چشم خود را به روی این جزایر فیلیپین نبندید!

بهترین جزایر فیلیپین

اگر بخواهیم فیلیپین را مختصر و مفید توصیف کنیم باید بگوییم فیلیپین مملوء از سواحل دورافتاده با ماسه های سفید، صخره های مرجانی پر از جانوران دریایی و شالیزارهای پلکانی است پس جای شگفتی نیست که به فیلیپین و جزیره هایش، بهشت استوایی می گویند. فیلیپین بیش از ۷ هزار جزیره دارد و این یعنی در اینجا با چشم اندازها و تفریحات متنوعی روبرو هستید. جزایر فیلیپین از دیدنی ترین جزایر دنیا هستند و هر نوع سفری که به دنبالش هستید را در آن ها پیدا می کنید. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا تعدادی از بهترین جزایر فیلیپین را به شما معرفی کنیم.

بهترین جزایر فیلیپین

برای ساحل و حیات وحش به جزیره پالاوان (Palawan) بروید

مطالب مرتبط:
نکات مهم و ضروری در سفر به فیلیپین
در فیلیپین برای غواصی به کجا برویم؟

جزیره پالاوان همچنان بعد از سال ها، کوله گردان پروپا قرصی دارد. طبیعت چشم نواز و خیره کننده این جزیره سال هاست که کوله گردان را شیفته خودش کرده، کسانی که به اینجا می آیند و حتی ماه ها طبیعت بی نظیر جزیره را کشف می کنند. در شهر پورتوپرنسس، پایتخت پالاوان خبری از هیچ آلودگی شهری نیست و جزیره و سواحلش مدت هاست که تحسین همگان را برانگیخته است، مخصوصا ساحل ناکپان (Nacpan) در نزدیکی «ال نیدو» که می توانید مدت ها در آن بمانید و سیر نشوید. بازدید از پالاوان یعنی گشت و گذار در میان خلیج های پنهان و سواحل دورافتاده و غواصی در میان آب هایی که پر از مرجان های دریایی اند. اگر بهتان بگوییم که یکی از شگفتی های طبیعی دنیا در این جزیره هست چه احساسی پیدا می کنید؟ یکی از اصلی ترین جاذبه های این جزیره، رودخانه زیرزمینی پورتوپرنسس (Puerto Princesa Underground River) است، رودخانه ۸٫۲ کیلومتری که در زیر رشته کوه سنت پل جریان دارد و یکی از عجایب ۷ گانه جدید طبیعی است.

جزیره پالاوان

برای غواصی در میان صخره های مرجانی به جزیره میندورو (Mindoro) بروید

برای کسانی که غواصی را دوست دارند اسم فیلیپین یعنی غواصی در جزیره هایی که جانوران دریایی منحصربفردش در دیگر نقاط دنیا به سختی پیدا می شوند. فیلیپین پر از فرصت هایی برای غواصی است، برای رسیدن به جزیره میندورو باید کمی از ساحل فاصله بگیرید. در فاصله ۳۰ کیلومتری ساحل یکی از تماشایی ترین و مهمترین صخره های مرجانی قرار دارد، ناحیه دریایی بزرگ که زیستگاه بیش از ۴۵۰ گونه مرجانی متنوع است. این صخره های مرجانی، جانوران آبزی زیادی مثل نهنگ ها، سفره ماهی ها و لاک پشت های دریایی را به خود جذب می کنند. دوست دارید سایت های غواصی دیگر جزیره میندورو را هم امتحان کنید؟ در شمال جزیره شهر پرطرفدار Puerto Galera قرار دارد که  عاشقان غواصی از آنجا خودشان را به این سایت ها می رسانند.

جزیره میندورو

برای تماشای طبیعت بکر به بهل (Bohol) بروید

بهل بخشی از جزایر واسایاس است و با مجموعه ای از پارک های ملی، سواحل تماشایی و آبشارهای پلکانی بهشتی برای عاشقان طبیعت است. این جزیره به غیر از چشم اندازهای تماشایی به تپه های شکلاتی اش معروف است، بیش از هزار تپه که در انتهای فصل کم باران به رنگ قهوه ای شکلاتی در می آیند. در این جزیره محوطه هایی هم برای تماشای حیات وحش وجود دارد و در آنجا این شانس را دارید تا حیواناتی مثل شبگردان هندی را از نزدیک ببینید.

