان دره‌ی گل ها چیزی شبیه به بهشت است. شهرت این منطقه به خاطر گل‌های عجیب و غریب آن و برخی گونه‌های در حال انقراض آن است. دره‌ی گل ها خیلی بزرگ و متنوع است و زیباییش وصف نشدنی است.

جاذبه های طبیعی هند

سنگ‌های مرمر

این جاذبه طبیعی هند در شهر جبال‌پور وجود دارد و خیلی هم معروف است. این سنگ ها در زیر آفتاب سوسو میزنند و در زیر نور ماه هم درخشان هستند. این سنگ ها و منطقه یکی از جاذبه‌های اصلی برای گردشگران است.  سنگ های مرمر این منطقه در مسیر رودخانه ی نارمادا قرار گرفته اند، رودخانه ای که ۳ کیلومتر طول دارد.

جاذبه های طبیعی هند

غارهای بورا

غارهای بورا هم از جاذبه های طبیعی هند هستند. این غار در کوه های انانتاگیری و در ایالت آندرا پرادش هندوستان قرار گرفته است. فاصله این غارها با شهر ویساکاپاتنام حدود ۹۰ کیلومتر است. غارهای بورا یکی از نمونه های طبیعی هستند که همچنان در حال تغییر و شکل گیری می‌ باشند. این غارهای آهکی از سازه‌ های استالاگمیت و استالکتیت مختلفی ساخته شده اند. زیباترین نقاط این غار توسط ۶۳ لامپ در درون غار نورپردازی شده اند.

Borra-caves4_vzg

پل های زنده و طبیعی

این پل ها در یکی از غربی‌ترین نقاط کره ی زمین قرار گرفته اند و نمونه ای بارز از عجایب طبیعت در هند هستند. این منطقه به خاطر پل‌های طبیعی و زنده ی خود معروف است که همچنان هم در حال رشد هستند و برخی از آن‌ها حدود ۵۰۰ سال عمر دارند. این پل ها بر اثر رشد شاخه و برگ درختان و درهم تنیده شدن آن ها ایجاد شده اند.

جاذبه های طبیعی هند
یک دوچرخه سواری هیجان انگیز در بالی
یک دوچرخه سواری هیجان انگیز در بالی
بهترین جزایر اروپایی برای سفرهای تابستانی کدامند؟
بهترین جزایر اروپایی برای سفرهای تابستانی کدامند؟
با شگفتی های طبیعی آسیا آشنا شوید
با شگفتی های طبیعی آسیا آشنا شوید
زیباترین مزرعه های گل در جهان
زیباترین مزرعه های گل در جهان