جزایر اطراف بالی

جزایر بالی

بالی جزیره ای در کشور اندونزی که تاریخی باورنکردنی را با فرهنگی معنوی در هم آمیخته است، جنگل های سرسبز، سواحل ماسه ای و کوه های آن از این جزیره جاذبه ای بسیار زیبا ساخته است، درسال های اخیر بالی درلیست سفر خیلی ها قرار گرفته است و در اطراف آن هم جزایر زیبایی وجود دارد که بهتر است آن ها را هم بشناسید تا در سفر خود به بالی آن ها را هم از نزدیک ببینید، با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
راهنمای جامع سفر به جزیره زیبای بالی
تفریحات جالب در بالی

جزیره مویو

از جزیره بالی حدود ۲۸۰ کیلومتر که دور شوید به جزیره مویو می رسید که در شمال جزیره سومباودا قرار دارد، جزیره مویو کمی دور افتاده است و به غیر از تفریحگاه های لوکس آن، بقیه قسمت های جزیره زیاد رشد و توسعه پیدا نکرده است به همین دلیل این جزیره برای کسانی که از شلوغی فراری هستند و بیشتر دنبال دیدن مناظر طبیعی بکر هستند بسیار مناسب است در این جزیره یک پارک شکار است که هیچ ساختمانی ندارد و در آن حیات وحش زیادی زندگی می کنند، همه سواحل این جزیره حفاظت شده و محل مناسبی برای غواصی است.

جزیره مویو بالی

جزیره نوسا سنینگان

جزیره نوسا سنینگان دقیقا در جنوب بالی است و با یک پل از دو جزیره همسایه می شود به آنجا رسید، این جزیره کوچک است اما ارزش بازدید را دارد، وقتی به این جزیره بروید حتما مردم محلی زیادی را در سواحل آن می بینید که در حال برداشت جلبک دریایی هستند، اگر به دنبال مناظری زیبا در این جزیره هستید به « بلو لگون» (تالاب آبی) بروید، در آنجا می توانید چشم اندازهایی بسیار ناب و زیبا  برای عکس گرفتن پیدا کنید. کسانی که به دنبال هیجان و جوش و خروش آدرنالین خونشان هستند می توانند از صخره های کنار ساحل به درون آب شیرجه بزنند.

جزیره جاوه

جزیره بزرگ غرب بالی، جاوه است و در آن شهرهای مهمی مثل جاکارتا وجود دارد که اگر می خواهید تاریخ فرهنگی پربار و میراث اندونزی را تجربه کنید حتما به جاوه بروید، بسیاری از تورهای گردشگری بالی می توانند به شما کمک کنند تا بیشتر جاذبه های مهم گردشگری جاوه را در یکی دو روز ببینید و با قصرها، عبادتگاه ها، کوه های آتشفشان و سواحل آن آشنا شوید.

جزیره جاوه

جزیره کومودو

جزیره کومودو در غرب بالی است، این جزیره زیستگاه اژدهای کومودو، بزرگ ترین مارمولک دنیا است و بیشتر این جزیره جزئی از پارک ملی کومودو است، برای رسیدن به این محله باید از کشتی و قایق استفاده کنید، با اینکه کوسه های بسیاری در دریای این جزیره است اما محلی محبوب برای غواصی می باشد.

جزیره نوسا پنیدا

بزرگ ترین جزیره نوسا، نوسا پنیدا است که در سواحل جنوبی بالی قرار دارد و هر روز قایق ها مردم را از بالی به نوسا پنیدا می آورند، ساحل «کریستال بی» با  آب شفاف و زلال و سواحل ماسه ای سفید و امکانات غواصی آن ازبقیه جاهای جزیره شلوغ تر است.

جزیره نوسا لمبونگان

سومین جزیره نوسا که در نزدیکی بالی قرار دارد جزیره نوسا لبونگان است که زیر ساخت های گردشگری زیادی ندارد و بیشتر دارای مناظر بکر طبیعی است. ساحل «جانگوت باتو» برای کسانی که می خواهند موج سواری کنند ساحل محبوبی است، در جنوب این جزیره سواحل خلوت تری وجود دارد و صخره های کوتاه چشم انداز زیبایی دارد.

جزیره نوسا لمبونگان

منبع : touropia.com

برنامه ‌ای برای گردش یک روزه در بالی (بخش اول)
برنامه ‌ای برای گردش یک روزه در بالی (بخش اول)
نکات ضروری هنگام سفر به بالی
نکات ضروری هنگام سفر به بالی
معرفی فرودگاه بالی
معرفی فرودگاه بالی
چطور از فرودگاه بالی اندونزی به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بالی اندونزی به مرکز شهر برویم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code