بلیط هواپیما

جدیدترین و پر سرو صداترین تفریحات پوکت

بهترین تفریحات تور پوکت کدام ها هستند؟ این یکی از متدوال ترین سوال هایی است که بعد از (آب و هوای پوکت چطور است؟)! پرسیده می شود. مطمئنا در این باره در اینترنت چیزهای زیادی وجود دارد اما اگر از آن دسته آدمهایی هستید که حوصله ی خواندن ۲۰ صفحه مطلب از سایتهای مختلف را ندارند و می خواهند سریع به جوابشان برسند، این برای شماست.
بنابراین برای اینکه سفرتان را راحت تر کنید، با الی گشت همراه شوید و این متن را تا انتها بخوانید. در اینجا سعی شده تا مطالب قدیمی در این باره حذف شود و بعضی از بهترین و جدیدترین تفریحات پوکت به شما معرفی شود. اگر حتی بتوانید تعدادی از آنها را در برنامه ی سفر به پوکت بگنجانید، خاطراتی فراموش نشدنی از این جزیره ی زیبا برای خود رقم زده اید:

مطالب مرتبط:
تفریحات خانوادگی پوکت را دست کم نگیرید!
این ۱۰ غذا را در سفر به پوکت امتحان کنید

phang nga bay

PHANG NGA BAY

مطمئنا این مکان شگفت انگیز و غیر منتظره باید در بالای لیست بازدیدتان از مکانهای دیدنی پوکت قرار داشته باشد و جایی است که خواندن هیچ مطلبی نمی تواند آن را برای شما توصیف کند و باید با چشمان خودتان از نزدیک ببینید.. بهترین کار برای رفتن به این منطقه استفاده از نوع خاصی قایق به نام کانو (canoe) و از طرف غارهای Phang Nga و دیدن مرداب های فوق العاده زیبا در سر راه است.

شهر قدیمی پوکت

مقاومت در برابر آن خیابان های پرتغالی با فروشگاه های زیبا و قصرهای باشکوه واقعا سخت است. شهر قدیمی پوکت پر از کافه های کوچک، نانوایی و رستوران و غذاخوری های بزرگ و کوچک است… و برای گذراندن یک نصف روز فراموش نشدنی، جای فوق العاده ای است. همچنین می توانید سری به فروشگاه های محلی در نزدیکی ایستگاه قطار بزنید و خیابان های کوچک آن اطراف را با مردم محلی که در بیرون خانه های خود تجمع کرده یا نشسته اند و مشغول صحبت هستند ببینید.

sunset prompthep

منظره ی دماغه ی PROMPTHEP CAPE

دماغه ی Prompthep ممکن است به آن بزرگی ای که انتظارش را دارید نباشد اما باز هم تعداد بسیار زیادی توریست را هر بعدازظهر مخصوصا موقع غروب خورشید به خود جذب می کند؛ غروب های این دماغه واقعا دیدنی است. ارتفاع این منطقه زیاد است و در جنوبی ترین قسمت جزیره قرار گرفته است. منظره ی خلیج و جزایر اطراف از این بالا واقعا دیدنی است. اگر خواستید به این دماغه بروید حتما توقفی در “منطقه ی آسیاب بادی” داشته باشید و یک شام تایلندی خوشمزه را در یکی از رستوران ها امتحان کنید.

phi phi

جزیره فی فی

جزیره ی فی فی هم که نیاز به معرفی ندارد. این جزیره همانجایی است که لئوناردو دی کاپریو در سال ۲۰۰۰، فیلم “the beach” را در آنجا بازی کرد. در اینکه این جزیره مخصوصا شب ها بسیار شلوغ و مملو از جمعیت است شکی نیست، اما آنقدر زیباست که نمی توان آن را نادیده رگفت.در این جزیره می توانید انواع تفریحات را داشته باشید از شنا و غواصی در آب های تمیز این جزیره گرفته تا ساحل گردی، رستوران گردی، خرید و…
این جزیره صبح های نسبتا خلوتی را تجربه می کند و حتی اکثر مغازه ها هم در بعد ازظهر و غروب که افراد برای گشت و گذار و خرید بیرون می آیند شروع به باز شدن می کنند. رستوران های کوچک زیادی در این جزیره برای هر مزاجی وجود دارد که بیشتر آنها توریستی هستند. رستوران Tonsai در این منطقه معروف است و یکی از بهترین غذاهای دریایی که در تمام عمران خورده اید را سرو می کند.

چطور باید از میان این لیست طولانی انتخاب کنیم؟

بهترین کار این است که از قبل چند تا از آنها را انتخاب کنید و وقتی به پوکت رسیدید، با توجه به مودتان آنها را تنظیم کنید. بعضی از افراد اینطور نیستند و دوست دارند در محل قرار بگیرند و بعد تصیمم بگیرند چکار کنند و کجا بروند. مثلا ممکن است شما روز اول را برای گشت و گذار در ساحل برنامه ریزی کرده باشید و روز دوم را برای موزه گردی. اما همینکه به آنجا می رسید ببینید که دوست دارید تمام مدت گردشگری را فقط در ساحل بگذرانید. پس این به خودتان بستگی دارد.

منبع: phuket101.net

تصاویر بازارهای رنگارنگ شبانه در تایلند
تصاویر بازارهای رنگارنگ شبانه در تایلند
تایلندی ترین جایی که می شناسید!
تایلندی ترین جایی که می شناسید!
تاریخ پرفراز و نشیب تایلند
تاریخ پرفراز و نشیب تایلند
بهترین رستوران های منطقه سوخومویت بانکوک
بهترین رستوران های منطقه سوخومویت بانکوک