جزایری بکر که پای هرکسی به آنها باز نشده است!

مبهوت این جزایر آرام و خلوت شوید.

رد پای بشر تقریبا همه جا به چشم می‌خورد، اما هنوز هم جزایری هستند که ساکنان آن با دقت تمام از طبیعت و زیبایی‌هایش محافظت می‌کنند. همزیستی مسالمت‌آمیز بشر، گیاهان و حیوانات را می‌توان در این جزایر فوق‌العاده زیبا و توریستی به وضوح دید. جایی که هم امکانات لازم برای لذت بردن را دارد و هم طبیعت نابی به گردشگر هدیه می‌دهد. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
۷ جزیره ناشناخته که معلوم نیست به کجا متعلقند
این جزیره هوش از سرتان می برد
جزیره فلورس، پرتغال

جزیره فلورس، پرتغال
جمعیت: ۳۹۰۰ نفر

 

از نام جزیره هم پیدا است که اینجا بهشت گل‌ها است. جغرافیای آتشفشانی و انزوای نسبی فلورس در میان اقیانوس اطلس آن را به تضادی آشکار بین دریا و آسمان تبدیل کرده است. خوراک این منطقه هم به دلیل وجود دریا و خاک آتشفشانی جز بهترین‌ها بوده و باز هم می‌گوییم وجود گل‌ها، فلورس را به یک بهشت تمام عیار تبدیل کرده است.

جزایر جیلی، اندونزی

جزایر جیلی، اندونزی

جمعیت: ۳۵۰۰ نفر

 

سه جزیره در خلیج لومبوک که در تمام آن‌ها تردد خودرو و موتور سیکلت ممنوع است و همین باعث می‌شود آلودگی صوتی و هوایی در این منطقه وجود نداشته باشد. ایر، تراوانگان و منو سه جزیره‌ی جیلی با مشخصاتی منحصربه‌فرد هستند، اما در تمامشان کلبه‌های کاهگلی و ایستگاه‌های ورزش‌های آبی وجود دارد. دیدن لاکپشت‌های دریایی، کوسه و خرابه‌های به جا مانده از کشتی‌های غرق شده، در این جزایر جز مناظر عادی و همیشگی به حساب می‌آید.

ایلیا گرنج (جزیره بزرگ)، برزیل

ایلیا گرنج (جزیره بزرگ)، برزیل
جمعیت: ۵۰۰۰ نفر

 

جزیره‌ی بزرگ پیش از آنکه به یک مقصد گردشگری تبدیل شود، یک مکان بدنام بوده است. در ابتدا این جزیره یک مستعمره‌ی جذامی بوده و بعد از آن هم تبدیل به زندان مجرمان خطرناک و مخالفان سیاسی شده است، اما الان که پا به آن می‌گذارید، هیچ چیز شبیه به گذشته نیست. دولت در دهه‌ی ۱۹۹۰ میلادی زندان را بست. در حال حاضر این جزیره به مقصدی عالی برای کوله‌پشت‌گردها و جوانان تبدیل شده است. در سفر به این جزیره حتما به ساحل لوپز مندس بروید، زیرا این ساحل یکی از بهترین‌ها در جهان است.

جزیره ذرت کوچک، نیکاراگوئه

جزیره ذرت کوچک، نیکاراگوئه
جمعیت: تقریبا ۱۰۰۰ نفر

 

پیش از اینکه بپرسید باید بگوییم که بله جزیره‌ی ذرت بزرگ هم وجود دارد و چندان هم بزرگ نیست، هر چند ذرت کوچک واقعا کوچک است. اینجا نقطه‌ای دورافتاده در دریای کارائیب بوده که هنوز چندان شناخته نشده است. درختان این منطقه هنوز هم به صورت کاملا طبیعی و وحشی می‌رویند و تمام مشاغل اینجا توسط محلی‌ها اداره می‌شود. بعلاوه تردد خودرو یا موتور سیکلت هم در جزیره‌ی ذرت کوچک ممنوع است که البته نیازی هم به وسایل نقلیه نیست، زیرا با پای پیاده تنها یک ساعت طول می‌کشد که جزیره را طی کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code