۷ مورد از بهترین جاذبه های گردشگری کرایست چرچ در نیوزلند

جاذبه های گردشگری کرایست چرچ | Christchurch Attractions

شهر کرایست چرچ بزرگ ترین شهر در جزیره جنوبی نیوزلند است و بیش از سایر شهرهای نیوزلند تحت تاثیر فرهنگ انگلیسی قرار گرفته است. این شهر با دیدنی های فراوانی که دارد یکی از مقاصد اصلی گردشگران در سفر به نیوزلند است. در این مطلب می خواهیم در مورد جاذبه های گردشگری کرایست چرچ صحبت کنیم و ۷ مورد از بهترین دیدنی های شهر را به شما معرفی کنیم . در سفر به نیوزلند و شهر کرایست چرچ می توانید بازدید از این جاذبه ها را در اولویت برنامه هایتان قرار بدهید. با الی گشت همراه باشید.

جاذبه های گردشگری کرایست چرچ

۱- باغ های گیاهشناسی | Botanic Gardens

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به نیوزلند
معرفی فرودگاه اوکلند نیوزلند
نکات ضروری و مهم سفر به نیوزلند

در سال ۱۸۶۳ به مناسبت ازدواج شاهزاده آلبرت با پرنسس الکساندرا دانمارک یک درخت بلوط انگلیسی در این باغ ها کاشته شد و از آن زمان باغ های گیاهشناسی کرایست چرچ به اصلی ترین جاذبه شهر تبدیل شده اند. این باغ ها در غرب شهر قرار دارند و گونه های خاص و بومی نیوزلند را در معرض نمایش قرار می دهند. در این باغ ها طیف بسیار متنوعی از گل ها، گیاهان و درختان بومی نیوزلند وجود دارد که مطمئنا برای بازدیدکنندگان بسیار جذاب خواهد بود. فضای سرسبز این باغ ها می تواند یک روز لذتبخش و خاطره انگیز را برای شما رقم بزند.

  • آدرس: Christchurch Botanic Gardens, Christchurch Central, Christchurch 8013, New Zealand
باغ های گیاهشناسی کرایست چرچ

۲- رودخانه اِیون | The Avon River

رودخانه ایون با بیش از ۱۴ کیلومتر طول از وسط شهر کرایست چرچ عبور می کند و در نهایت به اقیانوس آرام می ریزد. این رود با نام مائوری اش یعنی اوتاکارو (Ōtākaro) هم شناخته می شود که به معنی «محل بازی» است.اهالی کرایست چرچ به وجود این رود بسیار افتخار می کنند و آن را یکی از سرمایه های شهرشان می دانند. رود ایون در سرتاسر شهر جریان دارد و بخشی از باغ های گیاهشناسی کرایست چرچ نیز محسوب می شود.  قایق سواری در طول رودخانه یکی از مهم ترین جاذبه های این منطقه است و طرفداران بسیاری دارد. همچنان که در طول رودخانه جلو می روید می توانید از مناظر طبیعی فوق العاده زیبا و همین طور مناطق شهری مختلف عبور کنید. راهنمایان تور معمولا اطلاعات مفیدی در مورد مکان های مختلف به شما می دهند.

رود ایون کرایست چرچ

۳- پل یادبود | The Bridge of Remembrance

پل یادبود یکی از دو بنای مهم است که در یادبود جنگ ساخته شده است. این پل بر فراز رود ایون ساخته شده و مناطق آکسفورد و کمبریج را به خیابان کشل متصل می کند. پل یادبود در سال ۱۹۲۴ و برای گرامیداشت یاد و خاطره کشته شدگان در جنگ جهانی اول افتتاح شد. در سال ۲۰۱۳ این پل برای پاره ای از تعمیرات بسته شد و سرانجام پس از ۳ سال دوباره در سال ۲۰۱۶ به روی عموم بازگشایی شد و از آن زمان یکی از جاذبه های گردشگری کرایست چرچ بوده است.

