بلیط هواپیما

جالب ترین وسایل نقلیه دور دنیا

هر کشوری چه وسایل نقلیه ای دارد؟

تفاوت های فرهنگی یک کشور با کشورهای دیگر باعث شده تا در هر منطقه ای از دنیا یک نوع وسیله ی  نقلیه رواج داشته باشد. بعضی از این وسایل نقلیه خنده دار و شبیه نقاشی های دوران کودکیمان هستند! و بعضی را هم فقط در نقاط خاصی از دنیا می توان پیدا کرد. همین باعث شده تا این موضوع برای ما که در ایران زندگی می کنیم، جذاب باشد و به همین دلیل الی گشت بر آن شد تا مطلبی از جالب ترین وسایل نقلیه دنیا دنیا را برای شما تهیه کند. با هم سری به دور دنیا برای دیدن این جالب ترین وسایل می زنیم:

مطالب مرتبط:
تصاویری جالب از سواحلی با شن هایی به رنگ سیاه
۱۵ حقیقت جالب از آفریقای جنوبی

جیپنی در فیلیپین

بعد از پایان جنگ جهانی دوم، آمریکایی ها اتوبوس های به نام جپنی را که استفاد کرده بودند به محله های فیلیپین انتقال دادند و از همان زمان بود که استفاده از آنها در خیابان ها، رایج شد. البته این وسایل خاص خیلی به شکل قدیم حفظ نشده اند و مردم محلی در آن ها تغییراتی داده اند که باعث شده کمی متفاوت تر از گذشته باشند و شکل جدید بگیرند.

اتوبوس مرغی در پاناما

این اتوبوس های معروف، در آمریکا به عنوان سرویس مدارس استفاده می شوند و به شکل های خاصی تزیین می شوند. اما چرا به آن اتوبوس مرغی می گویند در حالیکه هیچ شباهتی به مرغ ندارد؟ در واقع در گذشته از این اتوبوس ها برای جا به جایی مرغ ها استفاده می کرده اند.

اتوبوس مرغی پاناما

چپوا اکسپرس در اکوادور

اینها همان اتوبوس های قدیمی در آمریکای لاتین هستند که حالا مردم روی آنها کمی تغییر داده اند و این اتوبوس ها، روی ریل حرکت می کنند. یکی از هیجان انگیزترین و پر طرفدارترین وسایل نقلیه ی این کشور که توریست ها عاشق سوار شدن روی آن هستند، چپوا اکسپرس است.

چپوا اکسپرس در اکوادور

سورتمه در آلاسکا و نروژ

یکی از به نام ترین روش های حمل و نقل و جابه جایی روی جاده های یخی، سورتمه هایی اند که توسط سگ یا گرگ هایی کشیده می شوند. سورتمه سواری بسیار لذت بخش است و توریست هایی که به مناطق گفته شده سفر می کنند، برای سوار شدن روی آن ها، لحظه شماری می کنند.

سورتمه مونت در مادیرا

این یکی واقعا عجیب غریب است! سورتمه مونت یکی از بامزه ترین و پر شورترین وسایل حمل و نقل در جهان است و متشکل از یک سورتمه ی چوبی است که باز هم روی آن تغییراتی داده شده تا بتواند به راحتی روی آسفالت کشیده و لیز بخورد. در پشت سورتمه، ۲ نفر که راننده های آن هستند سوار می شوند تا کنترل آن را داشته باشند. تاریخچه ی ابداع سورتمه مونت به قرن نوزدهم می رسد که یکی از بهترین راه ها برای پایین رفتن از شیب های تند بود. این وسیله ی نقلیه دارای سرعت ۵۰ کیلومتر در ساعت است اما آیا به نظرتان می تواند حریف شیب های سر بالا شود؟

 جوگاد در هند

جوگاد وسیله ای برای حمل و نقل در شمال هند است که در همان ابتدا باید بگوییم هیچ امنیتی ندارد اما بسیار ارزان است. جوگاد درواقع یک ۳ چرخه یا ۴ چرخه ی خاص است که می تواند در هر مسیر بین ۱۲ تا ۱۵ نفر را حمل کند.

جوگاد در هند

معرفی برخی از جاذبه های گردشگری شهرستان بابل
معرفی برخی از جاذبه های گردشگری شهرستان بابل
سانتیاگو، قلعه ای اسپانیایی در فیلیپین
سانتیاگو، قلعه ای اسپانیایی در فیلیپین
دوست داشتنی ترین شهرهای جهان
دوست داشتنی ترین شهرهای جهان
کلیسای جامع مالاگا، بنای ۵۰۰ ساله اما نیمه کاره اسپانیایی
کلیسای جامع مالاگا، بنای ۵۰۰ ساله اما نیمه کاره اسپانیایی