جدیدترین گزارش از وضعیت گوشی های هوشمند در بازار

گوشی های هوشمند بازار در چه وضعیتی هستند؟

آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس اپل توانسته‌اند در آمریکا به فروش بسیار خوبی دست پیدا کنند. سهم بازار آی ‌او اس در این کشور ۵.۲ درصد رشد داشته که باید این افزایش فروش را در گرو فروش خوب پرچمداران جدید اپل بدانیم. بعد از این دو گوشی آیفون ۶ اس قرار دارد. این گزارش از سوی شرکت کانتار که به بررسی وضعیت بازار مشغول است، تحت لوای گزارشی از وضعیت بازار گوشی های هوشمند برای سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ منتشر شده است.  با الی گشت همراه باشید تا بیشتر از این موضوع بدانید.

مطالب مرتبط:
گوشی هوشمندی که در کمین چشم ماست!
مشکل سامسونگ تمام شدنی نیست!
گوشی های هوشمند

براساس گزارش کانتار در حال حاضر آی ‌او اس ۳۴.۲ درصد از بازار آمریکا را در اختیار دارد. این در حالی است سهم بازار اندروید از ۶۶.۷ درصد به ۶۳.۴ درصد رسیده است. با این وجود دستگاه‌های جدید اپل خیلی شگفت ‌انگیز نیستند. سهم آی ‌او اس در بازار آمریکا با ۲.۵ درصد کاهش به ۱۵ درصد رسیده و در بازار چین نیز سهم این پلتفرم از ۱۸.۷ به ۱۴.۲ درصد کاهش یافته است. اما همچنان آیفون ۷ و ۷ پلاس، پرفروش‌ترین گوشی ‌های ماه سپتامبر در انگلستان بوده‌اند و توانسته‌اند ۱۵.۱ درصد از بازار را در دستان خود بگیرند. نکته‌ قابل توجه در این بین این است که آیفون اس ‌ای نیز توانسته کماکان از محبوبیت خود در بریتانیا محافظت کند و ۸.۵ درصد از فروش این منطقه را در اختیار دارد. این میزان در آمریکا ۳.۵ درصد است.
بعد از مشکلات پیش آمده برای گلکسی نوت ۷، تنها بازاری که نشان از رشد سال به سال فروش این غول کره ‌ای دارد، مربوط به انگلستان است که ۳۰.۴ درصد از سهم بازار را از آن خود کرده است. سامسونگ در بازار ایتالیا، توسط هواوی پشت سر گذاشته شده و غول چینی توانسته در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته با ۱۵.۲ درصد رشد فروش، ۲۷.۳ درصد از بازار موبایل این کشور را در دست بگیرد. در بازار چین، اوپو را باید کمپانی برتر بازار بدانیم که با ۸.۲ درصد رشد نسبت به سال گذشته توانسته ۱۱.۲ درصد از سهم بازار را داشته باشد. اوپو آر ۹ توانسته عنوان پرفروش‌ترین گوشی را از آیفون ۶ اس بگیرد.
کارشناسان هنوز هم نسبت به فصل تعطیلات و پیش ‌بینی‌های فروش در این بازه‌ زمانی با شک و تردید گفت و گو می‌کنند. سامسونگ باید برای جبران ماجرای گوشی های سوخته خود سخت بجنگد، ولی می‌توان امیدوار بود که از طرف دیگر فروش گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج افزایش داشته باشد. اما در مورد حضور اپل در بازار چین، تحلیل‌گران براین این باورند به دلیل عدم تعادل میان عرضه و تقاضا به ویژه در مورد آیفون ۷ پلاس، با افزایش عرضه اپل در فصل پایانی سال جاری میلادی، می‌تواند رشد قابل توجهی را در پیش داشته باشد.

دو مقبره عظیم در شهر الاقصر مصر کشف شد
دو مقبره عظیم در شهر الاقصر مصر کشف شد
ابلاغ نرخ جدید عوارض خروج از ایران
ابلاغ نرخ جدید عوارض خروج از ایران
برگزاری نمایشگاه “اولین شاهنامه شیشه ای جهان” در مجموعه کاخ سعد آباد
برگزاری نمایشگاه “اولین شاهنامه شیشه ای جهان” در مجموعه کاخ سعد آباد
اشعه کدام گوشی خطرناک تر است؟
اشعه کدام گوشی خطرناک تر است؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code