بهل

برای غواصی در میان کشتی های شکسته به جزیره کورون (Coron) بروید

کورون یکی از جزیره های جزیار کالامیان است و در بستر دریای آن بقایای کشتی های شکسته زیادی هست که فرصت گشت و گذار در کشتی های ژاپنی جنگ جهانی دوم را برایتان به وجود می آورد. در این جزیره به غیر از اینکه محلی برای غواصی در میان کشتی های شکسته در نظر گرفته شده سایت های غواصی دیگری هم هست که در آن ها می توانید لاک پشت ها و مرجان های شاخ گوزنی را ببینید.

جزیره کورون

برای تفریحات هیجان انگیز به جزیره بوراکای (Boracay) بروید

بوراکای در منطقه ویسایاس مرکزی فیلیپین قرار دارد و با اینکه یکی از کوچک ترین جزایر این لیست است اما از نظر گردشگری رشد و پیشرفت زیادی کرده است. پیشرفت از نظر گردشگری یعنی توریست های زیادی به اینجا می آیند و سواحل به خصوص در فصل های پیک پر از مسافر و توریست است. در اینجا هتل ها و ریزورت های بین المللی زیادی را مخصوصا در حوالی ساحل سفید و ساحل Bulabog پیدا می کنید. اگر عاشق فوران آدرنالین هستید آنقدر تفریحات ماجراجویانه هست که نمی دانید کدامشان را انتخاب کنید! از موج سواری و کایت سرفینگ بگیر تا شیرجه زدن از روی صخره ها و اسب سواری.

جزیره بوراکای

برای تماشای تنوع به جزیره لوزون (Luzon) بروید

این جزیره بزرگ ترین و متراکم ترین جمعیت فیلیپین را دارد و خیابان های شلوغ و مراکز خرید لوکسش زبانزد خاص و عام است. این جزیره بزرگ در شمال مانیل یک عالمه جاذبه های جذاب و تماشایی دارد؛ شالیزارهای پلکانی ۲ هزار ساله، تابوت های آویزان و شهر مستعره  ویگان. جنوب لوزان به داشتن غذاهای پر از نارگیل و فعال ترین آتشفشان فیلیپین معروف است.

جزیره لوزون

برای لمس جزیره ای دورافتاده و خلوت به جزیره Ticao بروید

این جزیره کوچک بخشی از استان «ماسباته» است و در آنسوی لبه لوزون جنوبی و منطقه Bicol قرار دارد. این جزیره از تعدادی روستای کوچک و یک شهر تشکیل شده و بقیه قسمت هایش پوشیده از سواحل طلایی دورافتاده، جنگل بارانی و آبشارهای مختلف است. در واقع قسمت بیشتر این جزیره را طبیعتی بکر پوشانده که در آن نه خبری از ساخت و ساز است و نه خبری از زندگی های شهری! هر چه هست طبیعتی بکر است که کسانی را که به دنبال آرامش و سکوتند را حسابی راضی می کند. در جزیره Ticao همیشه یک ساحل بهشتی را در مقابل خودتان می بینید و احتمال خیلی کمی وجود دارد که گردشگران دیگر را هم در اینجا پیدا کنید. در آب های آنسوی ساحل این جزیره نهنگ ها و سفره ماهی های متنوعی زندگی می کنند.

منبع: roughguides.com

با ۳ نمونه از شاهکارهای معماری جهان آشنا شوید
با ۳ نمونه از شاهکارهای معماری جهان آشنا شوید
سفری مهیج به اعماق غارها و رودخانه های زیرزمینی
سفری مهیج به اعماق غارها و رودخانه های زیرزمینی
در محله های تفلیس، چه چیزی شما را متعجب خواهد کرد!؟
در محله های تفلیس، چه چیزی شما را متعجب خواهد کرد!؟
کازان، پایتخت ورزشی روسیه
کازان، پایتخت ورزشی روسیه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code