آشنایی با جزایر لوفوتن در نروژ

جزایر لوفوتن

لوفوتن (Lofoten) مجموعه ای از جزیره ها در بخش شمالی نروژ است و یکی از تماشایی ترین چشم اندازهای نروژ را دارد. مجمع الجزایر لوفوتن در بالای مدار قطب شمال در میان آب های متلاطم قرار دارد و به ماهی گیری، پدیده شفق قطبی، خورشید نیمه شب و روستاهای کوچک ماهی گیری اش معروف است. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا با جزایر لوفوتن بیشتر آشنا شوید.

تصاویری رویایی از جزایر لوفوتن
مطالب مرتبط:
روی این خانه های غیر طبیعی در نروژ درخت می روید!
هرگز قبل از دیدن این عکس ها به نروژ سفر نکنید

اولین تصویری که از جزایر لوفوتن می بینید را هیچ وقت فراموش نمی کنید؛ کلبه های زیبا و رنگارنگ نروژی که بر روی سواحلی ناهوار قرار گرفته اند و کوه هایی که مسقیما از دل آب بیرون آمده اند و مناظری و چشم اندازهایی بینظیر را به وجود آورده اند. لوفوتن از جزایر مختلفی تشکیل شده و همه ی این جزایر با پل های جاده ای و تونل ها به هم وصل شده اند.

مجمع الجزایر لوفوتن

اگر به دنبال تجربه فرانوش نشدنی طبیعت هستید جزیره لوفوتن شما را ناامید نمی کند. در آن می توانید به کوهنوردی، اسکی، ماهی گیری، رفتینگ و غواصی بروید و چشم اندازهای متنوع ببینید. اگر تفریحات آبی و ماجراجویی را دوست دارید موج سواری کنید چون لوفوتن یکی از بهترین مکان های نروژ برای موج سواری است. این منطقه ارتباط تنگاتنگی با دوران وایتینگ ها دارد و در موزه وایتینگ ها می توانید آن دوران را به معنای واقعی تجربه کنید.

تصاویری از لوفوتن

زندگی در لوفوتن با دیگر نقاط دنیا فرق دارد اینجا روشنایی روز بسیار متغیراست؛ گاهی اصلا شب نمی شود و گاهی اصلا طلوع خورشیدی اتفاق نمی افتد؛ از اردیبهشت تا اواسط مرداد همیشه روز است و از ۹ دسامبر تا ۴ ژانویه همیشه شب. قبل از اینکه این مجمع الجزایر به جاذبه گردشگری تبدیل شود منطقه مهمی برای ماهیگیری بود بطوری که ماهی گیری همیشه دلیل اصلی مردم برای زندگی در این جزایر بوده و همه این منطقه را به روستاهای کوچک ماهی گیری اش می شناسند.

روستاهای جزایر لوفوتن

درست است که در اینجا هوا سرد است اما به دلیل جریان اقیانوسی گرم، آب و هوای این جزیره نسبت به مکان های دیگری که در همین ارتفاع هستند ملایم تر است و بهترین زمان برای سفر به آن بستگی به هدفتان از سفر دارد؛ اگر می خواهید خورشید نیمه شب ببینید باید از اوایل خرداد تا اواخر تیر به این جزیره بروید و اگر آرزویتان دیدن دیدن شفق قطبی است شهریور تا اواخر فروردین را برای سفر انتخاب کنید.

شفق قطبی در لوفوتن

اصلی ترین جاذبه این مجمع الجزایر چشم اندازهای جادویی اش است می توانید در کنار سواحل بایستید و عقاب های دریایی و میلیون ها پرنده دریایی دیگر را تماشا کنید. لوفوتن سواحل معروفی دارند و در نظرسنجی روزنامه تایمز ساحل Utakleiv به عنوان رمانتیک ترین ساحل اروپا و در نظرسنجی دیگر ساحل Hauklandsstranden به عنوان بهترین ساحل نروژ انتخاب شد.

شفق قطبی در نروژ

منبع: fjordtravel.no

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد