در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ چه هواپیماهایی روانه بازار خواهند شد؟

جدیدترین هواپیماها در شرکت های هواپیمایی

امسال و سال آینده برای ایرلاین های خارجی سال پرباری خواهد بود چرا که جدیدترین هواپیماها در شرکت های هواپیمایی در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ روانه بازار و صنعت هواپیمایی می شود. مسافران کشورهای اروپایی و دیگر قاره ها (منظور طرفداران مسافرت های هوایی است) در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ تجربه جدیدی را خواهند داشت. آن ها می توانند با هواپیماهای جدید خطوط هوایی پرواز کنند. ردیابی مسیر حرکت و تجربه پرواز جدید در فرودگاه را از سر خواهند گذراند. تولید کنندگان مختلفی در حال ساخت هواپیماهای پیشرفته مسافربری هستند که احتمالا در خانواده Airliner به زودی معرفی خواهند شد و بعضی از آن ها برای این بخش ها، بسیار شبیه به Comac C919 و First MC 21 هستند. اما این رقابت بین دو شرکت ساخت هواپیما ایرباس Airbus و بوئینگ Boeing خواهد بود. شرکت های هواپیمایی آینده گزینه بیشتری برای انتخاب انواع هواپیماها و نسخه های جدیدتری برای خدمات حمل و نقل مسافران خود، خواهند داشت. همچنین این موضوع باعث تغییرات بزرگی در بازار هواپیمایی در کشورهای مختلف می شود. در این مطلب الی گشت، به معرفی اجمالی جدیدترین هواپیماها در شرکت های هواپیمایی که احتمالا در سال آینده معرفی خواهند شد می پردازیم.

جدیدترین هواپیماها- ایرباس

کوماک سی ۹۱۹، چین | Comac C919 – China

مطالب مرتبط:
با نسل جدید هواپیماهای غول پیکر ایرباس آشنا شوید، هواپیمای belluga XL
نروژ به زودی هواپیماهای برقی خواهد داشت
ساخت جدیدترین هواپیمای بوئینگ با بال های تاشو!

این نوع هواپیما یک هواپیما کوچک-متوسط با هواپیما مسافربری دارای بدنه ای کوچک است که می تواند کاملا ادعای بومی بودن کند. از جدیدترین هواپیماها در صنعت هوایی است و تماما در کشور چین ساخته شده که صنعتی کاملا متکی به خود کشور چین دارد. این هواپیما که کاملا پروازهایی با کلاس اکونومی برگزار می کند حدود ۱۶۸ صندلی داشته و در قسمت مختلط ۱۵۶ صندلی برای مسافران در نظر گرفته است. طرح پایه و اولیه این هواپیما به گونه ای طراحی شده است که بتواند محدوده ای به اندازه ۴ هزار و ۷۵ کیلومتر را بدون هیچ مشکل و با یک بار پر کردن باک بنزین طی کند. نمونه ابتدایی این هواپیما در بین سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ معرفی و روانه بازار می شود.

جدیدترین هواپیماها در چین

میتسوبیشی رجینال جت، ژاپن | Mitsubishi Regional Jet – Japan

میتسوبیشی رجینال جت یا به طور خلاصه ام آر جی MRJ یک هواپیمای دو موتوره در بین جدیدترین هواپیماها با نام منطقه ای است که می تواند تعداد ۷۰ تا ۹۰ مسافر را جا به جا کند و توسط شرکت هواپیمایی میتسوبیشی روانه بازار خواهد شد. این هواپیما توسط شرکت هواپیمایی میتسوبیشی ساخته شده اما از سهامداران آن که بیشترین سهم را در ساخت این هواپیما دارند می توان به شرکت تویوتا موتور Toyota Motor Corporation اشاره کرد. همچنین شرکت فوجی هوی Fuji Heavy Industries در طراحی آن نقش داشته است. این هواپیما اولین هواپیمای طراحی شده توسط کشور ژاپن است که بعد از هواپیمای ان ای ام سی NAMC در دهه ۱۹۶۰ (هواپیمایی که اکنون از بین رفته است) ساخته شده است. اولین پرواز این هواپیما در سال ۲۰۱۵ انجام گرفت و سازندگان آن با ۵ سال تاخیر هواپیمای میتسوبیشی رجینال جت را در سال ۲۰۲۰ برای کار آماده خواهند کرد.

جدیدترین هواپیماها در ژاپن

ام سی ۲۱، روسیه | MC 21 – Russia

اولین هواپیمای این رده با نام ام سی ۲۱-۳۰۰ بود که در تاریخ ۸ ژوئن سال ۲۰۱۶ روانه بازار هواپیماهای مسافربری شد و اولین پرواز خود را در تاریخ ۲۸ ماه می سال ۲۰۱۷ انجام داد. این هواپیما باله هایی داشت که با فناوری های جدید و پلیمرهای ضد آب فیبرهای کربن ساخته شده بود و دارای پره های با قدرت ۱۰۰۰ مارک پرات و ویتنی Pratt & Whitney PW1000G تقویت شده بود. توربین هایی که قدرتی به اندازه ۱۴ PD دارند. این هواپیما ظرفیتی به اندازه ۱۳۲ تا ۱۶۳ مسافر را در دو کلاس پروازی دارد و می تواند تا ۱۶۵-۲۱۱ مسافر، ظرفیت خود را ارتقا دهد. همچنین می تواند بین ۶ هزار تا ۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر محدوده پروازی داشته باشد.

هواپیمای ام سی روسیه

بوئینگ ۷۳۷ مکس – ۹ | Boeing 737 Max – ۹

اولین پرواز این هواپیما آخرین مرحله آزمایشی بوئینگ ۷۳۷ مکس- ۹ بود که انجام شد. این هواپیما آخرین تست آزمایشی خود را در اولین پرواز محموله ارسالی خود در سال ۲۰۱۸ با موفقیت انجام داد. در اولین پرواز، گروه های پرواز، آزمایشات مربوط به کنترل پرواز، سیستم ها و قابلیت های حمل و نقل را انجام دادند. هواپیمای ۷۳۷ مکس از جدیدترین هواپیماها در بین هواپیماهای بوئینگ به حساب می آید.

بوئینگ دریم لاینر

بوئینگ ۷۳۷ مکس ۱۰ | Boeing 737 Max 10

این هواپیما قرار است که پرسودترین هواپیما در ایرلاین ها باشد. هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۱۰ بدنه ای دارای تنها یک راهرو میانی است که کمترین قیمت برای پروازها را برای مسافران ارائه می دهد. این هواپیما در بین بوئینگ ها کمترین قیمت را برای صندلی هایش در نظر گرفته است. همانند دیگر بوئینگ های جدید دارای آخرین تکنولوژی بین المللی CFM در موتورهای LEAP-1B، دارای فناوری پیشرفته در طراحی باله های کوچک، طراحی داخلی زیبای بوئینگ اسکای Boeing Sky، صفحه نمایش کابینی بزرگ و دیگر پیشرفت های تکنولوژی برای بالابردن کارایی در سیستم حمل و نقل هوایی است. هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس سریع ترین فروش بلیط را در تاریخ هواپیماهای بوئینگ از آن خود کرده است. خانواده جدید این هواپیما در میانه سال ۲۰۲۰ به بازار معرفی خواهند شد.

بوئینگ 737 10

بوئینگ ۷۸۷ -دریم لاینر ۱۰ | Boeing 787 -Dreamliner 10

بوئینگ ۷۸۷ -دریم لاینر ۱۰ جدیدترین و بزرگترین عضو این گروه از هواپیماها از نظر طول بدنه هواپیما در بین خانواده های هواپیماهای اصلی بوئینگ ۷۸۷ است. همانند هواپیمای بوئینگ ۷۸۷-۹ که بدنه ای کشیده داشت، بوئینگ ۷۸۷-۱۰ دارای بیشترین نیروی این خانواده هواپیماهاست که از تکنولوژی پیشرفته و اثبات شده ای استفاده می کنند. این هواپیما از تجارب پر سابقه و همچنین ارجحیت مسافران در سفرهای هوایی استفاده نموده و نتیجه بی سابقه ای در شرکت هواپیمایی بوئینگ به ارمغان می آورد.

بوئینگ 737 دریم لاینر

ایرباس ۳۵۰-۱۰۰۰ | A350-1000

هواپیمای A350 XWB  در این صنعت، واقعا ابتکاری نوین است؛ معرفی تکنولوژی جدید در تمام سیستم های هواپیمایی. از طراحی باله ها گرفته که با توجه به قوانین مورفی طراحی شده اند و شکل پرواز را به گونه ای تغییر داده اند که بیشترین کارایی مطلوب را در پرواز هواپیما داشته باشد. سیستم های کنترلی پرواز و سیستمی که باعث کاهش کابین خلبان ها شده است در این هواپیما به کار رفته است. همچنین مدرن ترین تکنولوژی ها و ابزارآلات صنعت هواپیمایی در ساخت این هواپیما به کار رفته است تا بهترین پرواز را برای مسافرانش به ارمغان بیاورد. با وجود چنین هواپیماهایی، تجربه بهترین سفرتان را با جدیدترین هواپیماها در سال های اخیر با ایرلاین های اروپایی و آسیایی خواهید داشت.

منبع: jetlinemarvel.net

غذاهای ممنوعه قبل از پرواز (بخش دوم)
غذاهای ممنوعه قبل از پرواز (بخش دوم)
خلبان ها چند ساعت در روز می توانند کار کنند؟
خلبان ها چند ساعت در روز می توانند کار کنند؟
۱۰ حقیقت جالب درباره صنعت هواپیمایی!
۱۰ حقیقت جالب درباره صنعت هواپیمایی!
معرفی فرودگاه آل مکتوم دبی
معرفی فرودگاه آل مکتوم دبی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code