بنای یادبود کرایست چرچ

 ۴- کلیسای جامع کاردبورد | The Cardboard Cathedral

دو زلزله بسیار شدید و ویرانگر دو بار در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ در شهر کرایست چرچ اتفاق افتاده اند و خسارات زیادی به جا گذاشتند. یکی از این خسارات نابودی یکی از ساختمان های نمادین شهر کرایست پرچ و همین طور نیوزلند بود: کلیسای جامع کرایست چرچ! این کلیسا با معماری گوتیم زیبایی که داشت در اواخر قرن نوزده ساخته شده بود و یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری کرایست چرچ محسوب می شد. متاسفانه این بنای بی نظیر در جریان زلزله سال ۲۰۱۱ آسیب جدی دید که در نهایت به تخریب آن منجر شد. این اتفاق ضایعه دردناکی برای شهر کرایست چرچ محسوب می شد و اقدامات جدی برای بازسازی و مرمت این کلیسا آغاز شد. کلیسای جامع کاردبورد توسط شیگرو بان (Shigeru Ban) طراحی شد تا جایگزین موقتی برای کلیسای جامع شهر باشد که در زلزله ویران شده بود. این کلیسای مدرن در واقع یک خانه بوده است که با یک معماری مدرن و آوانگارد به کلیسا تبدیل شده است. کلیسای کاردبورد در سال ۲۰۱۳ به روی عموم مردم بازگشایی شد و با نمای جالبی که دارد به سرعت به یکی از جاذبه های گردشگری کرایست چرچ تبدیل شد.

  • ساعات بازدید در تابستان: ۹ صبح تا ۷ بعدازظهر
  • ساعات بازدید در زمستان: ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر
  • آدرس: Christchurch Transitional Cathedral, 234 Hereford St, Christchurch 8011, New Zealand,
کلیسای جامع کرایست چرچ

۵- برج ساعت ویکتوریا | Victoria Clock Tower

برج ساعت ویکتوریا هم یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر کرایست چرچ است. این پل توسط بنجامین منتفورت و تحت نظارت شورای استانداری کانتربری طراحی و ساخته شده است. این برج در سال ۱۸۶۰ در انگلستان ساخته شد و به طور موقت در ساختمان های شورا نصب شد تا اینکه سرانجام به یادبودی برای جشن الماس ملکه الیزابت تبدیل شد. این برج در سال ۱۹۰۳ باردیگر به خیابان ویکتوریا منتقل شد و از آن زمان تاکنون در همین مکان باقی مانده است.

۶- تراموا قدیمی کرایست چرچ | Christchurch Tramway

ترامواهای قدیمی امروزه به یکی از دیدنی ها شهرهای مختلف تبدیل شده اند. بسیاری از ما در سفر به استانبول تراموا قرمز و مشهور خیابان استقلال را دیده ایم. در شهر کرایست چرچ هم چنین تراموایی وجود دارد و یکی از جاذبه های گردشگری کرایست چرچ محسوب می شود. این تراموا مسافران را به تماشای بهترین مکان ها و جاذبه های شهر می برد. بلیط یک روزه تراموا به بازدیدکنندگان اجازه می دهد هرکجا که خواستند از تراموا پیاده شوند یا دوباره سوار شوند. بنابراین می توان در طول مسیر هرکجا که به نظرتان جالب آمد پیاده شوید و پس از مدتی دوباره سوار شوید.

تراموا کرایست چرچ

۷- ساحل سامنر | Sumner Beach

ساحل سامنر در بین اهالی کرایست چرچ بسیار پرطرفدار و محبوب است و اکثر افراد برای لذت بردن از آفتاب و شنا کردن به این ساحل می روند. ساحل سامنر در فاصله ۱۰ کیلومتری جنوب غربی شهر کرایست چرچ قرار دارد و تا غار سنگی و همین طور سواحل تیلور و اسکاربورگ امتداد پیدا می کند. این ساحل بسیار زیباست و با ساحل شنی و آفتاب درخشانی که دارد فضایی آرام و دلنشین برای استراحت به وجود آورده است.

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد