جاذبه های طبیعی و فرهنگی وین

جاذبه های وین، اتریش

از کاخ هابسبورگ گرفته  تا جاذبه های  فوق العاده ای که دیدن وین، به هر مسافری می دهد به همراه خلوت با طبیع بکر آن، شاید هزاران راه نرفته برای هر مسافری باشد که می خواهد سفری خاص را تجربه کند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم، مروری بر لیستی از تجارب منحصر به فرد از سفر به وین ،پایتخت اتریش داشته باشیم :

جاذبه های وین

 بزرگراه گروسگلوکنر(Grossglockner) که منتهی به کوه های آلپ است.

مطالب مرتبط:
جاذبه های گردشگری کوه تاراناکی
جاذبه های گردشگری زنگبار تانزانیا

این قصر تاریخی در پایان قرن ۱۷، برای امپراتور لئوپولد توسط یوهان برنارد فیشر فون ارلاک، در وین طراحی و ساخته شد. البته امپراتور این قصر را به عنوان اقامتگاه شکاری برای پسرش پرنس جوزف ساخت، اما به مرور این قصر در قرن ۱۸ میلادی تبدیل به یک اقامتگاه دائمی با به بیانی بهتر، قصر امپراطوری تبدیل شد. برای بازدید از وین، حتما رفتن به اقامتگاه سابق تابستانی خاندان هابسبورگ، باغ های زیبا، چشمه ها، تپه های زیبا و قدیمی ترین باغ وحش اروپا را در برنامه ای خود لحاظ کنید.

جاذبه های گردشگری وین

بلوار رینگستراس(Ringstrasse)

امپراتور فرانتس جوزف در سال ۱۸۵۷ با گفتن جمله ی : “این نتیجه ی اراده ی من است… ” دستور ساخت بلوار رینگستراس را در کنار ساختمان های اپرا ی دولتی و موزه های مختلف داد. شهروندان ثروتمند هم یکی پس از دیگری در ساختن قصرهای باشکوه در کنار این بلوار از هم دیگر پیشی گرفتند و این گونه شاهکار هنری رینگستراس به وجود آمد. البته باید اضافه کنیم که تنها ساختمان های مهم کاخ ها نیستند و پارلمان، تالار و داشگاه، موزه هنر کاربردی،و ساختمان بورس اوراق بهادار نیز در جوار این بلوارد درنیمه ی دوم  قرن ۱۹، ساخته شده اند.

بلوار ریگرتاس وین

قصر شونبرون(schönbrunn palace)

این قصر تاریخی در پایان قرن ۱۷، برای امپراتور لئوپولد توسط یوهان برنارد فیشر فون ارلاک، در وین طراحی و ساخته شد. البته امپراتور این قصر را به عنوان اقامتگاه شکاری برای پسرش پرنس جوزف ساخت، اما به مرور این قصر در قرن ۱۸ میلادی تبدیل به یک اقامتگاه دائمی با به بیانی بهتر، قصر امپراطوری تبدیل شد. برای بازدید از وین، حتما رفتن به اقامتگاه سابق تابستانی خاندان هابسبورگ، باغ های زیبا، چشمه ها، تپه های زیبا و قدیمی ترین باغ وحش اروپا را در برنامه ای خود لحاظ کنید.

اسکی در کوه های آلپ

 چشمه های آب گرم

۱۵۰ سال پیش، اتریشی ها اقدام به استفاده از چشمه های آب گرم کردند و از خواص آن برای سلامتی قلب و عروق  و قدرت شفابخش آن برای بسیاری از بیماری ها بهره می بردند. امروزه این چشمه های آب گرم هنوز هم وجود دارد و گردشگران بسیاری از آبگرم های حرارتی اتریش استفاده کرده و لذت می برند.

رشته کوه های آلپ

سالزکامرگوت(Salzkammergut)

منطقه ای تماشایی از دریاچه های آلپ و سوبالپاین است که با دره هایی زیبا، احاطه شده است. بخش بزرگی از منطقه، بیابانی دور افتاده است که برای کسانی که می خواهند آرامشی خالص را تجربه کنند بسیار مناسب است. آب های شیشه ای و آبی این منطقه، فرصتی منحصر به فرد برای قایقرانی، شنا، ماهیگیری و یا نشستن و لذت بردن فراهم می سازد.این منطقه، یکی از مناطق پر رفت و آمد اتریش محسوب می شود و به معنای واقعی کلمه، یکی از با ارزش ترین املاکی است که از خاندان سلطنتی هابسبورگ، به جای مانده است.

موزه ماک(MAK)

این موزه که آثار هنرهای تزئینی و کابردی را به نمایش میگذارد، علاوه بر گرایش سنتی به هنر و طراحی تزئینی، بر هنرهای معماری ومعاصر نیز تمرکز دارد، در وین واقع شده است.

موزه وین

 ساچرتورت(Sachertorte)

یک نوع کیک شکلاتی است که توسط فرانتس ساچر در سال ۱۸۳۲ برای شاهزاده ونزل فون متریچ، برای اولین بار پخته شد. این کیک یکی از معروف ترین محصولات آشپزی در شهر وین اتریش است. و اما داستان جالب پختن این کیک این است که سرآشپز مخصوص شاهزاده، به علت بیماری نتوانست برای مهمانی شاهزاده خودش را به آشپزخانه ی دربار برساند و این وظیفه ی خطیر را به شاگردش فرانتس ساچر می  سپارد که از قضا، سال دوم حضورش در آشپزخانه دربار را می گذراند. کیکی که آن شب ساچر جوان پخت، با این که کیکی عجیب و در عین حال نو در غذاهای دربار بود ولی آنچنان که باید و شاید مورد توجه مهمانان و شاهزاده قرار نگرفت ولی سال ها بعد پسر بزرگش، ادوارد که او ه مآشپز شده بود، دستور پخت این کیک را بهبود بخشید و کیکی را درست کرد که امروزه جز لیست بهترین تجربه ها در بازدید از شهر اتریش است. این کیک آنقدر خوش طعم است که در هر تکه از این کیک شکلات خالص و خوش طعم وجود دارد که حسی خاص و اصیل را به شما منتقل می شود.

کیک ساچرتورت وینی

توپ وینی

یک رویداد سالانه اجتماعی که در ظهر چهارشنبه (یکی از تعطیلات مذهبی اتریش)، در ساختمان اپرای دولتی وین برگزار می شود. این رویداد به همراه کنسرت سال نو، یکی از رویداد های برجسته ی اتریش است. این رسم در شهر نیویورک و در بودا پست نیز وجود دارد اما به توپ وینی مرتبط نیستند.

قلعه ی هوهن سالزبورگ(Hohensalzburg)

بسیاری از کنسرت های کلاسیک شبانه در محوطه ی این قلعه ی شاهزاده نشین با چشم اندازی فوق العاده صورت می گیرد. این قلعه، چهره ای واقعی به نمای شهر بخشیده است و شما می توانید در پشت دیواراهای صخه ای این قلعه چیزهای هیجان انگیزی را ببینید و تجربه کنید.

قلعه سالزبورگ، وین

هافبیبلیوتک(Hofbibliothek)

بزرگترین کتابخانه ی اتریش است که به عبارتی کتابخانه ی ملی اتریش نیز هست و در خود میلیون ها کتاب را جای داده است. این کتابخانه در قصر هافبورگ در وین واقع شده است. این کتابخانه هم به دست خاندان هابسبورگ تاسیس شده و دارای ۴ موزه و مجموعه های متعدد دیگر است.

کتابخانه وین

کیتزبوهل (Kitzbühel)

این روستای قرون وسطایی، یکی از بهترین مکان ها برای اسکی است و بسیاری از مسابقات بزرگ اسکی و آلپاین در این این منطقه برگزار می شود.

منبع:fodors.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد